Mazda 6 GG (2002-08) Buji Değişimi

Mustafa dinç

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz
20170519_185620.jpg
20170519_185415.jpg
20170519_185544.jpg

Sonunda buji degişimini bugün gerçekleştirdim.kapaktaki hafif terlemeden dolayı bujinin kablolarında biriken yağlar ateşlemeye olumsuz etki etmiş.Aynı zamanda bujilerdede hasara sebebiyet vermiş.eğer degişimi kendi yapacak arkadaşlar varsa çok dikkatli olmalarını öneririm.Basit gibi görünsede en ufak bir hatanız silindir kapağına hasar verebilir,sıkma torkunuda el alışkanlığınız varsa iyi ayarlamak lazım,yada torkmetreniz varsa fabrika değerlerinde sıkılmalıdır.Sorun genel olarak 1. Bujide diyebilirim şu anda makina dairesi mukemmel çalışıyor.Lpg ayırı için ustaya gitmek kalıyor geriye.bundan sonraki çalışmam kapaktaki terlemeye yönelik olacak,motordan kabin icerisine gelen gelen kokununda buradan kaynaklandığını düşünüyorum,bu tarz tamiratlarla eliniz yatkınsa işçilik maliyetlerinizdede azalma olacaktır.Saygilar.

20170604_130137.jpg
20170604_125607.jpg
20170604_125641.jpg
20170604_130146.jpg
20170604_130139.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkür ederim.lpg yeni takildı.1500 ile 2000 devir arası hafif bir vuruntu vardı.bakalım sonuc ne olacak.
Bu gibi durumlarda, öncelikle var olan bujilerin tırnak aralığı düşürülerek işe başlamak en güzeli, bazen sıfır maliyet ile alt devirlerdeki cansızlık giderilebiliyor...

Mustafa dinç

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu araç ilandaydı diye hatırlıyorum, yeni mi aldınız?
Ilanı ben vermiştim.ama kaldırdım.

Bu gibi durumlarda, öncelikle var olan bujilerin tırnak aralığı düşürülerek işe başlamak en güzeli, bazen sıfır maliyet ile alt devirlerdeki cansızlık giderilebiliyor...
Araç konusunda biraz titizim,bundan dolayı değişririyim dedim,lpg ustasıda söyletince durum netleşti.

Moderatörün son düzenlenenleri:

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Teşekkür ederim.lpg yeni takildı.1500 ile 2000 devir arası hafif bir vuruntu vardı.bakalım sonuc ne olacak.

Hocam hevesinizi kırmak istemem ama iridyum bujiler para tuzağından başka bir şey değil. Değişim yaptığınız da siz de bana hak vereceksiniz. Tek avantajı biraz daha uzun ömürlü olması.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hocam hevesinizi kırmak istemem ama iridyum bujiler para tuzağından başka bir şey değil. Değişim yaptığınız da siz de bana hak vereceksiniz. Tek avantajı biraz daha uzun ömürlü olması.
Bendeki iridyum bujiydi sanirim.90 bin km de servis degistirmisti...50 bin km dir kullaniyorum.problem yok suana kadar

Üst Alt