Mazda 6 GG (2002-08) Bilgi Ekranı Sorunu

Gkm34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri
Merhaba Mazda 6 severler,ve Mazda kullanan dostlar bende 2004 model Mazda 6 var bu aracın Bilgi ekranını arıyorum.bir çok yere baktım bulamadım malûm servis fiyatı yüksek. Bu Bilgi ekranı elinde olan varmı yâda nasıl bulabilirim diye konu açmak istedim. Umarım yardımcı bı arkadaş çıkar. Umarım doğru yere konu açtım ilginize teşekkürler

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bu bilgi ekranından ben de müzdaribim. 2 kez tamir ettirdim, kısa bir müddet sonra yine aynı yine aynı.
Özellikle sol kısımda harf / rakamlar arasında kopukluklar oluyor.

Ilgaz-p

Katılımcı
Aracı aldığımda kalorifer bilgi ekranı çalışıyordu aracıma sonradan bağlanmış bir double teyp vardı echorec bağlanmış onu söktükten sonra bu sorun oluştu igortaları da kontrol ettim ancak soketleri de 2 defa Tak çıkar yaptım tekrar kontrol ettim tam takılıp takılmadığı yönünde ancak İşin içinden çıkamadım bu kontrolü acaba teyp ana ünitesi mi yapıyor Teyze bir yoğunlaşma mız gerekiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracı aldığımda kalorifer bilgi ekranı çalışıyordu aracıma sonradan bağlanmış bir double teyp vardı echorec bağlanmış onu söktükten sonra bu sorun oluştu igortaları da kontrol ettim ancak soketleri de 2 defa Tak çıkar yaptım tekrar kontrol ettim tam takılıp takılmadığı yönünde ancak İşin içinden çıkamadım bu kontrolü acaba teyp ana ünitesi mi yapıyor Teyze bir yoğunlaşma mız gerekiyor
Mesajın mevcut olan konuya taşınmıştır hocam... İlk aklıma gelen, senin de dün alıntılayarak sorgulamış olduğun mesajda yazanlar oldu. Yani, sorun müzik sisteminin içinde bulunan sigorta olabilir diye ihtimal yürüttüm.

Tekrar Herkese merhaba, sorun Radyadaymış, radyonun kendisi çalışmıyormuş(sanırım sökerken ben zarar verdim) ve içinde bulunan iki tane sigorta, gösterge paneli ve yol bilgisayarını çalıştırıyormuş. Yani kısaca 50€ gibi bir maliyeti oldu. ( yeni radyo araba çöplüğünden alındı)
Bütün üyelere iyi günler dilerim.

Çözüm olarak bu sistemin sigortalarını kontrol etmek en basit yol olarak karşımıza çıkıyor.

Ilgaz-p

Katılımcı
Mesajın mevcut olan konuya taşınmıştır hocam... İlk aklıma gelen, senin de dün alıntılayarak sorgulamış olduğun mesajda yazanlar oldu. Yani, sorun müzik sisteminin içinde bulunan sigorta olabilir diye ihtimal yürüttüm.

Çözüm olarak bu sistemin sigortalarını kontrol etmek en basit yol olarak karşımıza çıkıyor.
Teyibin içinde herhangi bir sigorta göremedim, bir elektronikciye getireceğim aracı muhtemelen Teyibin icinden bende teyip çalışıyor

Ilgaz-p

Katılımcı
aracımı elektronikçiyegetirdim oradan da bir sonuç çıkmayınca iş yerimdeki bilgi işlemci arkaşım ile bi söküp bakalım dedik bi yerde bi temazsızlık olabileceğinü düşünerek , kalorifer tuşlarını ve teyibin tuş kısmını soktüp birbirine geçen pimleri kontrol ederken kalorifer düğmelerinin üstündeki geçme olan soketlerdeki bi tane ucun hafif yukarı doğru büküldüğünü gördüm , pimleri incelediğimde zaten uç kısımlardan temas ettiği için hafif de yukarı eğilince görevini yapmadığını düşünerek düzeltip taktık , birde ne görelim klimanın tüm fonksiyonları yerine geldi galiba söküp takarken bir esnemeden dolayı eğildini düşünüyorum, neyseki sorunu halletmiş olduk :D

Ekli dosyalar

• IMG_20200109_140555.jpg
    IMG_20200109_140555.jpg
    200.8 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20200109_140602.jpg
    IMG_20200109_140602.jpg
    227.6 KB · Görüntüleme: 43

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
aracımı elektronikçiyegetirdim oradan da bir sonuç çıkmayınca iş yerimdeki bilgi işlemci arkaşım ile bi söküp bakalım dedik bi yerde bi temazsızlık olabileceğinü düşünerek , kalorifer tuşlarını ve teyibin tuş kısmını soktüp birbirine geçen pimleri kontrol ederken kalorifer düğmelerinin üstündeki geçme olan soketlerdeki bi tane ucun hafif yukarı doğru büküldüğünü gördüm , pimleri incelediğimde zaten uç kısımlardan temas ettiği için hafif de yukarı eğilince görevini yapmadığını düşünerek düzeltip taktık , birde ne görelim klimanın tüm fonksiyonları yerine geldi galiba söküp takarken bir esnemeden dolayı eğildini düşünüyorum, neyseki sorunu halletmiş olduk :D
Geçmiş olsun hocam, bilgilendirme için teşekkürler. Bizim için yeni bir bilgi oldu... :harika:

Ilgaz-p

Katılımcı
Geçmiş olsun hocam, bilgilendirme için teşekkürler. Bizim için yeni bir bilgi oldu... :harika:
çok teşekkürler, oradaki pimler çok ince , teyip panelini takarken bile esnemiş, işin ilginç tarafı yakıt tüketim verileri de gitmesi, sanki arabanın teyibi arabanın beyni gibi herşey orda :D,
arabanın teyibini değiştirecek olsak bu sisteminde komple değişmesi veya buna uygun olması lazım

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Iyi günlerde kullanın. benimde derece artırma tuşunun ışığı yanmıyor o düğmenin sökülmesi kolay mı ki acaba tüm paneli sökmeden ampulünü değiştirebilir miyim ki?

Araç Markası
2004 Mazda6 2.3 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Lİftback
Arkadaşlar herkese iyi günler. Aracım 2004 Mazda6 halk arasında "makyajsız" kasa olarak geçen kasa. Bu kasalarda bildiğiniz gibi bilgi ekranında bir süre sonra silinme sorunları oluşuyor. Benim aracımda da aldığımdan beri aynı sorun var ve eski sahibi yaptırmak için içini açtırdığı zaman yanlış yöntem ile çok hırpalamışlar. Bana bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?
WhatsApp Image 2022-04-09 at 14.15.57.jpeg

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar herkese iyi günler. Aracım 2004 Mazda6 halk arasında "makyajsız" kasa olarak geçen kasa. Bu kasalarda bildiğiniz gibi bilgi ekranında bir süre sonra silinme sorunları oluşuyor. Benim aracımda da aldığımdan beri aynı sorun var ve eski sahibi yaptırmak için içini açtırdığı zaman yanlış yöntem ile çok hırpalamışlar. Bana bu konuda ne yapmamı önerirsiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 61425
Konuyu inceleyiniz.

Üst Alt