Mazda 323 BA (1994-98) Boşta Duran Su Deposu

nctlhn

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Lantis
SA arkadaşlar öncelikle belirteyim aranızda yeniyim yaklaşık 1 hafta önce 1998 model 1.8 motor otomatik şanjıman bir lantis aldım. Bu hava akışmetresini sökmek için kaputu açtığımda sadece plastik kelepçeyle düşmesin diye bağlanmış bi parça buldum :) muhtemelen yedek su deposu. Parça tamamen kir toz içindeydi. Şimdi parçayı temizledim ve montaj edeceğim. Hortum bağlantıları konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
19EEE53A-B99F-4EF6-986D-E43E090FE4C4.jpeg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Uydurma yapılmış cam suyu bidonu, sağlam monte edin, su hortumunu kaputtaki nozullara bağlayın.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Cam bidonu radyatör bidonu tamamsa ne için koymuşlar benzin bidonu olarak kullanmışlardır belki :) farklı yakıtları denemek için etil alkol metil alkol vs.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Nereyi yağlıyor bununla ayıptır sorması?

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Konu Başlığıni görünce tam merak ettiğim dedim ama değilmiş .. 1.5i 323 de sağ on tarafta farın altında diyelim bir su bidonu var sanki hava filitresine bağlı gibi duruyor .. bu ne dir ne işe yarar , tas yuvarlanıp on tampona vurdu tampon oynayınca sisler falan kesildi bunlarla uğraşırken farkettim

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
Konu Başlığıni görünce tam merak ettiğim dedim ama değilmiş .. 1.5i 323 de sağ on tarafta farın altında diyelim bir su bidonu var sanki hava filitresine bağlı gibi duruyor .. bu ne dir ne işe yarar , tas yuvarlanıp on tampona vurdu tampon oynayınca sisler falan kesildi bunlarla uğraşırken farkettim

Ekli dosyalar

• 15739828283671843156930.jpg
    15739828283671843156930.jpg
    221.6 KB · Görüntüleme: 23

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
benim gördüğüm kadarıyla hava alsın diye yapılmış ama hava yolu o kadar uzatılırsa verimi düşürür

ulgobuye

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Sedan-şampanya
benim gördüğüm kadarıyla hava alsın diye yapılmış ama hava yolu o kadar uzatılırsa verimi düşürür
Hava alsın diye ama kapalı bidon dan nasıl.hava alacak ki ayrıca kazadan sonra farkettim bidon boş ama tam.alt kısmından su damlıyor . Radyatör de su eksiltme de yok birşey anlamadım yarın bir ustaya gosterecez artık

Üst Alt