Bisikletler Hakkında Görüş Alış Verişi ve Tavsiyeler

Handsomesalas

Katılımcı
Sevgili abilerim ve de kardeşlerim malum okullar haftaya tatile giriyor bizim ufaklık karne hediyesi diye tutturdu fitesli bisiklet Allah fitesli bisiklet 1 aydır sariyo. Bende biraz sağlam bisey olsun ara da ufak tefek şeyler için çarşı ihtiyacını göreyim hem de çocugun gönlü olsun diyorum. 2.el az kullanılmış bakımlı bisey de olur sıfırı için ise tavsiyelerinizi alabilirim. Benim zamanımda BİANCHİ 26 vitesliler vardi hayalimdi alamamıştım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
1-2 ay önceleri ortalama bisikletler kampanya ile 350-450 lira aralığında vardı, ikinci el aramaya veya uğraşmaya değmez bence. İyi bir şey dersen geçen yıl Kron marka kampanya puan vs. ile 700 liraya almıştım.

Kron Geroni Mars 24/26 21 Vites Dağ Bisikleti - n11.com

Tec Belderia 26 Jant Çift Amortisörlü 21 Vites Bisiklet Fiyatı

Majorette 26 Jant Superfly çift Amortisörlü Vitesli Dağ Bisikleti GittiGidiyor'da 349861347

Gibi uygun fiyatlı örneklerden seçim yapılabilir.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sevgili abilerim ve de kardeşlerim malum okullar haftaya tatile giriyor bizim ufaklık karne hediyesi diye tutturdu fitesli bisiklet Allah fitesli bisiklet 1 aydır sariyo. Bende biraz sağlam bisey olsun ara da ufak tefek şeyler için çarşı ihtiyacını göreyim hem de çocugun gönlü olsun diyorum. 2.el az kullanılmış bakımlı bisey de olur sıfırı için ise tavsiyelerinizi alabilirim. Benim zamanımda BİANCHİ 26 vitesliler vardi hayalimdi alamamıştım.
Konu ile alakask olmaya bilir belki ama bisiklet diyince hep aklıma gelir küçüklüğümden içimde kalan çocuklugumun en kara lekesi...

Sene bilmem kaç hayallerimi süsleyen salcano bisikleti almıştı babam bana o zamanlar kafam basmıyordu ama şimdi anlıyorum şartlar çok zordu keşke istemeseydim...

Bisikleti aldım hafta yada ayı dolmadan ortalık karıştır belki hatırlarsınız italya ile ozamanlar aramız karışmıştı ve ülkemizde italyan malları yakılmaya kırılmaya başlanmıştı kii benimde bisikletim italyandııı...
Korkudan binemiyorum sadece elimde bez ile silip silip duruyordum...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Konu ile alakask olmaya bilir belki ama bisiklet diyince hep aklıma gelir küçüklüğümden içimde kalan çocuklugumun en kara lekesi...

Sene bilmem kaç hayallerimi süsleyen salcano bisikleti almıştı babam bana o zamanlar kafam basmıyordu ama şimdi anlıyorum şartlar çok zordu keşke isteseydim...

Bisikleti aldım hafta yada ayı dolmadan ortalık karıştır belki hatırlarsınız italya ile ozamanlar aramız karışmıştı ve ülkemizde italyan malları yakılmaya kırılmaya başlanmıştı kii benimde bisikletim italyandııı...
Çocukluk aklı işte, oysa Salcano markası öz be öz yerli malıdır. :)

Kurumsal

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Kurumsal
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kurumsal
Yok abi üzerinde made in italya yazıyor ve bayrağı vardı

Acaba markayı mı karıştırıyorum:confused::confused:

Bir zaman sonra koli bantı ile kapatmıştı babam

Handsomesalas

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
1-2 ay önceleri ortalama bisikletler kampanya ile 350-450 lira aralığında vardı, ikinci el aramaya veya uğraşmaya değmez bence. İyi bir şey dersen geçen yıl Kron marka kampanya puan vs. ile 700 liraya almıştım.

