Cep Telefonu Arızaları-Çözümleri (Ortak Konu)

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Çok şükür yahu... :D :D Bende de aynı sorun var ve yalnız değilim... :) Fakat, bende her zaman olmuyor, sms geldiğinde veya yeni bir görüşmeyi sonlandırdıktan hemen sonra rehbere veya sms bölümüne girdiğimde bahsetmiş olduğun şekilde telefon takılıyor... Normal şekilde kilit ekranını açıp rehbere veya sms bölümüne girebiliyorum... Hatta bazen nadir olarak da; telefon görüşmesini bitirdiğim an yeni bir telefon geldiyse, rehbere kayıtlı kişinin ismi çıkmıyor, hatta bir kere pot kırdım bu sebepten... :)
Anlaşılan android sı.tı veli abi ,bez getir hatta tez getir :) çok sinir bozucu kişileri arayacağim bir türlü çıkmıyor , rehbere girip sıradan bakıyorum artık , hele birde ismini nasıl kaydettiğimi bilmediğim insanlar olursa (firma ismi vb) o zaman ayvayı yiyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Anlaşılan android sı.tı veli abi ,bez getir hatta tez getir :) çok sinir bozucu kişileri arayacağim bir türlü çıkmıyor , rehbere girip sıradan bakıyorum artık , hele birde ismini nasıl kaydettiğimi bilmediğim insanlar olursa (firma ismi vb) o zaman ayvayı yiyorum
Sen yine rehbere girip bakabiliyorsun, bende rehber ve sms bölümü hiç gelmiyor, boş görünüyor, bekledikten sonra geliyor...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bendede o şekilde @Domestos abi , rehberde bekleyince geliyor ama hızlı aramada bekleyince geliyprdu şimdi o da yok sonuç yok diyor , tam telefon kırmalık
Geniş bi vakit bulup, telefonu resetlemeyi düşünüyorum, iki yıl oldu alalı ve hiç resetlemedim... Bu vesile ile bi soru da ben sorayım; benim uygulamaların çoğu SD kartta yüklü, resetleme yaparsam karttaki uygulamaları tekrar indirmeden telefon görerek kullanmaya devam eder değil mi? Yoksa hepsini tek tek yeniden kurmak mı gerekiyor?

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Geniş bi vakit bulup, telefonu resetlemeyi düşünüyorum, iki yıl oldu alalı ve hiç resetlemedim... Bu vesile ile bi soru da ben sorayım; benim uygulamaların çoğu SD kartta yüklü, resetleme yaparsam karttaki uygulamaları tekrar indirmeden telefon görerek kullanmaya devam eder değil mi? Yoksa hepsini tek tek yeniden kurmak mı gerekiyor?
bende uygulama yedekleme diye bir program var ama baya uzun sürüyor yedeklemesi benim için foto video ve kişilerin sd kartta kalması yeterli, servise göndermiştim yazın telefonu sıfırlandı geldi programların birçoğunu yeniden yükledim google play store da programlar görünüyor ben o şekilde hallettim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bir ara, Sd kartı takmadan telefonu açtığımda, Sd kartta yüklü olan uygulamalar doğal olarak çalışmadı, buradan yola çıkarak Sd karttaki uygulamaları tekrar yüklemek gerekmeyecek diye anladım ben, bunu pekiştirmek için sormuştum. :) Geniş bi vakitte halleder buradan bilgilendirme yaparım artık. :)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kurulumu gerekiyor diye biliyorum.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Şu rehber donmasını ben de yaşıyorum, hatta telefonun daha iki aylık ve yeterden fazla dahili hafıza ile RAM olmasına rağmen :)

Ben Xiaomi işte deyip geçiyordum ama anlaşılan Google yeni telefon satışlarını patlatmak için Android silahını kullanıyor.. (ver komployu :p)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Bende herhangi bir rehber donması yok :) Hangi sürümde sıkıntı var acaba? Bir de şöyle bir durum var, hafıza kartı bazen kendi içinde bir döngüye mi giriyor anlamıyorum ama aşırı şarj drenajı sorunu oldu, telefonu açıp kapatmayla bile düzelmedi, hafıza kartını çıkarıp takınca düzeldi.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Şimdi facebookta zenfone kullanıcılarına yazdığım sorunla ilgili mesaj geldi kişiler uygulamasının güncellemelerini kaldırıp fabrika sürümüne getirdim , sorun çözüldü , kendi telefonunuzda denemenizi tavsiye ederim @Domestos , muhtemelen androidde genel bir sorun şuanda bazı cihazlarda bu durum görülebiliyor

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Uygulama kullanmıyorum, sistemin kendi kişiler zımbırtısı var ve güncel değil.
benimde sistem uygulaması (asus zenui kişiler diye geçiyor) günceldi fabrika sürümüne aldım . Sendede eğer güncelleme varsa güncelleme yap birde öyle denersin . Yine olmazsa güncellemeden sonra kaldır yapıp fabrika sürümüne alırsın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Redmi Note 4 telefonun üst kısmında işaretlemeye çalıştığım yerlerde çatlak var, kullanıma ve genel görünüme engel değil ama zamanla ilerler diye tahmin ediyorum... Gelelim soruma; Bu sorun sadece ön panel değişimi ile çözüme kavuşur mu? Yoksa komple ekran ve dokunmatik değişimi mi gerekir?

23232.JPG

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@Domestos dokunmatik paneli piyasada varsa değişir, ama komple ekran değişimini tavsiye ederim abi. Aylarca telefonun sağından solundan solüsyon çıkabilir :) bir de ustanın çok çok iyi olması lazım. Bence üstüne cam filmi yapıştır, öyle kullan abi ;)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Normalde cam değişimi kurtarıyor ama Xiaomi'de cam komple ekranla beraber mi acaba

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Veli abi yeni telefonlarda lcd ekranın üstüne şeffaf yapıştırıcı ve onun da üstüne üst dokunmatik konuluyor. Açmak için önce ısıtıp sonra iple dokunmatik ile lcd arası kesiliyor sonra özel solüsyonla yapışkan temizleniyor ve yeni dokunmatik takılıyor yeni yapıştırıcı konularak. Bu nedenle kesinlikle böyle birşeyi önermem. Zira ekran dokunmatik fiyatına yakın işçilik ödersin. Uğraştırıcı baya. Eğer xiaomi nin orjinal ekranını bulabiliyorsan değiş yoksa da koruyucu film talıp kullanmaya devam et derim.
Bu arada ben de merakımdan sorayım iphone da yedek ekranalrın kalite çok kötü oluyor. Xiaomi lerin yedek ekranları kaliteli mi orjinal kadar ya da orijinali rahat bulunabiliyor mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Orijinal ekran yok maalesef, takılan ekran yan sanayi gibi bir şey ve orijinal gibi olmasa da sorun oluşturacak fark olmuyor hocam.

Üst Alt