Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
gelsinler tabi, hepinizi V6 ailesine bekliyoruz genşler, Nassınız, eyisisiniz?
41011

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
benim asıl merak ettiğim acaba km gerçekten orjinal midir?

Bu aracı konuştuk diye hatırlıyorum , plaka değişmemiş sahibi bayandı, km orjinal diye bilyorum. İlk sahibi ve şimdiki sahibi alışverişindeki fiyat farkı ise sanırım orta halli bir Astina kadar var :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
@Montimpex @Domestos @hagakure Araç temmuz ayında ilk önce Adana'dan ilk sahibi bankacı bayandan ilana yanlış hatırlamıyorsam 63 bin TLye konuldu. Bayanla görüştüm Aracın sol ön çamurlukta boya var demişti. 60 binlere kadar düşmüştü ama ben boş paket olduğu için almadım sadece meraktan mesaj atmıştım. Galeri de bu aracı Ağustosta 58 lere falan almışki üzerine 20 bin TL koyup o gün bugündür satmaya çalışıyor.

Boş pakete bu paralar verilmez İstanbul'daki aynı kilometredeki araç 56lara satıldı o da şansını çok zorlayarak. Bu araçları alacak kişiler en az sunroof isterler! Yoksa ne diye D sınıfına fazladan vergi parası verelimki.

Sonuç olarak KM sizi aldatmasın boş paket araç satımı en zor araçtır...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yan sanayi farı varmı bilmiyorum bana yoktur gibi geliyor.
Açıklamaya bakırlırsa satıcının arabadan anladığı yok. Muayene 2021 Kasım demiş bu mümkün değil. 8 airbag var demiş, yanlış! 10 airbag var.
Sağ fardan kastı; önden bakınca ona göre sağda kalan far olabilir :D çünkü yeni duruyor :)

Pazarlık kabiliyetim fena değildir ama artık araç satıcıları ile muhattap olmaktan bıktım abi. Bende şuan araç arıyorum bu Urfalı satıcılar beni araba satarkende, araba alırkende deli ettiler. Şuan bende araba arıyorum Urfa içi. Satıcıya kapı döşemelerinden bagajdan torpidodan foto çekip yollayabilirmisin diyorum. Herif "uğraşamam ben gel bak diyor" :ytrya: sanki albüm yap kargoya ver dedik :naslyany:
Vallahi artık satıcılarla muhattap olasım gelmiyor :)

Son kasa Spark piyasadaki en iyi F/P aracıdır.
B segment ama kabin C segment kadar ferah
Motor 1.2 ama çok seri 1.4 gibi
Donanım D segment arabalar ile kapışıyor
Yakıt süper en az yakan dizelden bile az yakar (LPG ile TL bazında)
Daha ne olsun. Vallahi ben sattığıma çok pişmanım. Gram boya yoktu ve boncuk gibi rengi vardı 30.500 verdik, hatta forumdan talip olursa 29.500'e veririm demiştim. Şimdi bu piyasada başkasında olsa 36-37 isterler :)
Adamı arayıp konuştum. Kaza fotoğrafları yokmuş. Tramerde kayıt çıkıp çıkmadığını da bilmiyormuş. Sağ far su alıp nem yapmış galiba dedi. :) Eşi kullanıyormuş aracı. İlk 2 yıl yetkili serviste işlem yapılmış. Daha sonra özel serviste yaptırmaya başlamış. 2 yıl önce Atiker LPG taktırmış. Telefonda 34.500'e düştü. 34'e bırakır kesin. Daha fazla düşmem dedi. Aslında fiyat şu açıdan makul geldi. Geçtiğimiz ay Atikeri aradım. Uyumlu kit için 2500 TL montaj bedeli söyledi. En ucuzu bile 2000 TL. Sparkların çoğu da LPG'siz satışa çıkıyor. Dolayısıyla LPG takma maliyeti de olacak. Bunu göz önünde bulundurunca araç 32 bine geliyor. Şu far mevzusu kafamı karıştırdı. Acaba düşük maliyetle ve uyum sorunu olmadan çözülebilir mi ki? :S Haftaya İstanbula giderken Balıkesir'den geçeceğim nasılsa. Satıcıya da söyledim, 1 saat önceden haber ver buluşalım bak gör kendin dedi. Haftaya kadar Satılmazsa 33 bin için niyetleneyim diyorum ne dersin?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Farda delik, çatlak yoksa su almaz nem yapmaz abi. Düşük bir ihtimal ama ampülü patlayıp değiştiler, değiştirdikten sonra arka kapağı takmayı unuttularsa ilk yağmurda veya yıkamada su alır.
Şuan ki piyasa şartlarına göre 33-34 gibi alınsa da mantıklı bir tercih olur.
Az önce gezerken bunu gördüm. Donanımı güzel Spark'ı göre dezavantajı modeli düşük olması...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Zaman zaman dayımın sahip olduğu 2011 Honda civic 1.4 AT sport dan bahsetmişimdir, bir kez şanzımanın vitesi kontrol eden parçası nedeni ile yolda kalmışlar ve yakın zamana dek bir sorunları yoktu. Bu ay içerisinde 2 kez yolda sakin sakin giderken araç stop etmiş, herhangi bir kaza olmadan durabilmiş ve bir süre bekledikten sonra çalıştırdıklarında sorunsuzca eve varabilmişler. Bu sorunun şehir içi değilde şehir dışı ortalama 120 km lerde olabileceği ihtimali üzerine dayım araçtan soğudu ve Pazartesi sorun ne ise çözüp aracını satacak ( müşterisi hazır ).

Onun yerine damadının da bu yıl içerisinde kullanıp sattığı 2009-10 Citroen C5 dizel almayı düşünüyor, alım atım işlerini damadı halledecek. Sorum şu ( her ne kadar fransız araçlarına ön yargılı olsak da ) bu kasa bu motorda yaşanan yaşanabilecek sorunlar var mıdır?
Aşağıdaki ilan örnektir ,

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bir ara 2010-12 Focus a niyetlenmişti ama ondan vazgeçti, C5 de ne kadar sorun yaşayabilir doğrusu bilemiyorum çok memnun olan var çok şikayet eden var.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Klasik Fransız ama üzeceğini sanmıyorum, D segment oluşu avantaj ama arka koltuklar D segment beklentisine göre ferah ve geniş gelmiyor bana, direksiyonun ortasının dönmemesi benim sürüş keyfimi çok baltalıyordu, 1.6 motor zaman zaman kasyaa yetersiz kalıyor ama nadir hissettiriyor bunu, geçmişte belirli aralıklarla yaklaşık bir yıl boyunca kullanmışlığım oldu.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Öyle aile boyu kullanmayacak genellikle tek kişi nadiren iki kişi olur, performans dersen artık çok daha sakin kullanıyor rampalarda onu üzmesin yeter.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her şey güzel de, Ge ve Gf kasanın 1.6 motoru yok ki... Ah güzel amcam benim. Ruhsat sahtekarlığını fena yemiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt