Bu Araç Hakkında Görüşleriniz Nelerdir? (I)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Pejo 206(2000model)
Citroen saxo
Suzuki swift(2000model)
Opel corsa(1998model)
Abiler arkadaşım araç arıyor 20-25lira civarında araba kullanmayı pek bilmiyor bu yüzden otomatik hb arıyoruz. Evin 2. Arabası olucak sizce hangisi mantıklı? Görüşleriniz, bileğiniz varsa yardımcı olur musunuz?
206 ve Saxo'yu genel kullanıcı kitlesi göz önünde bulundurduğumda ben olsam kafadan es geçerdim. Swift her ne kadar Corsa'dan daha yakın gelse de hem piyasada Corsa'nın daha fazla olmasından kaynaklı temiz araç bulma kolaylığı ve acemi bir şoför için parçası daha kolay bulunabilmesi avantajı ile Corsa'lara bakardım.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
206 ve Saxo'yu genel kullanıcı kitlesi göz önünde bulundurduğumda ben olsam kafadan es geçerdim. Swift her ne kadar Corsa'dan daha yakın gelse de hem piyasada Corsa'nın daha fazla olmasından kaynaklı temiz araç bulma kolaylığı ve acemi bir şoför için parçası daha kolay bulunabilmesi avantajı ile Corsa'lara bakardım.
Otomatiklerin kronik sorunu çıkıyor mu? 2000modellerin otomatikleri genel olarak çok iyi bir şey beklemiyorum ama sorun çıkartan şanzımanlar mı :rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Pejo 206(2000model)
Citroen saxo
Suzuki swift(2000model)
Opel corsa(1998model)
Abiler arkadaşım araç arıyor 20-25lira civarında araba kullanmayı pek bilmiyor bu yüzden otomatik hb arıyoruz. Evin 2. Arabası olucak sizce hangisi mantıklı? Görüşleriniz, bileğiniz varsa yardımcı olur musunuz?

Swift ve Corsa derim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
3 ileri olması kafamızı karıştırdı abi. Bu yüzden çok fazla yakıyor diye şikayet etmiş kullanıcılar. Birde orjinal km nasıl anlıcaz onu bilmiyoruz 100bin km’de bir sıfırlıyormuş kilometre.
Biraz fazla yaksa da ne kadar yakabilirki en fazla 1.4 motordur.

Az yakıyor diye bir Fransız alsan ve Allah korusun bir şanzıman arızası verse en az 2-3 bine indirip bindirirler, hal böyle olunca 3.0 V6 gibi yakmış olursun :)

O yaşlardaki ve o bütçelerdeki aracın km'sine de bakılmaz. Kaporta, iç mekân, motor ve yürüyen aksam güzelse km'nin kaç kez 0'ladığının önemi yok...

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Biraz fazla yaksa da ne kadar yakabilirki en fazla 1.4 motordur.

Az yakıyor diye bir Fransız alsan ve Allah korusun bir şanzıman arızası verse en az 2-3 bine indirip bindirirler, hal böyle olunca 3.0 V6 gibi yakmış olursun :)

O yaşlardaki ve o bütçelerdeki aracın km'sine de bakılmaz. Kaporta, iç mekân, motor ve yürüyen aksam güzelse km'nin kaç kez 0'ladığının önemi yok...
2010 yılında 15kurul LPG’de yakıyormuş abi.
Km galeriden olunca şüphe uyandırıyor motor konusunda yapmadıkları şey kalmıyor.
1.3 motor abi manuelleri zaten az yakıyor. Bu gidişle Manuel’e döncek gibi duruyor bizim iş :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
2010 yılında 15kurul LPG’de yakıyormuş abi.
Km galeriden olunca şüphe uyandırıyor motor konusunda yapmadıkları şey kalmıyor.
1.3 motor abi manuelleri zaten az yakıyor. Bu gidişle Manuel’e döncek gibi duruyor bizim iş :)
İlla otomatik olacaksa Speadgear Palio bakın. 25-26 ya temiz bişey bulunur sanırım. Şanzımanları japon diye duymuştum...

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
İlla otomatik olacaksa Speadgear Palio bakın. 25-26 ya temiz bişey bulunur sanırım. Şanzımanları japon diye duymuştum...
Fuji (Subaru) üretimi CVT bir şanzıman.
Ama sadece 1.2 motor var ve motor çok yakan az kaçan bir motor.
Ama yine de temizi LPG ile güzelce binilir.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Evet abi dün gece bakarken denk geldi ama en ufak bilgim Yok. Bakalım abi aklımızda bulunsun o da :harika:
Fuji (Subaru) üretimi CVT bir şanzıman.
Ama sadece 1.2 motor var ve motor çok yakan az kaçan bir motor.
Ama yine de temizi LPG ile güzelce binilir.
Benzinli olsa da olur pek sorun değil abi
. Öğrenmek amacıyla şehir içi kullanılacak(Kütahya’da ikamet ediyorlar) çok fazla trafik ve uzak noktası yok şehrin.

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
2011 Chevrolet Captiva
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUV
Pejo 206(2000model)
Citroen saxo
Suzuki swift(2000model)
Opel corsa(1998model)

Corsa B kasalar efsane kasa gibi, ölümsüz kasa gibi isimler alır. Sağlamlığı konusunda iyi yorumları kendi gruplarında okumuştum. Otomatik şanzıman konusunda da sorun yaşadım diyeni hatırlamıyorum. Bir üst kasası C kasa da bence oldukça sağlam bir arabaydı. Ama otomatik şanzıman ile ilgili sorunlar okumuştum. Hatta şanzımandan dolayı gözümün önünde trafikte kalan bir adam bile olmuştu. Parça ve bakım konularında da sorun yaşanacak araba değildir. Manuel 1.2 leri oldukça atak ve ekonomik bir arabaydı ama otomatik olanlar nasıldır bilemiyorum. Hangi marka olursa olsun bakımsızı yada ustadan seçiminden dolayı kötü olabilir.
Geleneği bozmayıp japoniklerden suzuki yada daihatsu tavsiye edebilirim. Ama corsa satış anlamında bir adım önde hızlı gidebilir.

mazdacaner

Sessiz
Araç değilde 50cc'lik motorlar hakkında ki görüşleriniz nedir. B ehliyet ile en fazla ne kadar sürebilirim birde? 50cc olarak gösterip 100cc'lik motorlar olabiliyormuş sanırım :D Aydınlatın beni lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt