Beyin Jimnastiği, Günün Geyiği, Sözün Özü

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yaşadığı yeri terk etme arzusundaki insan mutsuz bir insandır.

Milan Kundera
*Hayatın akışından keyif alamayan insan
*Yaptığı işten sıkılan, vakit geçiremeyen, zevk almayan insan
*Bulunduğu ortamda boğulur gibi olan insan
*Hayat bir an önce bitse de gitsek modunda olan insan
*Otoyolda, ters yöne girmiş gibi her şey üzerine üzerine gelen insan

Mutsuz, keyifsiz, eğlencesiz, sıkıcı ve bunaltıcı insandır... ;)

(Veli Azak)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçenlerde patlak mısır yerken zerre kadar bir parçası dişimin arasına kaçtı. 10-15 dk boyunca çıkarmak için kıvrandım, nasıl rahatsız etti anlatamam... Söylemesi ayıp 5-6 tane kürdan kırdıktan sonra çıkardım. Sinek kanadı gibi ince zar gibi parça.... Dünya'ya sinek kanadı kadar değer vermediğini belirten yüce Allah dişlerimizi o kadar kusursuz dizmişki o sinek kanadı kadar olan şey insana acı vermesi yaratıcımızın bizi ne kadar kusursuzca yarattığını gösteriyor...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ağır ağır ölürler; okumayanlar, müzik dinlemeyenler, vicdanlarında hoşgörüyü barındırmayanlar. / Pablo Neruda

44123

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Aaaaa ben :eek: Valla Bursa'dan bıktım. Trafiği, pahalılığı, karişik demografik yapısı... Haziran ayında merkezi yerler açılırsa Sivas'a gideceğim inşallah.
Herkes bir yerlere kaçmak istiyor, kimisi Ankara'dan Bursa'ya, kimisi İstanbul'dan Muğla'ya, kimisi Bursa'dan Sivas'a, çünkü bu ülkede herkes mutsuz artık..

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Aaaaa ben :eek: Valla Bursa'dan bıktım. Trafiği, pahalılığı, karişik demografik yapısı... Haziran ayında merkezi yerler açılırsa Sivas'a gideceğim inşallah.
Hocam buralarda ne işin var, Bursa'nın en kötü hali değil Sivas bütün Orta Anadolu'dan iyidir.
Bak minik bir örnek vereyim.Geçen hafta akşam üzeri ufaklığı parka çıkardım.Kadının birisi (Kayseri için oldukça rahat giyimli ) köpeğini parka getirmiş.Köpek dediysem kedi cinsi galiba. Ben ufaklık ile ilgilenirken ilk 60 yaşlarında bir ihtiyar"millet çocuğa bakamıyor bu itini gezdirmeye getirmiş" sözünü duydum,devamında kenarda oturan kadınlara kulak kabarttım" böyle giyinilir mi, çocuklara zarar virmese bari,parkta köpeğin işi ni( işi ne değil işi ni) sözlerini duydum.Böyle kanrdaki köşedeki sanki üzerlerine vazife imiş gibi söylenip durdular. Trafiğine de pahallığınada razıyım.İmkanım olsa Orta Anadoluda dakika durmam.En azından batıda millet biraz kendine bakıyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hocam buralarda ne işin var, Bursa'nın en kötü hali değil Sivas bütün Orta Anadolu'dan iyidir.
Bak minik bir örnek vereyim.Geçen hafta akşam üzeri ufaklığı parka çıkardım.Kadının birisi (Kayseri için oldukça rahat giyimli ) köpeğini parka getirmiş.Köpek dediysem kedi cinsi galiba. Ben ufaklık ile ilgilenirken ilk 60 yaşlarında bir ihtiyar"millet çocuğa bakamıyor bu itini gezdirmeye getirmiş" sözünü duydum,devamında kenarda oturan kadınlara kulak kabarttım" böyle giyinilir mi, çocuklara zarar virmese bari,parkta köpeğin işi ni( işi ne değil işi ni) sözlerini duydum.Böyle kanrdaki köşedeki sanki üzerlerine vazife imiş gibi söylenip durdular. Trafiğine de pahallığınada razıyım.İmkanım olsa Orta Anadoluda dakika durmam.En azından batıda millet biraz kendine bakıyor.
Toplumumuzun kalıtsal hastalığı... Dedikodu, gıybet vs şeyler maalesef. Herkes kendisine baksa sorun kalmayacak...

*Survivor
*Yemekteyiz
*Gelin evi (salladım)
*Düğün evi (bi daha salladım)
*Gündüz kuşağı programları

Tarzı programların getirisi bu hastalık.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Kendinden farklı günahlar işliyor diye insanlara önyargılı bakma sıkıntısı burada da mevcut. Bursa'nın belli başlı yerlerinde yoktur belki. 81 ilden adam var. Kimse birbirini beğenmiyor. Artı Suriyeli faktörü Bursa'da Hatay kadar olmasa da çok belirgin. Sivas şehir yapısı olarak başlıbaşına cazip geliyor bize. Derli toplu neyi nerde bulacağını biliyorsun. Artı eşim dostum orada. Şehir olarak Bursa'da etkileyici bir nokta bulamıyorum. Belki de sıkıntı burda. Sakarya'yı bile daha çok sevmiştim.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
"Gerçek şu ki, insan azar; kendini yeterli gördüğünden dolayı" Alak 6-7

"Kendi istek ve tutkularını ilah edineni gördün mü?" Furkan 43

"Insanlar, inandık demeleriyle kendi hallerine bırakılacaklarını ve hiçbir imtihana çekilmeyeceklerini mi sandılar?" Ankebut 2

"Yoksa siz, Allah içinizden uğraşıp didinenleri seçmeden, sabredenleri seçmeden cennete gireceğinizi mi sandınız?" Ali Imran 142

"Der ki insan o gün: "Kaçılacak yer nerede?" Hayır, sığınacak herhangi bir yer yok. O gün varıp durulacak yer, sadece Rabbinin huzurudur. O gün önceden takdim ettikleri ve erteledikleri şeyler insanın önüne getirilir. Dogrusu, insan kendi kendisine tanıktır. Dökse de oartaya tüm mazeretlerini." Kıyamet 10-15

Üst Alt