Mazda 323 BJ (1999-03) Bulunamayan Arıza Sorunu

hamza21

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar herkese merhaba. Diyarbakırdan katılıyorum. Aracım mazda 323 1.5 2001 model.
Şöyle ki aracım seyir halinde saniyelik gaz kesme yapıyor, bazen de seyir halinde stop ediyor ve çalışmıyor.
10-15 dk bekledikten sonra tekrar çalışıyor ve bunu özellikle sıcak havalarda yapıyor. Burdaki sanayide kime gitsem herşeyi normal diyorlar.
Ateşleme bobini, krank sensörü, benzin pompası olabilir dediler değiştirttim hala problem devam ediyor. Tam bir çıkmaza girdim, lütfen konuyla ilgili bilgisi ve tahmini olan varsa yardımcı olsun.. Hepinize şimdiden teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu başlıkları ve konu içeriği tamamen büyük harflerle yazılmaz, konu ilgili bölüm (motor şanzıman gibi) altına açılır... ;)

* * *

Lpg'nin yanma odasına yakıt kaçırıp kaçırmadığını kontrol edin. Lpg regülatör diyaframı sağlam mı test edin.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Arkadaşlar herkese merhaba. Diyarbakırdan katılıyorum. Aracım mazda 323 1.5 2001 model.
Şöyle ki aracım seyir halinde saniyelik gaz kesme yapıyor, bazen de seyir halinde stop ediyor ve çalışmıyor.
10-15 dk bekledikten sonra tekrar çalışıyor ve bunu özellikle sıcak havalarda yapıyor. Burdaki sanayide kime gitsem herşeyi normal diyorlar.
Ateşleme bobini, krank sensörü, benzin pompası olabilir dediler değiştirttim hala problem devam ediyor. Tam bir çıkmaza girdim, lütfen konuyla ilgili bilgisi ve tahmini olan varsa yardımcı olsun.. Hepinize şimdiden teşekkürler.
Geçmiş olsun, ciddi bir sorun. Arıza tespit cihazına bağlayın.

hamza21

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Saolasın. Bağladık ama bir şey göstermiyor.

hamza21

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Konu başlıkları ve konu içeriği tamamen büyük harflerle yazılmaz, konu ilgili bölüm (motor şanzıman gibi) altına açılır... ;)

* * *

Lpg'nin yanma odasına yakıt kaçırıp kaçırmadığını kontrol edin. Lpg regülatör diyaframı sağlam mı test edin.
Hocam lpg kontrol ettirdim. Ama aynı sorunu benzinde de yapıyor. Elektriksel olabilir mi acaba

codeart

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz-HB
Hocam fikir olmasi acisindan yazacagim aractan pek anlamam altini ciziyorum.
Aklima bilgisayarlarin yapisi geldi bilgisayarin islemcisi asiri isinir ve sogutma yetersiz kalirsa kendini kapatir ve gerekli soguma saglanincaya kadar bekler sonrasinda calisir.
Bilgisayarlarda cozumu islemci macunu veya bozuk fan ise yenilenmesidir.
Gecmis olsun.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Tam da ateşleme modülü arızasına benziyor ama sizin araçta distribütör yok. Çok ilginç.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Yerinde olsam lpg vanasını arka bagajdan kapatır otomobilin lpg de stop etmesini beklerdim Sonra akü başını sökerek resetleme yapar bir kaç gün sadeçe benzinde kullanırdım böyle gözlem yaparsan lpgden emin olursun Lpg regülatörün veya enjektörlerinde kaçak varsa dediğin sıkıntılar benzindede olur Bir diğer şüpheli benzin pompası ömrünü doldurmuş olabilir

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Hava emiş hattında bir sorun var mı kırılma gibi veya hava filtreniz temiz mi bu olay olduğun da arıza lambası yanmıyor mu

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Bobin ve bobinin çalışmasını sağlayan heryere bakılmalı. Kontak dahil.

Normalde dispritörlü araçta modülün yaptığı davranış tam olarak budur. Bu araçta modülün görevini beyin ve krank okuyucu birlikte üstlenir. krank okuyucuyu değişmişsiniz ama yine de ondan ve tesisatından süphelenmeye devam edin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

hamza21

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Arkadaşlar sorun immobilizerle alakalı olabilir mi ya da immobilizer yüzünden yolda stop eder mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hava emiş hattında bir sorun var mı kırılma gibi veya hava filtreniz temiz mi bu olay olduğun da arıza lambası yanmıyor mu
Hava emis hattı hangisi ? Motorda kalın bu hortum var koli bandı ile sarılmış ondan mı acaba ?

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Arkadaşlar sorun immobilizerle alakalı olabilir mi ya da immobilizer yüzünden yolda stop eder mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hava emis hattı hangisi ? Motorda kalın bu hortum var koli bandı ile sarılmış ondan mı acaba ?
Üstteki cevabımda kontak dahil derken immobilizer demek istemiştim.
Hava ile alaka olacağını sanmam hava sorunları güçte dalgalanma yaptırır ama kesiklik yapmaz.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt