Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Naim abi bunun hangi düğmesine basacaz kafam karıştı yahuuuu :utan:

Pijamalarını giyip aracın yumuşacık koltuğuna oturacaksın sonra derin bir nefes alıp sakince motoru çalıştırıp piyano tuşlarına dokunur gibi kontrol panelinde ne varsa tek tek inceleyeceksin :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayalleri ertelememek lazım :)

Abi, fena halde nefsimi gıdıkladın sen benim... :huhuu:

İlanı gördükten sonra kafamda oluşan deli sorular;

*Neden piyasasına göre çok çok uygun fiyatı var? Benzerleri 40 bin taban fiyatlı...

*Dizel sesini ne kadar tolere edebilirim? Kilometre ne kadar doğru? Motor ne derecede sağlıklı?

*Otomatik şanzımanı kucaklama ihtimalim var mı? Nitekim, forumlarda fosurgenin 3-5 yıllık şanzımanları bile sorunları ile arz-ı endam eylemekteler...

*Ateşleme sistemi, triger ve diğer kayışları yenilenmiş motoru olan aracımı değiştirmek ne kadar mantıklı? Üstelik çok memnunken.

*Farı tek olarak değişim yapılmış olması gözümü tırmalıyor, tıpkı şu emoji gibi bakıyor mübarek... :naslyany:

*Rengi çok hoş olmakla birlikte eşim bu arabayı şehir içinde nasıl kullanacak? Nasıl park edebilecek?

*İşletme maliyeti nedir? Yedek parça fiyatları, usta bulup dert anlatma kriterleri nedir? Atılgan'ın çok uç nokta gibi görünmesine rağmen, ateşleme sistemi ile kayışlarını işçilik dahil 900 liraya değiştirebildiğimi düşününce, bu devenin parça ve işçilik fiyatları nerelerdedir?

Edith; şimdi baktım geldim, Atılgan'ın seti 220 Tl idi, devenin (adı da deve kaldı iyi mi) triger seti 700 liraymış... :rolleyes: Atılgan'ın ateşleme sistemi 250 lira, devenin ise; 1200 lira, ayrıca neden tek far değiştirildiğini de anladım, bir tek farın fiyatı 3,500 lira(cık) Mtv ise; 89 liraya karşılık 355 lira...

Japon'un gözünü seveyim diyerek, gıdıklanma neticesinde işkillenen nefsimi bu fiyatları görünce bastırdım artık... :komik: Forever Atılgan... :mzkdnlmk::krnz:

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Süleyman 40 bin limitine çıkıyorsa bence tercihi de özel olmalı misal,
Abi özel araçları 2. araç olarak değerlendireceğim ilerde ilk 2. aracımda subaru olacak :) tabi nasipse
sanırım japondan başka bir araç sadece bmw kullanabilirim 2005 mercedes c180 kullandım hiç zevk alamadım :(
Fiyatı makul, temiz duruyor.
2 günlük kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki detaylar iyi duruyor güzel ilan bence düşünen varsa bence incelenmeli.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
@Domestos Veli abi bir gazda ben vereyim Audi sana yakışır :)

Araç güzelmiş. Audi'nin Ww ve Skoda ile ortak çok parçası var. Azmanı alamadan önce A4 ve A6 ları araştırmıştım.
Bu segmentte bir aracın parçalarını yukarda belirttiğin fiyatlara bulabiliyorsan bence makul. Mazda 6 ile kıyas yapsan M6'yı yürütmek daha maliyetli olur diye düşünüyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
@Domestos Veli abi bir gazda ben vereyim Audi sana yakışır :)

Araç güzelmiş. Audi'nin Ww ve Skoda ile ortak çok parçası var. Azmanı alamadan önce A4 ve A6 ları araştırmıştım.
Bu segmentte bir aracın parçalarını yukarda belirttiğin fiyatlara bulabiliyorsan bence makul. Mazda 6 ile kıyas yapsan M6'yı yürütmek daha maliyetli olur diye düşünüyorum
Yakışır mevzusu olsa tek kriter amenna... 20 yaşındaki dizel motor ve otomatik şanzıman kombinasyonunun bana "selam" demesini tolere edemem... Aracın yarısını gözden çıkarmak demektir ki, işte bu durumu kendime hiç yakıştıramam... :huhuu:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yakışır mevzusu olsa tek kriter amenna... 20 yaşındaki dizel motor ve otomatik şanzıman kombinasyonunun bana "selam" demesini tolere edemem... Aracın yarısını gözden çıkarmak demektir ki, işte bu durumu kendime hiç yakıştıramam... :huhuu:
Bizim ustanın dükkana en çok gelen araçlardan biride Audi. Almıcak olsamda alıcı gözüyle inceliyorum 270-280 binden aşağı gelen görmedim. Urfadaki bakımsız araçların bile gideri varsa bu araç çok çok iyidir diye düşünüyorum ;) Motor şanzıman elektronikte sorun yoksa sende hemen arıza çıkarmaz diye düşünüyorum

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
788.003 km daha ne olsun :)

42034

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Veli abi biniciysen bizdekilerin kullanım tarzı çok önemli değil. Motor şanzıman elektronikte sorun yoksa alınır keyifle binilir. Bir daha baktım içide dışıda parasına göre süper duruyor. Torkuda sağlammış 370 nm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt