Mazda 626 GE (1991-97) Boğaz Kelebeğindeki Sensör

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Arkadaşlar merhaba herkese iyi günler size bir şey danışmak istedim
20180819_165606.jpg20180819_165634.jpg
20180819_165609.jpg20180819_165613.jpg
20180819_165624.jpg
koyduğum fotoğraftaki sensör veya her neyse ne işe yarıyor arızalanması durumunda ne gibi belirtileri olur
Şuanda arabada öyle bir sıkıntı var ki devir 1250 sabit araba tıkır tıkır çalışıyor debriyaja bastığınız anda devir 250 lere düşüyor motor çok ciddi sarsılıyor ve gaza dokunup bıraktığınızda araç stop ediyor başımıza bela oldu ben bu sensörden şüpheliyim sensörle oynayınca bi ara debriyaja basınca devir düşme olayı düzeldi rölanti 750 800 civarı oldu ama gaza basıp bırakınca stop etme işi düzelmiyor bide size danışayım dedim acaba sorun nedir neyden kaynaklanıyor olabilir şimdiden herkese teşekkürler
sensörün takılı olduğu yerde mevcut fotoğraflarda gaz telinin takılı olduğu makaranın hemen altı yuvarlak delik

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi sağolasın teşekkür ederim de benim forumda okumadığım bakmadığım yer kalmadı bütün konulara baktım neredeyse bizim arabayla ilgili çoğu şeyi denedim ettim en son o sensörün işini tam yapamadığına karar verdim ben arabayla yatıp arabayla kalkan biri haline geldim artık her şeyini biliyorum.
o sensörün yenisi lazım gibi geldi bana diğer konudaki 2.mesajdaki videoyu da izledim yaptım abinin dediklerini ama nafile sensör dalga geçiyor adeta benimle

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Boğaz’ın üstünde ki sensörü fişini çıkartıp gaz vermeyi deneyin. Stilo civicler de var bu sorun. Manifold tarafından hava alma şansı da olabilir fazla hava girdiği için stop ediyor olabilir.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Boğaz’ın üstünde ki sensörü fişini çıkartıp gaz vermeyi deneyin. Stilo civicler de var bu sorun. Manifold tarafından hava alma şansı da olabilir fazla hava girdiği için stop ediyor olabilir.
abi fişi çekince de deviri ayarlıyorum 1000 e sabit debriyaja basınca devir hoppala 250 oluyor sıkıntı yaşatıyor kalkışlarda ve işin enteresan kısmı her zaman yapmıyor bunu

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
abi fişi çekince de deviri ayarlıyorum 1000 e sabit debriyaja basınca devir hoppala 250 oluyor sıkıntı yaşatıyor kalkışlarda ve işin enteresan kısmı her zaman yapmıyor bunu
Rölanti sensörü var onu da çıkartıp deneyin. Bir de debriyajın üstünde bir sensör var tek tek hepsini çıkartıp deneyin. Kalkışları etkileyen gaz kelebeği konum sensörü belli bir yerde gazı alıyor birden tepki veriyor araba.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
323'lerde debriyajın orada switch gibi bir şey olduğunu okumuştum bir yerlerde, senin guzuda da böyle bir sistem varsa, muhtemelen sorunun kaynağı o zımbırtı bence.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
323'lerde debriyajın orada switch gibi bir şey olduğunu okumuştum bir yerlerde, senin guzuda da böyle bir sistem varsa, muhtemelen sorunun kaynağı o zımbırtı bence.
Benim de aklıma o geldi abi bir arkadaşın da vardı aynı sorun onun debriyaj üstünde ki sensörden kaynaklandığı çıkmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam 626 vardı

Serfa

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Arkadaş sensörün resimlerini çekmiş sıkıntı o sensörden anlamadıgım konu niye başka yerlere gidiyor? O sensör hareket ettiği an rölanti yerinde durmaz

Üst Alt