Bisikletler Hakkında Görüş Alış Verişi ve Tavsiyeler

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bisiklet ile en ilginç anım, arkadaşımın vitesli bisikletler ilk çıktığında aldığı bisiklet ile Çal Denizli arasını bir günde gidip gelmesi olmuştur... Gidiş geliş toplam 130 kilometre yapıyor ve güzergah bisiklet kullanmak için uygun değil. 900 rakımdan 300 rakıma inip çıkıyorsun, ayrıca yollar şimdiki gibi kaymak asfalt değil. Akşam geldiğinde kıpkırmızı yanmış teni ve yorgunluktan bitmiş halini görünce itiraf etmişti, yoksa hayatta söylemezdi. :) Daha sonraki yıllarda bir iki kez daha aynı çılgınlığı tekrarlamıştı. Sanırım bisikletinin markası Sarda idi...

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan

Handsomesalas

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yalan olmasın yıl 96 veya 97 galiba, bianchi aspid sf almıştım kendime. İlk haftalığımla peşinat vermiştim. 4 milyon peşin + 4 milyon x 10 ay taksitle :)

26" jant
ön amortisör
metalik mavi
gri lastik
24 fites

:asik:

Ekli dosyayı görüntüle 33840
@Murat bey o senelerde hayalimdeki bisikletler bunlardı bi de bunların ince çift demir çaprazlama sele altına gelenleri vardı japon arabaları gibi arkadaş üstünde herşeyi yapar hiç bozulmazdı bizde hayran hayran bakardık @hagakure abi 2. ilandaki uygun fiyatlı dağ bisikleti de fena değil bütçeyi yoklayıp bakacaz artik. Diğer arkadaşlarada tvsiyelerinden ötürü çok teşekkür ederim.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Herkesi çocukluğuna götüren bir konu olmuş. Benim de gazete kuponuyla aldığım (almak için epey çabaladığim) toscano bisikletim aklıma geldi ama ilginç olan o bisiklete ne oldu onu hiç hatırlayamadim:( aklımdan çıkmaz şimdi :) ikinci el deyip geçmeyin cok iyi fırsatlar çıkabiliyor hocam. Bisiklet ikinci elde cok deger kaybediyor. Kalitesiz bir bisiklet alacaginiza kaliteli ikinci el alın bence...

Handsomesalas

Katılımcı
Herkesi çocukluğuna götüren bir konu olmuş. Benim de gazete kuponuyla aldığım (almak için epey çabaladığim) toscano bisikletim aklıma geldi ama ilginç olan o bisiklete ne oldu onu hiç hatırlayamadim:( aklımdan çıkmaz şimdi :) ikinci el deyip geçmeyin cok iyi fırsatlar çıkabiliyor hocam. Bisiklet ikinci elde cok deger kaybediyor. Kalitesiz bir bisiklet alacaginiza kaliteli ikinci el alın bence...
Eyvallah @Kemal bey bende öyle düşündugum için hem siz değerli dostlarimin görüşünü alayim hem de satmak isteyen olursa talip olayim dedim sonucta forum kendi forumumuz birbirimize yamugumuz olmaz zaten kocaman bi aile olduk. Herkes her acılan konuda elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor Allah razi olsun onlardan.

Handsomesalas

Katılımcı
26 Jant Bigessi Hardlife çift Amortisörlü Dağ Bisikleti GittiGidiyor'da 356092571

Fiyat olarak çok iyi seviyede, ortalam kullanım ile üç dört yıl rahat götürür. :)
Evet veli bey fiyatı iyiymiş. yalnız bi kaç gündür bisikletforum'u inceliyorum. fiyatı 1000TL'ye çıkardım. Şehir bisikleti almaya karar verdim. Hem spor, hem ihtiyaç giderme hem de çocuğun gönlü olsun diye. Amortisörü olmayanlar şehir içi için yorucu olmaz diyorlar. Onlarda da kadro boyu felan oluyormuş o kafama takıldı kendime göre alınca çocuk binemezse bişeye yaramaz. ilgili foruma üye oldum incelemeye devam ediyorum bakalım..

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Evet veli bey fiyatı iyiymiş. yalnız bi kaç gündür bisikletforum'u inceliyorum. fiyatı 1000TL'ye çıkardım. Şehir bisikleti almaya karar verdim. Hem spor, hem ihtiyaç giderme hem de çocuğun gönlü olsun diye. Amortisörü olmayanlar şehir içi için yorucu olmaz diyorlar. Onlarda da kadro boyu felan oluyormuş o kafama takıldı kendime göre alınca çocuk binemezse bişeye yaramaz. ilgili foruma üye oldum incelemeye devam ediyorum bakalım..
Evet kadro boyu önemli. Benim bisiklette kadro boyu 54 numara mesela, 7 yaşındaki çocuğun binmesi mümkün değil, ayaklarını yere koyamaz.

