Mazda 626 GF (1997-02) Çamurluk İçinden Gelen Ses ve Çözümü

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Hayırlı akşamlar arkadaşlar.Aracımda son zamanlarda 70-80 km hızdan sonra ön sol taraftan plastik titreme sesi şeklinde bir ses geliyordu ve arabada teyp açık olmadığı zaman bayağı rahatsız ediyordu.Hareket halinde geldiği için bulamıyordum.Öncelikle sol ayak sütununun iç tarafındaki dış plastik parçayı söküp oralarda ses yapabilecek herşeyi izole ettim ama ses hiç değişmedi.Sol kalorifer havalandırmasının geldiği yeri yandan söküp baktım orada da ses yapacak birşey göremedim.
En son geçen haftasonu ön sol çamurluk davlumbazın arkaya bakan tarafını söküp çamurluk içine doğru bakınca orada gövde ile çamurluk arasında plastik bir parça olduğunu ve çok gevşek durduğunu gördüm.
Orasını sarı köpük ile doldurup plastiği sabitledim ve ses tamamen gitti.Aslında başka çözüm de bulunabilirdi ama bulunduğum yerde ancak böyle yapabildim.Benzer bir sıkıntısı olan olursa bilgisi olsun
34a5e0254349032435fc5d16608ccc1e.jpg
64d796c3267b87be003ee7c105ff4be6.jpg
3f4f12347a4f0b6d4c949c80d478f2e9.jpg
67ed3215fd5149fcde0c19e3b69e8c96.jpg
9a39548e3bd7e866a030a0e8087d19b1.jpg

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
İyice kontrol edip varsa cıvata - somunları sıkılarak daha verimli bir çözüm üretilebilirmiş aslında. Araçlarımızın yaşları dolayısıyla artık bazı aksamlarda gevşeme dolayısıyla bu tarz sesler gelebiliyor ve bazen basit bir cıvata sıkma hareketiyle problem çözülebiliyor.

Sorunu teşhis edip foto paylaştığınız için teşekkürler, dileğimiz ihtiyacın hasıl olmaması ancak olursa da bakarız bu parçaya.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İyice kontrol edip varsa cıvata - somunları sıkılarak daha verimli bir çözüm üretilebilirmiş aslında. Araçlarımızın yaşları dolayısıyla artık bazı aksamlarda gevşeme dolayısıyla bu tarz sesler gelebiliyor ve bazen basit bir cıvata sıkma hareketiyle problem çözülebiliyor.

Sorunu teşhis edip foto paylaştığınız için teşekkürler, dileğimiz ihtiyacın hasıl olmaması ancak olursa da bakarız bu parçaya.
Civata kontrol ettim sıkılacak biryer göremedim.Dediğiniz gibi yaşı itibariyle gevşemiş.Kapalı ve dıştan görünmeyen bir yer olduğu için böyle birşey aklıma geldi.Hem oradan geçip ses yapabilecek rüzgarı keser diye düşündüm.Şu anda ses tamamen kesildi önceden bayağı çok ses yapıyordu ve rahatsız ediyordu
f04e22d80a58186e7952478ad8bfd4a0.jpg

Resimde orta kısımda tutturulduğu plastik şeyler görünüyor ama zamanla onlar gevşemiş aynı zamanda kenarları da öyle olmuş.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt