Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Letgo'da gezinirken denk geldim. Çok temiz ve FP aracı diye düşünüyorum. 20-25 bin arası otomatik araç düşünen olursa kendi çapımda expertiz yapabilirim :)

Bu araçların bir avantajıda aynı model Honda Accordlar ile birçok parçası ortakmış.
Dış tasarımları bile çok benziyor

Honda Accord
Ekli dosyayı görüntüle 40216

Rover 620 Sİ
Ekli dosyayı görüntüle 40217

İlgili araç ;

Ekli dosyayı görüntüle 40218
Ekli dosyayı görüntüle 40219Ekli dosyayı görüntüle 40220Ekli dosyayı görüntüle 40221Ekli dosyayı görüntüle 40222
Fiyatı 23.000 ₺ yazıyor....
Forumdan bir üyemizin ricası üzerine 2 gün önce inceledim. Aracın tek iyi tarafı koltukları, uzaktan gelecekler için fiyasko bir araç.
Motorda, şanzımanda sıkıntılı önden ve yandan darbeside var kaporta pek iyi denilmez. İçinde bazı yerlere japon yapıştırıcısı sürmüşler. Koltuklar bu kadar nasıl diri kalmış ona şaşırdım...

Ama araç tam f/p aracı. Parasına göre donanımı mükemmel. 95 model araçta içten düğme ile dikiz aynası kapatma var :) elektrikli koltuk ve sanrufda bu paralara başka araçlarda bulmak çok zor.

Temiz 323 veya 626 bulamayanlar bu araçlara da baksın.

Ayrıca için Euro Honda Accord ile birebir aynı
1544209618859.jpg

Halludmah

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sonsuz Mavi
Selamlar bu foruma bugün itibari ile üye oldum çiçeği burnunda üyeyim yani . 2015 model mazda3 power bir araç var bunu almayı düşünüyorum 34.500 tl ağır hasar kaydı var.Sağ ön fardan çarpma neticesinde aracın 2 adet airbagi patlamış ama şase işlem görmemiş ( hasar olmadığından ) 42.000 km de bir araç bunu 2.el olarak almayı düşünüyorum isabetli bir karar olur mu ? yoksa uzak mı durayım. cevaplarınız için teşekkür ederim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Öncelikle şu konuda başlık açıp kendinizi tanıtırsanız daha iyi diyalog kurmuş oluruz

Sorunuza gelince; bu tamamen sizin kriterlerinize bağlı bir durumdur. Mesela forumda Kemal abi çok sevdiği bir aracı bir parça sürtme kaynaklı boya var diye almadı, Murat ise hasar masar gözetmeksizin fiyat olarak en makul olanı alır, gibi...

Alacaksanız aracın onarım faturasını inceleyin, nerelerde işlem yapılmış, neler değişmiş görün. Şase nodan yetkili serviste teyit edin. Fiyat konusu, onarım şekli ve hasarın durumu içinize siniyorsa alınır tabiki.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Selamlar bu foruma bugün itibari ile üye oldum çiçeği burnunda üyeyim yani . 2015 model mazda3 power bir araç var bunu almayı düşünüyorum 34.500 tl ağır hasar kaydı var.Sağ ön fardan çarpma neticesinde aracın 2 adet airbagi patlamış ama şase işlem görmemiş ( hasar olmadığından ) 42.000 km de bir araç bunu 2.el olarak almayı düşünüyorum isabetli bir karar olur mu ? yoksa uzak mı durayım. cevaplarınız için teşekkür ederim.
Araç kendi piyasasında fiyat olarak gözardı edilemeyecek bir rakamda ise hasar durumu ve hasar onarımı nasıl yapılmış incelenerek alınır tabiki de... Şahsi görüşüm şudur, bu tarz yeni araçlarda en küçük kazalar bile 10-15 bin hasar kaydına sebebiyet veriyor...

Halludmah

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sonsuz Mavi
Araç kendi piyasasında fiyat olarak gözardı edilemeyecek bir rakamda ise hasar durumu ve hasar onarımı nasıl yapılmış incelenerek alınır tabiki de... Şahsi görüşüm şudur, bu tarz yeni araçlarda en küçük kazalar bile 10-15 bin hasar kaydına sebebiyet veriyor...
70.000 TL civarında bir rakama mal olacak tamiri yapan sahibi de sanayici kendisi için özellikle itina ile tamir ettiğini söylüyor en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum Aldıktan sonra bu aracı rahatça satabilir miyim acaba .

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
70.000 TL civarında bir rakama mal olacak tamiri yapan sahibi de sanayici kendisi için özellikle itina ile tamir ettiğini söylüyor en az 5 yıl kullanmayı düşünüyorum Aldıktan sonra bu aracı rahatça satabilir miyim acaba .
Piyasa uçalı fazla takip edemedim ve biraz önce Power'lara baktım... Hasarsız olanların 85-100 bin lira bandında piyasası var, hasarlı olanların ise; fiyatları 70 bin liradan başlıyor (iki tane gördüm, biri sizin ilgilendiğiniz olabilir diye düşündüm) :)

Sahibinden piyasasına göre talip olduğunuz araç şu haliyle çok çok uygun değil, kararında bir fiyat gibi geldi bana, tabi bu durum sizin maddi gücünüz ile de doğrudan ilgili... Bir önceki Bl kasa Mazda 3 ler 60-70 binlere geldiğine göre, sizin bu aracı 65-70 bin aralığında almanız "bana göre" uygun olur...

Satma işini kafanıza takmayın, uygun alırsınız, uyguna da satılır... Hasar kayıtlı aracı 70 bine alıp, 85 bine satarım düşüncesi olmamalı kafada... ;) Son söz olarak; araç içinize siniyorsa, maddi olarak gücünüz yetiyorsa alınır ve mutlu mesut kullanılır... ;)

Halludmah

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sonsuz Mavi
Piyasa uçalı fazla takip edemedim ve biraz önce Power'lara baktım... Hasarsız olanların 85-100 bin lira bandında piyasası var, hasarlı olanların ise; fiyatları 70 bin liradan başlıyor (iki tane gördüm, biri sizin ilgilendiğiniz olabilir diye düşündüm) :)

Sahibinden piyasasına göre talip olduğunuz araç şu haliyle çok çok uygun değil, kararında bir fiyat gibi geldi bana, tabi bu durum sizin maddi gücünüz ile de doğrudan ilgili... Bir önceki Bl kasa Mazda 3 ler 60-70 binlere geldiğine göre, sizin bu aracı 65-70 bin aralığında almanız "bana göre" uygun olur...

Satma işini kafanıza takmayın, uygun alırsınız, uyguna da satılır... Hasar kayıtlı aracı 70 bine alıp, 85 bine satarım düşüncesi olmamalı kafada... ;) Son söz olarak; araç içinize siniyorsa, maddi olarak gücünüz yetiyorsa alınır ve mutlu mesut kullanılır... ;)
2008 model suzuki sx4 sedan (manuel 98000 km hasarsız sıfır km aldığım aracım ile 40.000 tl nakit para karşılığı bu satış söz konusu olacak . Power donanım çok dolu bir paket ARAÇ şu an için ilana bırakılmamış. Almak mantıklı bir seçenek olarak duruyor.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
2008 model suzuki sx4 sedan (manuel 98000 km hasarsız sıfır km aldığım aracım ile 40.000 tl nakit para karşılığı bu satış söz konusu olacak . Power donanım çok dolu bir paket ARAÇ şu an için ilana bırakılmamış. Almak mantıklı bir seçenek olarak duruyor.
Kafanızı karıştırmayım ama bu araç pert kayıtlı değil mi nihayetinde, 35 bin hasar bedeli için bana istenen rakam fazla geldi. Sigortadan ödenek bedeli alınıp en uygun maliyetle toplanıp satılıyor sanırım bu araç. Ben 2008 Suzuki + 40 bini bu araca vermezdim. Suzuki'yi kaça sayıyorsunuz?

Halludmah

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sonsuz Mavi
Kafanızı karıştırmayım ama bu araç pert kayıtlı değil mi nihayetinde, 35 bin hasar bedeli için bana istenen rakam fazla geldi. Sigortadan ödenek bedeli alınıp en uygun maliyetle toplanıp satılıyor sanırım bu araç. Ben 2008 Suzuki + 40 bini bu araca vermezdim. Suzuki'yi kaça sayıyorsunuz?
suzuki sx4 30.000 TL gibi bir rakama gitmiş oluyor Tertemiz araba ilk sahibiyim hasarsız bir araç

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Konu dışı ama yeri gelmişken paylaşayım
Son kasa Passat, lastik yarılmış lastik parçaları davlumbazı ve farın arka bölümünü kırmış. Farın kırılan yerinden su çamur farın içine dolmuş.
Farın servis fiyatı 8000 ₺ takması faturayı şişik göstermeleri 10.000 ₺ yi bulur. 10. 000 hasar kaydı var ama değişen boya yok !
40898

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Konu dışı ama yeri gelmişken paylaşayım
Son kasa Passat, lastik yarılmış lastik parçaları davlumbazı ve farın arka bölümünü kırmış. Farın kırılan yerinden su çamur farın içine dolmuş.
Farın servis fiyatı 8000 ₺ takması faturayı şişik göstermeleri 10.000 ₺ yi bulur. 10. 000 hasar kaydı var ama değişen boya yok !
Ekli dosyayı görüntüle 40898
Bu araç Urfa'da sittin sene satılmayacak desene? :p

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Oncelikle hayirli alisverisler dilerim @Halludmah bey. Suzuki aracinizi Iliana verdiniz mi? Bi abimiz bu arabalara ilgi duymaya basladi da eksileri artilari yakiti vergisi nasildir acaba? Rica etsem kisa bi ozet gecebilir misiniz?

Halludmah

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sonsuz Mavi
Oncelikle hayirli alisverisler dilerim @Halludmah bey. Suzuki aracinizi Iliana verdiniz mi? Bi abimiz bu arabalara ilgi duymaya basladi da eksileri artilari yakiti vergisi nasildir acaba? Rica etsem kisa bi ozet gecebilir misiniz?
Iyi akşamlar ilana vermedim 2008 model benzinli manüel 1.6 SEDAN 98000 km de ilk sahibiyim.aracta hasar ve boya yok .herşeyi ile orjinal tabiri caizse tornavida değmemiş bir araç yakıt Iyi son 2 yilin istatistiklerine gore karma tüketim 6.10 şehiriçi 6.6 dir.%30 sehir disi %70 sehir ici lpg yok 100 tl benzin ile 210 220 km yapiyor sehir icinde .aractan memnunum vergisi 450 tl gibi hatırlıyorum 2019da 650 oldu sanırım sağlam bir japon aracı tavan yüksek olduğu için içi çok ferah.mazda3 düşündüğüm için satabilirim tabiiki değerinde olması kaydı ile

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir dönem bakmıştım bu modele... @Halludmah ın anlattığı şekildeyse gözü kapalı tavsiye ederim... O fiyatlara, hiç bir eksisi yoktur denilebilir. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tabiiki görmek kullanmak lazim anlatmakla olmuyor 10 yılın etkisini bir yana bırakmadan objektif olarak değerlendirmeniz lazim.
Mutlaka görüp kullanmak gerekiyor da, bu fiyatlara da 2008 model o donanım araba çok yok anlatmak istediğim nokta orası. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt