Canım Ülkemde Bugün

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yuh artık ya, oldu olacak hangi odada interneti açacağımıza da siz karar verip ona göre ücretlendirin.

Akıllı telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. 15 Ocak itibariyle mobil hotspot kullananlara aylık ek ücret yansıtılacak. Mobil internet paylaşımı aylık 9 TL olarak ücretlendirilecek.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Yuh artık ya, oldu olacak hangi odada interneti açacağımıza da siz karar verip ona göre ücretlendirin.

Akıllı telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. 15 Ocak itibariyle mobil hotspot kullananlara aylık ek ücret yansıtılacak. Mobil internet paylaşımı aylık 9 TL olarak ücretlendirilecek.
Vodafone herhangi bir ücret almayacağını açıklamış, yok ben yinede kendimi sağlama alayım derseniz ilgili haberde ücretsiz hotspot linki de mevcut :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Şimdiye kadar bu konu neden gündeme gelmedi de şimdi geliyor ben bunu anlamıyorum... Ezelden beri bu Hotspot paylaşımından para alma inisiyatifinin operatörlerde olduğu biliniyordu, kimse de günün birinde bu adamlar bu iş için bizden para alır ve sözleşmelerinde yazıyor demedi...

* * *

Muz cumhuriyetlerinde olur böyle şeyler, takmayın kafanıza... :hhhhhh:

* * *

İki çocuk babası 34 yaşındaki adam, kim bilir nelerin üstesinden gelemedi de, çalışmış olduğu çelik eritme fabrikasının 1600 derecelik kazanına atlayarak intihar etti... :mad::oops::hasta::agla: Bana göre, düşünen varlık insanoğlu için bu haber kanı donduran, dünyayı durduran bir hadise olmalıydı canım ülkemde...

Kimin umurunda? Çaba var mı? İnsana değer ne zaman verilecek?

:naslyany:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
2019 Mart Yerel Seçimleri için; İstanbul Belediye Başkan adayı; "İstanbul'un duyan kulağı, gören gözü olacağız, var gücümüzle çalışacağız" demiş... Mevcut belediye başkanı da aynı partiden olduğuna göre, yeni adayın söylemlerine istinaden; şu anda "kör ve sağır, var gücüyle çalışmayan" bir başkan mı var yani?? :hhhhhh:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
2019 yılında Motorlu Taşıtlar Vergisine uygulanacak yeniden değerleme oranı %15,9 olarak belirlenmiştir!

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Seviyoruz biz bu hayatı
Azman'ın MTV si 2019 da en alt yaş grubundan hesaplanacak inşallah...732 liradan 300 lere düşecek diye seviniyordum ama yüzde 24'dü sanırım zammı duyunca hâliyle vergi indirimi sevincimiz azaldı. Şu haliyle 9 puan inmesine nasıl sevindirik oldum anlatamam... Ne güzel ülke vergi ile kalkınıyor, kalkan herşede bize giriyor :booo:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Apoletleri ile gündem olan, ikinci ordu komutanı görevden alınmış... :rolleyes:
2018'de en çok duyulan sözcük öbekleri

Görevden alındı
Soruşturma başlatıldı
Adliyeye sevk edildi
İstifası istendi
Sen kimsin yaa

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Apoletleri ile gündem olan, ikinci ordu komutanı görevden alınmış... :rolleyes:
2018'de en çok duyulan sözcük öbekleri

Görevden alındı
Soruşturma başlatıldı
Adliyeye sevk edildi
İstifası istendi
Sen kimsin yaa
Önce al veya at sonra iade et. Hakikaten alıştık artık...

Dünyada bir Coco Cola'nın formülü birde ohal komisyonu denilen şeyin çalışma formülü bilinmiyor. 1 sene içinde yapamadıkları iadeyi ve inceleme sayısını 1 ayda yapmış ağalar. Bunun kokusuda seçim kokusu gibi geldi benim burnuma. Seçimden önce cici görün sonra görevden almalara devam :islik::islik:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Söyleyecek kelime yok maalesef, içim burkuldu.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, dersini yapamadığı için öz babası tarafından dövülerek komalık olan 6 yaşındaki Mertcan Y. 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

IMG_20190105_104610.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Eşi 1.5 yıl önce şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanmış bu adamdan. Şiddet sebebiyle aile birliği bozuluyor ancak ne hikmettir ki çocukların velayeti böyle bir babaya veriliyor. Neresinden tutsan elinde kalıyor.!
Bu sorunun çözümü basit ve kısa vadeli değil maalesef hocam... Çok absürd olacak ama; Millet'in Meclisinde yumruklar havaya uçuşuyorsa, Cumhurbaşkanı adayı olan bir partiliyi, kendi partisinden başka bir hanzo yumrukluyorsa, okula gönderdiğimiz çocuğumuza "dövülmeden gel" tarzından nasihat veriliyorsa, "dayak cennetten çıkmadır" gibi tuhaf sözlerimiz varsa; şiddetin önüne geçmenin imkanı yoktur...

Bu ve benzeri haberler ile ah ahlar, vah vahlar iki gün sonra unutur üçüncü gün tekrar başa döneriz... :( Dönüyoruz...

Oysa uzun vade için basit bir çözümü var... İlk okul 3-4'e kadar öğretim yapmayacaksın, eğitim yapacaksın... Ortaokul çağına gelmeden Ahlaklı, dürüst, insani değerlerin ne olduğunu çocuklara vereceksin, Hak hukuk dersleri koyacaksın, herkes nerede duracağını bilecek...

Bu basit çözümü uygulamak yerine, sivrisineklerle mücadele etmenin bir anlamı da kalmıyor maalesef.

Üst Alt