Bu Konuda Araçlarımızı Eleştiriyoruz

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Tamamen değişim için 3 litre gitti bende... Depoyu boşaltarak yeni yağ gelene dek yağ ilavesi yapmak gerekli...
Mazda 3 lerin sistemi farklıdır belki. Bidonu yerinden söküp yağı boşalttık tamamen sonra yerine takıp yeni yağ doldurduk. Arabayı çalıştırınca bidondaki yağ eksildi üstünü tamamladı o sıra ama yinede 1 litre almadı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bizdeki kabın alacağı belki en fazla 1 litre. Geri kalanı için sistemin içindeki yağı boşaltarak yeni yağın kaba geldiğini görünceye kadar ilave yapıp yenilemek gerekiyor. Verdiğim linklerde anlatımı var zaten.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Ben skyactiv'leri şu konuda çok eleştiriyorum, en büyük sorun bence:
çok dikkat çekiyoruz arkadaş; 10 metre çapında hiç ağaç, elektrik direği, çatı olmayan yere arabayı bırakıyorum, diğer araçların üzeri tertemiz, benimki sabah bi bakıyorum tamamen kuş pisliği dolmuş :D
çok naazar var üzerimizde, en kötü özelliğimiz bu :)

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
Açıldığı iyi olmuş konunun :) iki garip durum var.
1. Merkezi kilit, anahtarı kontağa takıp çevirince kumandadan kilitleyip açıyor kontaktan çıkartınca sadece kilitliyor.
2. Kendiliğinden uzunlar yanıyor ben kısaları yakıyorum o uzunları yakıyor bi inat içerisindeyiz :)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Kendiliginden uzunlar nasıl yanıyor :rolleyes:

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bende direksiyonun sertliğinden şikayetçiyim. :)
Arkası da birazcık dar.

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
1.Her avmye girdiğimde vitesi P alıp bagajın kontrolunu beklemek. P harici bagaj açılmıyor. Gerçi adamlar güvenliği düşünmüş
2. Far yıkama harici tuşlu olabilirdi. Arabayı yıkıyon 6 saat, ön cam kirleniyor yolda, silecek kolunu farlar açıkken bi çekiyon, o far yikama tüm arabayi berbat ediyor :D Onu serviste devredışı bırakcam zaten kullanmıyom far mar yıkama
3. Yok şimdilik

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
1.Her avmye girdiğimde vitesi P alıp bagajın kontrolunu beklemek. P harici bagaj açılmıyor. Gerçi adamlar güvenliği düşünmüş
2. Far yıkama harici tuşlu olabilirdi. Arabayı yıkıyon 6 saat, ön cam kirleniyor yolda, silecek kolunu farlar açıkken bi çekiyon, o far yikama tüm arabayi berbat ediyor :D Onu serviste devredışı bırakcam zaten kullanmıyom far mar yıkama
3. Yok şimdilik
2 nin çözümü çok basit, motor kaputu altındaki sigortada far yıkamanın sigortayı çek kurtul.
Benim de en sevdiğim özellik, özellikle yağmur zamanlarında öndeki araçtan gelen çamuru temizleyip aydınlatmayı iyileştiriyor.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
3. Yok şimdilik
3. üncü madde de hanımdan geldi. Hanımın sitemi :D
3. Sunroof tek dokunuşta açılıyor ama kapatırken tek dokunuşta kapanmıyor. :D

Üst Alt