Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (II)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bolu'da kine niyet edilirse ve araç kardeşimin dükkanına gelebilirse bakabilir. Expertiz malzemeleri olmasada tecrübesi çoktur. Gözle boya değişen işlem vs anlar. Motor ve yürüyen kontrollerinide standart bir araç gibi yapabilir.
Yakıt olayını duyunca vazgeçti :D dizel mazda 3 hb bakıyoruz :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
-Abi dolapta soğuk Çamlıca Gazoz var mı?
+ (Epey uğraştan sonra) evet şurada varmış
- O zaman biz bir Fanta alalım
Sağlam güldürdün gece gece Bülent... :D:D

* * *

Çocukluk, gençlik yıllarımızın boş vakitlerinde; yoğun çalışan markete sahip Mehmet abinin dükkana yardıma giderdik, özellikle öğle aralarında çok yoğun olurdu ama, yukarıdaki diyaloğu hemen hemen her geldiğinde farklı şekillerde bize yaşatan fırlama bi arkadaşımızda mevcuttu...

*Mehmet abi, beyaz peynirin nasıl?
-Yeni geldi, teneke peynir, bilmem nere mandıra üretimi, ineği şöyle sağıyorlar böyle besliyor falan filan diye uzunca giriş yapar...
*Abi yarım kilo zeytin versene, siyah olsun...

* * *

*Mehmet abi, yoğurt var mı?
-Nasıl yoğurt olsun?
*Benim gibi taze

(Hep beraber gülüşürüz ve Mehmet abi yoğurdu verir)

Bir kaç gün sonrası;

*Mehmet abi yoğurt var mı?
-Nasıl olcek yoğurt len gaynaşık? (Mehmet abinin bu salvosunun altında kalmaz bizimki)
*Senin gibi Süzme (tabi bunu der demez, soluğu kapının orada alır ve kirişi kırar)

Mehmet abi de, küfürün bini bir paradır artık... :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yakıt olayını duyunca vazgeçti :D dizel mazda 3 hb bakıyoruz :D
RX-8 hem yürütmesi sıkıntı (wankel motorun ömrü kısa olmasından dolayı) hem yakıt sarfiyatı fazla. 100 km'de 16 lt benzin. Güncel fiyatlarla km'de 1 liradan fazla yakıyor.
Motoru bitik bir Rx-8 alıp çıkma Honda S2000 motoru koyulabilirse performansından ödün vermeyen ömürlük bir araç olur...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
RX-8 hem yürütmesi sıkıntı (wankel motorun ömrü kısa olmasından dolayı) hem yakıt sarfiyatı fazla. 100 km'de 16 lt benzin. Güncel fiyatlarla km'de 1 liradan fazla yakıyor.
Motoru bitik bir Rx-8 alıp çıkma Honda S2000 motoru koyulabilirse performansından ödün vermeyen ömürlük bir araç olur...
Rx-8 ruhuna aykırı bir motorla ömrü olsa ne olur, anlamsız kalır. Wankel motorun ömrü kısa değil aslında, uygun şartlarda kullanmayan kullanıcıları kısaltıyor ömrünü.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Rx-8 ruhuna aykırı bir motorla ömrü olsa ne olur, anlamsız kalır. Wankel motorun ömrü kısa değil aslında, uygun şartlarda kullanmayan kullanıcıları kısaltıyor ömrünü.
Tork değerleri, beygir güçleri ve 0-100 süreleri bile hemen hemen aynı abi. Ben RX-8'e S2000 motoru koyulabilirse daha sorunsuz, yürütme maliyetleri daha ekonomik olacağını düşünüyorum

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Arkadaşlar selamlar, 626 aracımla malum sitedeki ilandaki beyaz xedos ile takas için görüştüm, malum otomatik araç aradığımdan, üzerine 7000 istiyor, benn4000 onerdim, sizden değerli fikirlerinizi almak istiyorum, xedos bir hacı amcanın, 330 binde..

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hocam alınabilecek en son Xedos'lardan biri o. Fiyatı için yorum bile yapmıyorum.

Bu arada umarım aynı araçtan bahsediyoruzdur. Geçenlerde de bir tane beyaz Xedos ilanı vardı ama güncel olarak tek beyaz renk bu olduğu için direk girdim konuya. Siz de link vermemişsiniz?

drakyuz

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Hocam hele sen dediysen olay bitmiştir, teşekkürler

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sanırım aynı araç bahsettiğiniz

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Bu araç bir yıl öncesine kadar plakasız satılıyordu. 5 senedir nasıl kullanılıyor anlamış değilim. Ayrıca o kadar şeyi varken satıcının açıklamada sis farına takılması da çok garip. Yaa aracın sinyali yok sinyali... :D Basmışlar macunu bulamayınca. Farlar desen 626 GF'nin farı. Konusu da daha geçen gün şurada geçmişti.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Arkadaşlar selamlar, 626 aracımla malum sitedeki ilandaki beyaz xedos ile takas için görüştüm, malum otomatik araç aradığımdan, üzerine 7000 istiyor, benn4000 onerdim, sizden değerli fikirlerinizi almak istiyorum, xedos bir hacı amcanın, 330 binde..
Hocam sen aracın üzerine 7000 alsan bile bu aracı toplayayım derken oda uçup gider....

Açıklamaya aldanıp talip olanların zamanına ve emeğine yazık olur

Üst Alt