Handsomesalas

Katılımcı
Yeğenim, çok tıfıl değilse 26 jant bisiklete rahatlıkla binebilir. Oğlum 7 yaşında tıfıl olmasına rağmen binebilmişti.
Pek tıfıl sayilmaz veli bey kuzeninin 26 jant kiz bisikletini kullanabiliyor.
Evet kadro boyu önemli. Benim bisiklette kadro boyu 54 numara mesela, 7 yaşındaki çocuğun binmesi mümkün değil, ayaklarını yere koyamaz.
@slymncmgz bey şehir ici bisiklete heveslenmiştim ama onlarda maalesef 28 janttan başlıyormuş dediginiz gibi çocugun ayağı yere değmez bugün bi tane bisikletçiye ufaktan nabız yoklar gibi sordum öyle soyledi. Bende başlangıç için dağ bisikleti almaya karar verdim.komsum oğluna Dağ Bisikletleri - 26" VTT ROCKRIDER 340 DAĞ BİSİKLETİ bunu almış bende kullanıyorum diyor.

Handsomesalas

Katılımcı
26 Jant Bigessi Hardlife çift Amortisörlü Dağ Bisikleti GittiGidiyor'da 356092571

Fiyat olarak çok iyi seviyede, ortalam kullanım ile üç dört yıl rahat götürür. :)
Evet veli bey sayenizde bu bisikleti sipariş ettim. Zar zor karar verebildim memlekette doğru düzgün bi bisikletci olmayışı bulduğum iyi bisikletlerinde paraf gold karta taksit seçeneğinin olmayışı nedeniyle bu bisiklete yöneldim zaten oğlan da cılız inşallah ileride iyi bir tur bisikleti alıp bereber bineriz.Hanım da zaten hem araba düşünüyoruz hem bisiklete 1000 lira mı vereceksin deyince mazda için deger dedim ve fazla açılmaya gerek yok dedim.

Ekli dosyalar

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Evet veli bey sayenizde bu bisikleti sipariş ettim. Zar zor karar verebildim memlekette doğru düzgün bi bisikletci olmayışı bulduğum iyi bisikletlerinde paraf gold karta taksit seçeneğinin olmayışı nedeniyle bu bisiklete yöneldim zaten oğlan da cılız inşallah ileride iyi bir tur bisikleti alıp bereber bineriz.Hanım da zaten hem araba düşünüyoruz hem bisiklete 1000 lira mı vereceksin deyince mazda için deger dedim ve fazla açılmaya gerek yok dedim.
Hayırlı olsun. Benim iki tekerlekli araçlara pek ilgim yok. Bu işin uzmanları çift amortisör e karşı. Ön amortisörler daha çok yorulmayi sağlıyormuş. Gerçi bende bizim ufaklığa çift amortisör almıştım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun, mümkünse hiç düşmeden binmek nasip olsun. :) Kısa vadede ve fiyat odaklı olarak hem nefis körlemeye hem de cebi düşünmeye çok güzel örnek olmuş. :)

Handsomesalas

Katılımcı
Hayırlı olsun. Benim iki tekerlekli araçlara pek ilgim yok. Bu işin uzmanları çift amortisör e karşı. Ön amortisörler daha çok yorulmayi sağlıyormuş. Gerçi bende bizim ufaklığa çift amortisör almıştım :)
Aynen öyle @romulus bey lakin imkanlar dahilinde yukarıda da anlattigim gibi mecburen böyle aldik. Zaten amortisörsüz be aliminyum kasa tavsiye ediyorlar. Bu sefer çocugun gönlü olsun amatörce bisey olsun oldu profesyonelini 2-3 yıl sonra nasipse.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun, mümkünse hiç düşmeden binmek nasip olsun. :) Kısa vadede ve fiyat odaklı olarak hem nefis körlemeye hem de cebi düşünmeye çok güzel örnek olmuş. :)
Sagolun Allah razı olsun veli bey. Cocuk Allah tan küçük de marka takıntısı yok daha o kadar. şimdi meraktan çatlıyor gelse de bi denesem diye.

Son düzenleme:
Üst Alt