Boya Kaporta için Harika Bir Yer

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Dün sunroof yanı paslanma için kaportacı araken bir kaportacı fark ettim.

Çalıklar Otomotiv | Fabrikasyon Kaporta Onarım ve Boya Servisi

Diğer tüm forumlarda bu adamla ilgili efsane demişler. Adam boyayı soyarak iş yapıyor. Tamirleri, lokal boya işlemleri çok iyi gözüküyor. Özellikle lokal tamirlerde lokal soyup, lokal boyayı tutturması çok ilginç. Lüks arabaları özellikle buraya getiriyorlarmış.

Son düzenleme:

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fiyatları nasıl acaba makulmüdür?

Bilmiyorum. Ama lüks ve klasik arabalar haricinde de normal binek arabaları gördüm sayfasında. Onarım yaptıklarını koymuşlar. Mutlaka piyasanın üstündedir diye düşünüyorum ama bazen değer. Özellikle lokal işler için adam profosyonel gibi. Referans fotoğraflara bakın isterseniz. Lokal soyup, lokal boyayıp boya rengini tutturıyor adam. Ayrıca darbeli yerleri tamponları söküp takınca diş atma yamuk durma gözükmüyor.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Dün sunroof yanı paslanma için kaportacı araken bir kaportacı fark ettim.

Çalıklar Otomotiv | Fabrikasyon Kaporta Onarım ve Boya Servisi

Diğer tüm forumlarda bu adamla ilgili efsane demişler. Adam boyayı soyarak iş yapıyor. Tamirleri, lokal boya işlemleri çok iyi gözüküyor. Özellikle lokal tamirlerde lokal soyup, lokal boyayı tutturması çok ilginç. Lüks arabaları özellikle buraya getiriyorlarmış.
Bu adamlar işi çözmüş,” fabrika mikron değerinde boyuyorum “ diyor. Bu aracın boya tabanca değerleri aynı çıkar.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
93ten beri de hizmet veriyorlarmis kimbilir kactane araç burada islem gorup, boyasiz hatasiz denilerek satildi:)) boya takintisi olanlara müstahak gerçi 8 yasindaki aracta çamurluk boyali diye 2bin tl fiyat dusmeye calisanlar var..

Fiyatlari da pahali olsun isini duzgun yapan herzaman hakettigini almali.
Bilgilendirme icin sağol @tansu87 ayrica bu isyeride forumdaki listeye eklenmeli..

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
buraya fiyat sordum arkadaşlar. tamamen boyama 20 bin tl. kaportada düzeltme işleri arttıkça, işler zorlaştıkça 50 bine kadar çıkıyor fiyat :) bizim mazdalara değmez yani :) ya da çok fazla hasta olmak lazım :)

Son düzenleme:

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
buraya fiyat sordum arkadaşlar. tamamen boyama 20 bin tl. kaportada düzeltme işleri arttıkça, işler zorlaştıkça 50 bine kadar çıkıyor fiyat :) bizim mazdalara değmez yani :) ya da çok fazla hasta olmak lazım :)
Başlığın değişmesini talep ediyorum:kptmya:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bana daha çok isim yapmış bir yer gibi geldi. Komple boyaya 20 bin tl verecek olduktan sonra başka ustalarda bu işi yapabilir. Farklı bir müşteri kitlesi hedeflenerek vip hizmet veriyorlar anladığım kadarıyla. Piyasada böyle işleri yapan kişilere ihtiyaç olduğu gibi normal kalitede iş yapılan yerlere de ihtiyaç var tabi. Yapılan işe verilen emeğe saygı duymak lazım ama alınan para da az değil :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
20bin tl veresiye kadar 5 bin piyasanın altına aracını satarsın, üstüne 20 bin ekleyip daha iyi durumdaki arabayı alırsın, hatta zorlayıp yeni kasasını alırsın daha mantıklı olur. 20bine yazık günah. 2-3 bin tl civarı olsa neyse de.
Bizim Almancılar boyası kötü arabayı getirip 1000 euro ya tamamen boyatıp geri gidip satıyorlar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Muhtemelen üst segment in de üstündeki :p araç seviyelerine hizmet veriyorlar...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
20bin tl veresiye kadar 5 bin piyasanın altına aracını satarsın, üstüne 20 bin ekleyip daha iyi durumdaki arabayı alırsın, hatta zorlayıp yeni kasasını alırsın daha mantıklı olur. 20bine yazık günah. 2-3 bin tl civarı olsa neyse de.
Bizim Almancılar boyası kötü arabayı getirip 1000 euro ya tamamen boyatıp geri gidip satıyorlar...
Mutlu üstteki mesajımda yazdığım gibi durum, adamların hedef kitlesi klasik araçlar veya aşırı lüks araçlar ;) Zaten paylaşan arkadaş orada normal bir araç görmediğini yazmış ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu rayından çıkaran mesajlar taşınsın please :)
Hangi mesaj mesela abi?

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Ben merakımdan gittim napıyor bu adamlar diye. Biraz sohbet ettik. Bunlar gibi birkaç yer daha var maslak atatürk oto sanayide. Mikron boya diye aratınca çıkıyor google’da. Onlar da aynı.

Adamlar lüks ve klasik araç için bu işlemi yapıyorlar. Bizim mazda gibileri götürsen külliyen zarar :) Kendisi de diyor zaten. Piyasa arabalarını bize getirmenize gerek yok diyor. Mikron boya olmasa da çok iyi boyacı arkadaşlar var diyor. Bizim iş daha farklı diyor.

En şaşırdığım ise, adam orada yeni model bi jaguarın sıkıntı yerini kesmiş. Bir avuç yeri spiralle kesmişler. Parça sac eklemişler. Kaynakla ekliyorlar tabi :) sonra düzeltme işlemleri vs. Sonra boyamışlar. En son bakıyorsun ton farkı yok. Anlaşılmıyor. Bir avuç yere lokal işlem yapılmış. Ama sen mikron ölçeri tutuyorsun. Ve süpriz. Neresinin boyalı olduğu belli değil :) boyalı yer diğer orijinal yerlerle aynı mikronda. Ekspere gidince kimse boyalı olduğunu anlamıyor.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
Boya kaporta için Ankara da budur denilen bir yer var mı dostlar. Komple boya macerasına gireceğim gibi duruyor :)

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Kazanda sanayide adamın hası, boyacının onaccası Ahmet usta var. İşi çok düzgün, fiyatıda makul, işi agır yapar, arada gidip dürtüklemek gerekiyor, gidincede bi kavun bi tatlı götürünce çok sevinir. Gerçekten has işçiligi var, excel.i 2 kapı bi çamurluk bi tampon 650 ye boyadı bayram arefesi. Hemde akrilik+metalik boya.
Kuruşu kuruşuna helal olsun

+ben demeden aynaların kavlayan boyasını sagını solunu rotuş yapmış. Uzak degil dersen gel görüş.

Boya kaporta için Ankara da budur denilen bir yer var mı dostlar. Komple boya macerasına gireceğim gibi duruyor :)

Üst Alt