Canım Ülkemde Bugün

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Var var, "okullar olmasa, milli eğitimi ne güzel idare ederim" diyenler de var ülke tarihinde...
Adeta yarış yapıyorlar

İçişleri Bakanı Soylu: Oradaki Suriyeli gençler mücadele ederken, burada onlarla aynı ruh halini yaşamayanları eleştirecek değilim. Oradaki insanlar o mücadeleyi yapacak. Buradaki gençler de yarın bir görev olunca oraya gidecek.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
2019 Mart Yerel Seçimleri için; İstanbul Belediye Başkan adayı; "İstanbul'un duyan kulağı, gören gözü olacağız, var gücümüzle çalışacağız" demiş... Mevcut belediye başkanı da aynı partiden olduğuna göre, yeni adayın söylemlerine istinaden; şu anda "kör ve sağır, var gücüyle çalışmayan" bir başkan mı var yani?? :hhhhhh:
Bu eleştirim, meclis başkanının kulağına gitmiş sanırım... :p :p

41626

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bir iki gün önce ajanslara düşen haber;

*Poşet porotestosu için Niğde'de markete eşekle gelen vatandaş, 25 kuruşa poşet almayarak yaptığı alışveriş ürünlerini beraberinde getirdiği eşeğin heybesine koydu...

Bir kaç gün sonrasında ortaya çıkan gerçekler;

*Poşet protestosunu yapan eşeğin (pardon, eşeklerden ve insanlardan özür diliyorum) daha doğrusu protestoyu yapan yaratığın, alış veriş yaptığı mağazada müdürlük yaptığı ve olayın tamamen kurgu olduğu, ayrıca market sahibi olan diğer bir eşeğin, (tekrar pardon ve özür) H.Ö.'nün Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde plastik poşet üretimi yapan şirketin de ortağı olduğu tespit edildi. :mad:

* * *

Bit kadar beyinleri ile dahiyane bir olay kurgulayıp, sahneye koymuşlar...o_O Ama, kısa zamanda ortaya çıkmış bu rezillik... Valilik bu iki ayaklı eşeklere (tekrar pardon ve özür) 4.545 Tl idari para cezası vererek adli soruşturma açılmasına vesile olmuş... Tebrikler, teşekkürler...

* * *

Verilecek cezaya karar veren kişi olsaydım, senaryo içerisinde eşek olmasından dolayı; bu iki lavuğa haftada bir yarım kilo merdiven altı üretim yapılmış sucuk yeme cezası verirdim... :krnz::huhuu:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bir iki gün önce ajanslara düşen haber;

*Poşet porotestosu için Niğde'de markete eşekle gelen vatandaş, 25 kuruşa poşet almayarak yaptığı alışveriş ürünlerini beraberinde getirdiği eşeğin heybesine koydu...

Bir kaç gün sonrasında ortaya çıkan gerçekler;

*Poşet protestosunu yapan eşeğin (pardon, eşeklerden ve insanlardan özür diliyorum) daha doğrusu protestoyu yapan yaratığın, alış veriş yaptığı mağazada müdürlük yaptığı ve olayın tamamen kurgu olduğu, ayrıca market sahibi olan diğer bir eşeğin, (tekrar pardon ve özür) H.Ö.'nün Niğde Organize Sanayi Bölgesi'nde plastik poşet üretimi yapan şirketin de ortağı olduğu tespit edildi. :mad:

* * *

Bit kadar beyinleri ile dahiyane bir olay kurgulayıp, sahneye koymuşlar...o_O Ama, kısa zamanda ortaya çıkmış bu rezillik... Valilik bu iki ayaklı eşeklere (tekrar pardon ve özür) 4.545 Tl idari para cezası vererek adli soruşturma açılmasına vesile olmuş... Tebrikler, teşekkürler...

* * *

Verilecek cezaya karar veren kişi olsaydım, senaryo içerisinde eşek olmasından dolayı; bu iki lavuğa haftada bir yarım kilo merdiven altı üretim yapılmış sucuk yeme cezası verirdim... :krnz::huhuu:
Haber çarpıtılmıyorsa malum partinin vekillerinden birininde poşet fabrikası varmış

Ekli dosyalar

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Haber çarpıtılmıyorsa malum partinin vekillerinden birininde poşet fabrikası varmış
Deniliyor ki "Ülkemizin her bir noktası cennet, buraları gelecek nesillere bozmadan tahrip etmeden bırakmak devretmek istiyoruz"

-Diyelim ki plastik ambalajda makarna , mercimek fasulye nohut gibi bakliyatlardan 10 paket aldık ve 25 kuruş üzerine verip poşet aldık. Bakliyatların olduğu ambalajlar çevreyi kirletmiyor mu?
-Geri dönüşüm önemli ise biz neden İngiltere den plastik çöp alan ülkeler arasında Malezya dan sonra 80 bin ton ile ikinci sıradayız.
-Adı geçen milletvekilinin plastik fabrikası olduğu söyleniyor
-Olaya bu şekilde yaklaşmak yerine vatandaşı bilinçlendirmek çok daha iyi olacaktır ama bu nesil ile değil. Biz evlatlarımızı eğitip yetiştirdiğimizde çevre bilinci oluşacaktır.
-Bizim buralarda bir kaç noktada Plastik ambalaj,cam gibi maddeler için geri dönüşüm kutuları var, bir kaç tane de eski giyecek eşyalar için ufak konteynır tarzı yerlerde yapıldı ama benim vatandaşım oraya yemek çöpü atıyor.

Velhasıl kelam şu anda bir çok itiraz olup sağda solda bir çok yazılar paylaşılsa da bir zaman sonra bunları kabullenir o 25 kuruşları aman canım ne olacak diye veririz.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Her poşet için devlet 10kuruş alıyormuş 15 kuruş satıcıya kalıyormuş.. Vergi yetmez bize :asik:
Tam tersi diye biliyorum ve 15 krşda bi bölüme aktarılıyordu ama hatırlayamadım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Geçtiğimiz aylarda plastik kullanımına karşı çalıştıgım şirketde porselen kupa bardak dağıtıldı.

Küçük küre içinde kumaş tarzıda torba verildi geçen bime giderken bunu kullandım gayet kullanışlı,

Buna uyanda oldu uymayanda.

İş hayatına başladıgımdan beri karton bardak olsun plastik bardak olsun hep tek kullanmaya özen gösterdim çift veya 3 alanlarda hafifden giydiriyorum ;)

Bana diyorlar elin yanmıyormu.

Benim elim sizin vazelinlerle büyümediki , hacı şakirle büyüdü , bu nasırlara sıcak soguk işlermi hiç :D

Sıçak olan meşrubatı az koyuyoruz
Top işareti yaptıgımız 2 parmakla bardağın üst kısmını tutuyoruz burun parmagı ile altdan destek veriyoruz 1 bardak kára geçiyoruz.

Son düzenleme:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Diyarbakır-Mardin demiryolu bağlantı hattı ihalesi, en düşük fiyatı veren firma yerine 109 milyon lira daha yüksek fiyat veren Cengiz İnşaat'e verildi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cengiz Holding'e verilen ihaleyi Meclis gündemine taşıdı. "Neden daha düşük fiyat veren şirket tercih edilmedi?" sorusuna cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "İhale dışı unsurlar var" dedi.

IMG_20190109_003049.jpg

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Yalan söylememişki :D helal olsun bu adamlara...

Diyarbakır-Mardin demiryolu bağlantı hattı ihalesi, en düşük fiyatı veren firma yerine 109 milyon lira daha yüksek fiyat veren Cengiz İnşaat'e verildi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cengiz Holding'e verilen ihaleyi Meclis gündemine taşıdı. "Neden daha düşük fiyat veren şirket tercih edilmedi?" sorusuna cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "İhale dışı unsurlar var" dedi.

Ekli dosyayı görüntüle 41652

Üst Alt