Kron Geroni Mars 24/26 21 Vites Dağ Bisikleti - n11.com

Tec Belderia 26 Jant Çift Amortisörlü 21 Vites Bisiklet Fiyatı

Majorette 26 Jant Superfly çift Amortisörlü Vitesli Dağ Bisikleti GittiGidiyor'da 349861347

Gibi uygun fiyatlı örneklerden seçim yapılabilir.
1. Ilandaki dağ bisikletini mı 700'e almıştınız veli bey. Şimdi 450'ymis.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

Bisiklet markalarının ülkeleri

Bianchi olabilir, genelde iki marka karıştırılabiliyor... :)

@Handsomesalas naçizane şöyle bir tavsiyede bulunayım, Disk frenli bisiklet almayın, biz o hatayı yaptık, iki üç ayda bir ayar için bisikletçiye gidiyoruz, en küçük darbe veya başka bir olumsuzlukta ayarı bozuluyor ve kendimiz yapamıyoruz, hem fren ayarını hem de diskin sürtmemesini ayarlamak oldukça zor.

Birinci ilandakinin bir üst modeliydi sanırım. V frenli değil de, Disk frenli ve vites değiştirme aparatı daha farklı, bu farklılıktan dolayı o ayarları yapamıyoruz işte. V fren olanlarını tercih etmekte kullanım ve bakım için daha uygun ama çocuklara bunu anlatmak zor tabi. :)

Kron XC 100 26 Jant Md

Bunu almıştık.

Handsomesalas

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Bende boyasaydiniz diyecektim @kadir bey hiçbirşey cocukluk heves ve hallerimizin yerini tutmuyor. Ne para ne başka bisey umrumuzda değildi hayal edip alınmasını beklerdik beklerken de zengin arkadaslarimizin markalı modelli eşyalarına imrenerek ve para biriktirerek sahip olacağımız zamanı yada al bi tur da sen bin der mı diye umutlanırdık cocukluk işte.

Bisiklet markalarının ülkeleri

Bianchi olabilir, genelde iki marka karıştırılabiliyor... :)

@Handsomesalas naçizane şöyle bir tavsiyede bulunayım, Disk frenli bisiklet almayın, biz o hatayı yaptık, iki üç ayda bir ayar için bisikletçiye gidiyoruz, en küçük darbe veya başka bir olumsuzlukta ayarı bozuluyor ve kendimiz yapamıyoruz, hem fren ayarını hem de diskin sürtmemesini ayarlamak oldukça zor.

Birinci ilandakinin bir üst modeliydi sanırım. V frenli değil de, Disk frenli ve vites değiştirme aparatı daha farklı, bu farklılıktan dolayı o ayarları yapamıyoruz işte. V fren olanlarını tercih etmekte kullanım ve bakım için daha uygun ama çocuklara bunu anlatmak zor tabi. :)

Kron XC 100 26 Jant Md

Bunu almıştık.
Kaliteli biseymis sizin ki veli bey güle güle kullanin.frende disk fren olayını hatırlattığınız iyi oldu bir de bu dağ bisikleti şehir ici kullanımda yorucu veya zorlayıcı olur mu cocuk için acaba?

Son düzenleme:

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
İmkanınız varsa çelik (Hi-Ten yazar) kadrolu değilde aluminyum kadrolu alın.
Rahatlıkları arasında Tofaş ile Mazda kadar fark var. :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Sene bilmem kaç hayallerimi süsleyen salcano bisikleti almıştı babam bana o zamanlar kafam basmıyordu ama şimdi anlıyorum şartlar çok zordu keşke istemeseydim...

Kurumsal
Toscano olabilir mi o? ;)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
sedona olabilirmi ?benimde royal marka bol damarlı efekti olan bir bisikletim vardı :)
@Handsomesalas nasıl bir şey alacaksınız merak ediyorum benimde oğlum 3 yaşına geldi mahalle arkadaşlarının bisikletlerini kurcalamaya başladı :komik:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Benim de yeşil salcanom vardı ne günlerdi :(

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
9 yaş için büyük değil mi bunlar :rolleyes:
Katlanır bisikletlere bakın, hem bagaja atar istediğiniz yere götürürsünüz hem siz hem de çocuğunuz gidon ayarı ile rahatça biner.

Üst Alt