Birisi Guzunuzu Emanet İstedi?

Cem Baydar

Katılımcı
Arabayı sadece eşim ve ben kullanıyoruz. İsterse babama, kardeşime ve kayınlarıma veririm. Onun haricinde de kimse benden araba istemeye dahi cesaret edemez. Etse de alamaz. çok acil bir şey olursa ben götürürüm.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Kısa bir zaman önce işyeri arkadaşımızın Manisa'ya askerdeki oğlunun yemin töreni sonrası dönüş yolunda yaptığı kazadan bahsetmiştim.

Son durum ,eşi arka koltukta ve kemeri bağlı olmadığı için yüzünde oluşan kırıklar nedeni ile ciddi ameliyatlar olması gerekiyor ,oğlunun kırık kemikleri iyileşme sürecinde ,kendisinin bel fıtığı vardı bunlar üzerine tuz biber oldu.

Gelelim araç sahibine ;biraz hadi biraz demeyeyim fazlası ile mal düşkünü ve aracınının pert olması bir hayli sinirlendirmiş ve ağza alınmayacak sözler sarfedilmiş.Benim de dükkanda gördüğüm ve taş çatlasın 20 bin bile zor vereceğim aracın değeri olmuş 50 bin ve bla bla...Karşı dükkandaki çok yakın arkadaşı aracını vermemiş ve günlüğü 150 TL den araç kirala ya da otobüs ile paşalar gibi git demiş..

Araç sahibi hem kaskodan parasını alıcak ve muhtemelen gitti benim gül gibi arabam diyerek üste para isteyecek..

İşte bu yüzden bugüne dek kimsenin aracını almadım gittim araç kiraladım,gittim trene bindim ,guzu sahibi olduktan sonra da her yerde yoldaşımız oldu..

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Her şey tecrübe abi, insanlar bazen çok gülünç duruma düşebiliyorlar maalesef, Allah hiç birimize kaza bela vermesin, yaralılar bir an önce sağlığına kavuşur inşallah.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Allah herkesin kendisine nasip etsin en güzel arabaları. Ben çok önemli bir durum olmadıkça emanet arabanın direksiyonuna hiçbir şekilde geçmek istemiyorum.Deneme amaçlı bile olsa emanet aracı sürmeye korkuyorum. Allah korusun emanet verdiğin araçla bir kaza olsa. Kimisi seni suçlayacak niye verdin arabanı diye veya diyecekler yok frenleri tutmuyormuş yok lastiği kötüymüş ondan olmuş. İşin tamamen duygusal boyutunda araban kazalı duruma düşecek o halde bırakmayıp tamir ettirse bile değer kaybı olacak olacak da olacak. İnsanlara yaranmak da mümkün değil zaten önceki aracımı defalarca akrabaya emanet verdim öyle ki artık kendisi bile gelmeye tenezzül etmiyordu damadını gönderiyodu. Bir gün de veremedik diye bizden kötüsü olmadı. Veli abinin dediği gibi keşke baştan kötü olsaymışım diyo insan. Ama yüzümüz yumuşak işte.

S.Taykara

Sessiz
Buna guzular olarak değil de araba ve binicisi olarak bakıyorum ben, bir arabayı en iyi sahibi bilir, sıkıntısını, stresini, hatasını, eksiğini bilir ve ona göre kullanır, bilmeyen biri bunları hissedene kadar her şey için çok geç olmuş olabilir. Bu yüzden bende arabamı emanet vermiyorum, gerekiyorsa ben götürüp getiriyorum ihtiyacı olan kişi/kişileri. Hele ki Allah korusun yaralanmalı/ölümlü bir kaza ortaya çıksa ve bunun sebebi de benim bildiğim bir sıkıntı olsa vicdan azabından yaşayamam herhalde.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Benim Mazda'yı bir arkadaş emanet aldı. Avensis 2.0 la kapişmişlar hem de devir kesici iptal edilmiş bir Avensis. Duyunca şok oldum emanet arabayla yarışa girdiğine ama sonucu öğrenince üzerinde durup uzatmadim mevzuyu.

SM-T530 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bayramda teyzemlere gittik, teyzemler de kendi teyzelerine gitmek istemişler ama araba olmadığı için gidememişler, ben de verdim benimkini gidip geldiler. İlk defa olunca gözüm yollardaydı sürekli. :) Gerçi şimdi olsa vermem. :D

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Teyzemin teyzesi annemin de teyzesi oluyor. :) Benim teyzem ile teyzemin teyzesi arasında jenerasyon farkı var. :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Guzuyu değilde evladı (şirin baba) emanete verdik kliması bozuk şekilde aldık.

Ön yada arka cama küçük ama belli olacak şekilde "bu araba emanete verilmez" yazısı bastırmak vacip oldu.

Birde başına bişey getirdiği gibi yaptırıp teslim etseler valla arkasından bu kadar konuşmam burada.
Verdiğim arkadaş sen yaptır ben parasını vereyim diyor

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
babam ve bir kaç güvendiğim arkadaşıma veririm sadece. kalanına bir şekilde bahane bulurum. Kimse kusura bakmasın benimle oturup saymadılar parasını.. bir şey olunca hiç birşeyin kıymeti yok..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Guzuyu değilde evladı (şirin baba) emanete verdik kliması bozuk şekilde aldık.

Ön yada arka cama küçük ama belli olacak şekilde "bu araba emanete verilmez" yazısı bastırmak vacip oldu.

Birde başına bişey getirdiği gibi yaptırıp teslim etseler valla arkasından bu kadar konuşmam burada.
Verdiğim arkadaş sen yaptır ben parasını vereyim diyor
Şaka gibi yahu... :( :(

SercanTEK

www.sercanca.com
Araç Markası
1991 - Tabanvay
Araç Renk ve Tip
Kırmızıyı Severim (:
bir anım geldi aklıma..

birgün ben geç saate kaldığım için eve şirket arabası ile gittim. aynı gün arkadaşım arabayı istedi ve anahtar dükkandaydı alabilrisin dedim. sabah beni aradı uno çalışmıyor diye. neyse gittim ve baktık marş basmıyor. kendine kızıp duruyor. dedim sakin ol kömürler bitmiş sana denk gelmiş. :)

neyse güç bela vurdurarak çalıştırdık ve oto elektrikçiye götürdük. 80 TL ye yaptılar. Sonrada arabayı benden satın aldılar.. Bende 2 hafta sonra mazdayı aldım ve buradayım.. :)

emanet verdik araçtan olduk ama yerine mazda geldi :)

Üst Alt