Bir Garip Kaza Hikayesi :) Traktör Yarı Pert

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Pazartesi günü, saat 5 gibi ofiste oturmuş lak lak yaparken aras kargoda çalışan arkadaş geldi; koşun gelin sizin depoya araba girdi diyor :D İlkten inanmadım, çünkü böyle bir şey fizik kurallarına aykırıydı :D Deponun olduğu kat hem dar, hem de yoğun olduğundan adam istese de araçla dükkana giremezdi :)

Durumun ciddi olduğunu anlayınca koştum hemen :) ilk manzara bu;

1.jpg

Doblo dikkatsizce yükleme alanından geri geri çıkıyor, anladığım kadarıyla biraz ani hareket ediyor. Düz yoldan süratle gelen traktöre arka kapı izasından vurup aracın dengesini bozuyor. Bu savrulma esnasında traktörün şoförü direksiyonu kırıp soluğu bizim dükkanda alıyor :D

1a.jpg

2.jpg

3.jpg

Kaza 5 gibi oldu, ilk şokun ardından hemen demirci bulduk, bu da çok büyük şanstı bizim için. Demirci ölçü alıp hemen malzeme aramaya başladı. Saat 7'ye doğru malzemeyi tedarik edip dükkanına indiriyor, kesme biçme kaynatma derken akşam 9'da deponun önüne geliyor :)

4.jpg

5.jpg

6.jpg

3 saatlik montajın ardından gece 12 gibi iş bitti evlere dağıldık. Uzun lafın kısası iki tan gerizekalı yüzünden gece yarısına kadar, püfür püfür soğuk esen koridorlara mahkum kaldık. Bu yaşıma kadar hakkımı helal etmediğim ilk yaratıklar bu araçların şoförleri oldu. Biri hız limiti 10 km olan yerde 60-70'le gider, öbürü arkasına bakmadan gaza basar... İşte böyle insanlarla aynı yolları kullanıyoruz...

Bu da deponun son hali;

7.jpg

Edit: farkındayım, demirci bulunması, kapının tamamen yeniden yapılması çok çabuk oldu ama burası istanbul :) burada her şey hızlı :D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Geçmiş olsun.

Sorması ayıp masrafı kim ödedi kaç para?

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Aynen ya ben de M3 gitti dedim. Allah korusun. Geçmiş olsun.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Pazartesi günü, saat 5 gibi ofiste oturmuş lak lak yaparken aras kargoda çalışan arkadaş geldi; koşun gelin sizin depoya araba girdi diyor :D İlkten inanmadım, çünkü böyle bir şey fizik kurallarına aykırıydı :D Deponun olduğu kat hem dar, hem de yoğun olduğundan adam istese de araçla dükkana giremezdi :)

Durumun ciddi olduğunu anlayınca koştum hemen :) ilk manzara bu;

Ekli dosyayı görüntüle 27170

Doblo dikkatsizce yükleme alanından geri geri çıkıyor, anladığım kadarıyla biraz ani hareket ediyor. Düz yoldan süratle gelen traktöre arka kapı izasından vurup aracın dengesini bozuyor. Bu savrulma esnasında traktörün şoförü direksiyonu kırıp soluğu bizim dükkanda alıyor :D

Ekli dosyayı görüntüle 27171

Ekli dosyayı görüntüle 27172

Ekli dosyayı görüntüle 27173

Kaza 5 gibi oldu, ilk şokun ardından hemen demirci bulduk, bu da çok büyük şanstı bizim için. Demirci ölçü alıp hemen malzeme aramaya başladı. Saat 7'ye doğru malzemeyi tedarik edip dükkanına indiriyor, kesme biçme kaynatma derken akşam 9'da deponun önüne geliyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 27174

Ekli dosyayı görüntüle 27175

Ekli dosyayı görüntüle 27176

3 saatlik montajın ardından gece 12 gibi iş bitti evlere dağıldık. Uzun lafın kısası iki tan gerizekalı yüzünden gece yarısına kadar, püfür püfür soğuk esen koridorlara mahkum kaldık. Bu yaşıma kadar hakkımı helal etmediğim ilk yaratıklar bu araçların şoförleri oldu. Biri hız limiti 10 km olan yerde 60-70'le gider, öbürü arkasına bakmadan gaza basar... İşte böyle insanlarla aynı yolları kullanıyoruz...

Bu da deponun son hali;

Ekli dosyayı görüntüle 27177

Edit: farkındayım, demirci bulunması, kapının tamamen yeniden yapılması çok çabuk oldu ama burası istanbul :) burada her şey hızlı :D
Abi geçmiş olsun, görülmez kaza.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Arkadaşların tepkisi gibi konu başlığını ilk gördüğümde yazık oldu M3'e dedim. Konuyu açınca resimlerde guzuyu aradim bulamayıp yazıyı okumaya başlayınca ohh guzu sağlam diyerek rahatladım. :)

Geçmiş olsun abi, abartı olmamak kaydıyla gelen mala gelsin diyelim..

Üst Alt