Alınık Bu Araca Dikkat Edelim Lütfen

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Bu konu bence sıkıntılı bir konu arkadaşlar. Yarın öbür gün satıcılardan biri gelse dese ki, sen benim malımı ne hakla kötülüyorsun; inanın cevap vermesi çok zor olur. Hukuki yaptırımı bile olabilir bence.

PekosBill

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 2011 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu konu bence sıkıntılı bir konu arkadaşlar. Yarın öbür gün satıcılardan biri gelse dese ki, sen benim malımı ne hakla kötülüyorsun; inanın cevap vermesi çok zor olur. Hukuki yaptırımı bile olabilir bence.

malını kötülemiyorum ya da olmayan bişeyi söylemiyorum. aksine onlar kendi araçlarının kusurlarını saklıyorlar. aracın plakası açık sizde sorgulatabilirsiniz 5 TL karşılıgında. ve ilanın altına bakarsanız herhangi bir boyası ya da kazası olmadıgı alenen belirtilmiş. benim vaktim kıymetli ve benim gibi olan arkadaşlar vardır eminim, zaman kaybı olmaması açısından ben gerekli gördüğüm şeyi yaptım. herkesin görüşüne de saygım var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İşin hukuki kısmını ben takipteyim o konuda hiç kimse aleyhimize bir şey iddia edemez... @PekosBill in bahsetmiş olduğu gibi hem ilanda "bu araç orijinaldir, boyası kınası ıvırı zıvırı yoktur" mealinden açıklama yazdıracaksın hem de araç hasar kayıtlı çıkacak... Bunu herkes tolere etse bile biz buradan tolere edemeyiz. Doğruluk, akıl, vicdan ve hukuk neredeyse biz ve üyelerimiz bu çatı altında toplanmak için varız.

Bu başlık altında kötülemek yok, yalan yok, bilinmeyen bir şeyi yazmak yok, tam tersi bilinen ve örtülü kalmış veya gizlenen şeyleri ortaya koyarak üyelerimizin aldanmasını önleme veya parasının boşa gitmemesi çabası var... Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın...

:)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-emsalsiz-otomatik-626-354095943/detay

Arkadaş lar bunu yazsam mi yazmasam mi diye çok düşündüm ama sonra dan olur da bir arkadaşımz alır ve aldığına pişman olur diye kendi mi sorumlu hissedip yazma kararı aldım.

Bu araca iki ay önce Ben de bakmıştim.gene bursadaydi.belki zorlasaydk 9 milyara ala bilirdik ama altından ne kadar masraf çıkacağını bilmediğimiz için uzak durduk.arabayi yakından gördüm sıkıntı li araçti ve sahibi o zaman km geri alınmış demiş ti hatta ne kadar geri alındığı ben de var di ama şu an yanım da yok dedi.
Daha sonra dan aracı ankara da bir galeri almış ve araca tamamen boya yaptırip ilana koymuştu orda görmüştüm.
Şimdi de tekrar araç bursa ya geçmiş ve sahibi 17 750 yazmış ve km orjinal demiş.bu araca dikkat edelim .
Bir istihbaratta benden :)

Aracın hasarlı haldeyken ihaleyle satış ilanı...
317c9913ce0e0415e03d2e3cece76016.jpg

badilcan

Katılımcı
En azından sahibinden.com da satıcılara yapılan yorumlar ve puanlama sisteme olsa , insanlar daha çok dikkatli olur .
Mesela A satıcı 10 adet araç satmış ve bu satıcılardan araç alanlar şikayet ve memnuniyetlerini paylaşabilseler bir çok sıkıntının önüne geçilebilir.
Ama sanırım sahibinden.com bunu özellikle yapmıyor diye düşünüyorum .

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
En azından sahibinden.com da satıcılara yapılan yorumlar ve puanlama sisteme olsa , insanlar daha çok dikkatli olur .
Mesela A satıcı 10 adet araç satmış ve bu satıcılardan araç alanlar şikayet ve memnuniyetlerini paylaşabilseler bir çok sıkıntının önüne geçilebilir.
Ama sanırım sahibinden.com bunu özellikle yapmıyor diye düşünüyorum .

Güzel düşüce fakat kimlik numarasıyla kayıt yapılsa dahi bizim insanımız niyetini bozduktan sonra bir yolunu bulur, buluyor da..

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
vay üçkağatcılar vay...bunlar egıtım sisteminin çürük meyveleri....bunları ıyı egıtememişiz ki insanları dolandırıyorlar...
Süte su karıştıranı % kaç kar ettiğini soran zihniyet bu yolu açtığını düşünmeden vyaya bilerek yapıyorsa sonuç elbet kaçınılmaz şekilde buraya çıkıyor.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Konu hortlamışken bende uyarı yapayım. :) 34CFS38 plakalı Mazda satılık ilanlarına düşerse işinizi sağlam yapın, kapora vs. Göndermeyin. Araç hacizli ve borcu var satış yapılamıyor. Araç sahibi sözünün eri değil maalesef.

Bilgilerinize...

Bence bu konuyu çok daha sık kullanmalıyız. İlla ki hepimiz uygunsuz, yalan dolan dolu ilanlara; yanarlı, dönerli satıcılara denk geliyoruzdur. Her seferinde buradan ifşa etmek, en azından kendi çevremizi korumamız adına yerinde ve faydalı bir paylaşım olur. ;)

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Konu hortlamışken bende uyarı yapayım. :) 34CFS38 plakalı Mazda satılık ilanlarına düşerse işinizi sağlam yapın, kapora vs. Göndermeyin. Araç hacizli ve borcu var satış yapılamıyor. Araç sahibi sözünün eri değil maalesef.

Bilgilerinize...
Bu araç premacy değil mı Veli abi. Satan kişi bence satma taraftarı değil heralde.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu araç premacy değil mı Veli abi. Satan kişi bence satma taraftarı değil heralde.

Detayları çok farklı olayın, fazla detaya gerek yok şimdilik; plaka ve uyarımı dikkate alan, başkalarının acı tecrübelerini yaşayarak öğrenmemiş olur hocam. Şunu öğrenmiş oldum, bir kesim insan verdiği sözün ne anlama geldiğinin ya farkında değil ya da omurgasız... :cool:

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Detayları çok farklı olayın, fazla detaya gerek yok şimdilik; plaka ve uyarımı dikkate alan, başkalarının acı tecrübelerini yaşayarak öğrenmemiş olur hocam. Şunu öğrenmiş oldum, bir kesim insan verdiği sözün ne anlama geldiğinin ya farkında değil ya da omurgasız... :cool:
Haklısın Veli abi. İnsanlara güvenmek zor. İnşallah gönlüne göre bulursun

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bu insanlarda hiç mi Allah korkusu yok.inanin şaşkınlıkla okuyorum.Allah insanı iyi insanlarla karşılaştırsın.dusunuyorum şimdi 30 asgari ücret parası verip aldığın araba fos çıkıyor.2.5 yıl yeme içme para biriktir sonuç bu araba .korkuyorum şeytandan diyecem şeytan halt etmiş bunları görünce.

Üst Alt