Bu Araca Dikkat Edelim Lütfen

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
2006 Mazda 3 (Mermi)
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-130000-kmde-2007-mitsubishi-lancer-1.6-en-ufak-hata-boya-yok-594965337/detay

Araç mazda değil fakat yine japon olduğu için paylasmak istedim.

Araç hatasız deniyor fakat hasar kaydı var. Gezenadam a expertiz yaptırdım.
6 parca boya. İslem görmüş yerler. İcinde sigara izleri. Yırtık kapi döşemesi. Deri vites dirrksiyondam cok deforme.olmus. 130 bin değil ayrica 137500 km de. Tabi km saatinde yazan bu.
Galericilerden soğutur bu insanlar. Halen aracın içi dışı tertemiz diyor. Motor düzgün Allah var ama geri kalan yerleri çöp. Özellikle hatasız demesi nedeniyle ekspertiz yaptırdım. Yazıklar olsun böyle esnaflara.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-130000-kmde-2007-mitsubishi-lancer-1.6-en-ufak-hata-boya-yok-594965337/detay

6 parca boya. İslem görmüş yerler. İcinde sigara izleri. Yırtık kapi döşemesi. Deri vites dirrksiyondam cok deforme.olmus. 130 bin değil ayrica 137500 km de. Tabi km saatinde yazan bu.
Galericilerden soğutur bu insanlar. Halen aracın içi dışı tertemiz diyor. Motor düzgün Allah var ama geri kalan yerleri çöp. Özellikle hatasız demesi nedeniyle ekspertiz yaptırdım. Yazıklar olsun böyle esnaflara.
Ekspertiz ücretini kim ödedi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe

Hocam düşük km araç alacam diye yanlış tercih yapacaksın. Bu bütçede ve bu yaşlardaki araçların km'sine çok takılma. 350-400 bin gibi yüksek olmasın ama 180-200 bin civarında çok güzel araçlar oluyor. Ucuz alırsın ucuz satarsın....

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hocam düşük km araç alacam diye yanlış tercih yapacaksın. Bu bütçede ve bu yaşlardaki araçların km'sine çok takılma. 350-400 bin gibi yüksek olmasın ama 180-200 bin civarında çok güzel araçlar oluyor. Ucuz alırsın ucuz satarsın....
Tamamen haklısın Hakan da, ben kolay kolay 300-400 bin kmlerde satılık araç görmüyorum, 33 yaşında da olsa yüz küsurbinde, 13 yaşında da olsa yüz küsurbinde... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Özellikle 2007-2008 öncesi çoğu aracın kilometresi şee ettirilmiştir :D
Kayıt alınma durumu yoksa (muayene-servis vs. gibi) bir çok kiralıktan çıkan araçlarda da uygulandığı bir gerçek... ;)

İşin tuhaf tarafı, alıcıya desek ki; al bu araba kiralıktan çıktı sana piyasanın 5 bin lira altına veriyoruz çoğu almaz, ama düşük kilometreli servis bakımlı vırt zırt diye yılda onbinlerce kiralıktan çıkma araç satılıyor ülkede... :asik:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Kayıt alınma durumu yoksa (muayene-servis vs. gibi) bir çok kiralıktan çıkan araçlarda da uygulandığı bir gerçek... ;)

İşin tuhaf tarafı, alıcıya desek ki; al bu araba kiralıktan çıktı sana piyasanın 5 bin lira altına veriyoruz çoğu almaz, ama düşük kilometreli servis bakımlı vırt zırt diye yılda onbinlerce kiralıktan çıkma araç satılıyor ülkede... :asik:
Başka bir konuda rent a car'da kısa süreli çalışmam ve ayrılmam hakkında ufak bilgiler vermiştim. Satılacak araçlar aile dostu kadınlar üstüne yapılıyor, ve bayandan temiz servis bakımlı diye satılıyordu. Doğru hepsi yetkili servis bakımlıydı, ama her servis öncesi kilometre minimum 10 bin iniyordu...

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
2006 Mazda 3 (Mermi)
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
Ekspertiz ücretini kim ödedi
ben ödedim ne yazik ki
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

komutanım cesaret edemiyorumki. Bide diyorumya bu zamana kadar hep hatasiz düşük km ler denk geldi. Etrafimda yuksek km alanlardada sorunlar çıktı şansıma. O yüzden pek yaklaşamiyorum

Tamamen haklısın Hakan da, ben kolay kolay 300-400 bin kmlerde satılık araç görmüyorum, 33 yaşında da olsa yüz küsurbinde, 13 yaşında da olsa yüz küsurbinde... :D
bu isin ortalaması bu heralde veli abi. 100 kusur binde araç aranıyor diye ilanmi acsam ne yapsam

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@fung_hu bak bu zamana kadar 100 bin km. altı aracım olmadı, bir kere 102 bin denk geldi, onun haricinde en düşük 165 bin'di. Arabanın kilometresi motor sağlığını değil, yaptığı yolu gösterir demiş japon amcamız. Araç düzgün olsun, seni üzmeyecek cinsten olsun kilometresi varsın 200 bin olsun...

Aldığım tüm araçların kilometresi aklımda bi göz gezdir;
ilk iki sırada kuş serisi var onları yazmıyorum tamamen muamma :D

1993 323 (2008) - 240 bin
1997 Practica (2010) - km sayacı çalışmıyordu
1997 Accord (2014) 226 bin
1997 Lantis (2015) 175 bin
2008 Focus (2015) 165 bin
2012 Civic (2016) 102 bin
2004 Accord (2016) 210 bin
2007 Mazda 6 (2016) 145 bin
2011 Mazda 3 (2017) 173 bin

fung_hu

(Emre)
Araç Markası
2006 Mazda 3 (Mermi)
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri Sedan
Hocam forumda bilindik arabalar var niye macera arıyorsun.
satılık bölümüne bakiyorum ama hiç satan yok. Bende istiyorum garajdan alıyım ama denk gelemiyorum heralde

@fung_hu bak bu zamana kadar 100 bin km. altı aracım olmadı, bir kere 102 bin denk geldi, onun haricinde en düşük 165 bin'di. Arabanın kilometresi motor sağlığını değil, yaptığı yolu gösterir demiş japon amcamız. Araç düzgün olsun, seni üzmeyecek cinsten olsun kilometresi varsın 200 bin olsun...

Aldığım tüm araçların kilometresi aklımda bi göz gezdir;
ilk iki sırada kuş serisi var onları yazmıyorum tamamen muamma :D

1993 323 (2008) - 240 bin
1997 Practica (2010) - km sayacı çalışmıyordu
1997 Accord (2014) 226 bin
1997 Lantis (2015) 175 bin
2008 Focus (2015) 165 bin
2012 Civic (2016) 102 bin
2004 Accord (2016) 210 bin
2007 Mazda 6 (2016) 145 bin
2011 Mazda 3 (2017) 173 bin
hocam senede 2 hatta 3 araba değiştirdiğin olmuş. Ben uzun süre kullanmak istiyorum. Dediğim gibi cesaretim yok. Uzun yolda hep gece yolculuk yapıyorum. Yolda kalma olur felan takıyorum daa bunları

Üst Alt