Beyaz Cliopatra

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Bugün itibariyle yeni Renault Clio 2 aracımızı almış bulunmaktayım. sonunda aradığım aracı buldum demek isterdim ama araç 5 yıldır burnumun dibindeydi hiç aramadım ama sahibi her yıl satılığa çıkarıyodu bi türlü satmaya gönlü el vermiyordu.

2 hafta önce kararlı bi şekilde yanıma geldi kardeş emektardan bıktım artık 15 yıldır kahrımı çekti artık satma vakti dedi ama önceliğim bi araç bulup öyle satılığa çıkarmak dedi araç ele gitmesin piyasasının altında sana bırakırım dedi bende tamam abi dedim araç konfor güvenlik olarak hiç hoşuma gitmiyordu lakin piyasanın gidişatı ile ilgili olarak artık gün günü aratır olduğundan araç piyasa aracı olması,sahibi ilk sahibi olması,değişen-boya olmaması ve en son km’sinin henüz 85 binde olması aklımı çeldi bende mantık evliliği yapayım dedim abiyi de tembihledim başkasına söz verme diye o da sağolsun başkasına söz vermedi ama piyasanın da altına vermedi pek ama canı sağolsun yapacak bişey yok

1 hafta önce kendi aradığı aracı buldu ve aynı gün clio’yu ilana koydu istediği fiyata satamayınca dün yoğun pazarlık çalışmalarımız sonucu bugün notere giderek clio’yu nüfusumuza aldık.araç konfor ve motor olarak pek bana hitap etmesene hanımın acemiliğini atması için ve hanemiz araçsız kalmasın ele güne muhtaç olmayalım dedim. Ha baktık piyasa yükselerek devam ediyor daha nereye kadar yükseleceği bilinmediği ve düşmeyeceği de kesin olarak bilindiğinden ilerde otomatik bi Japon’a geçilecek olmamız nedeniyle aradaki piyasa farkını bi nebze olsa da sabit tutmak adına aldım

Çocuklar markasını sorduklarında reno deyince neden Mazda değil diye haklı bi tepki verseler de borç harç buldum aldım bakalım. kullandıkça tecrübelerimi aktarmak üzere kompozisyonumun giriş kısmını böylelikle konumun altına tanıtıcı bi kaç foto ekleyerek tamamlamak istiyorum.

modifiye için cam filmi,zenon far ve çelik jant düşünüyorum şimdilik ama modifiye olarak siz değerli forum üyelerinin önerilere de açığım.
Aracın başlıca özellikleri:
2004 model clio 2, 1.4 authentique 8 valf olan modeli, klima,abs, hidrolik direksiyon, kasetli teybi ve tek hava yastığı ne yazık ki daha sayamadığım birçok özelliği var demek isterdim ama daha fazla özelliği yok hepsi bu kadar:(

Ekli dosyalar

• D8F2B2C5-19DC-48D8-8F20-2F84FEE6DFC7.png
    D8F2B2C5-19DC-48D8-8F20-2F84FEE6DFC7.png
    921.9 KB · Görüntüleme: 26
  • 633A9CBB-4B3B-4029-B217-B94DC06875B9.png
    633A9CBB-4B3B-4029-B217-B94DC06875B9.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 25
  • B4666CA0-4398-4741-8E64-E1D7B0102ADC.png
    B4666CA0-4398-4741-8E64-E1D7B0102ADC.png
    943.5 KB · Görüntüleme: 27
  • C4147889-972D-46A2-AF6D-17662E4C4B70.png
    C4147889-972D-46A2-AF6D-17662E4C4B70.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 24
  • 8685A6E0-899A-4E8B-905D-7CC67398005D.png
    8685A6E0-899A-4E8B-905D-7CC67398005D.png
    1 MB · Görüntüleme: 22
  • ED71AC4F-C6D2-417F-9B78-C265C9EAB3B9.png
    ED71AC4F-C6D2-417F-9B78-C265C9EAB3B9.png
    947.1 KB · Görüntüleme: 22
Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı uğurlu olsun. Amcanın söz verip de sonra ilana koyma tavrı yakışık almamış.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hayırlı olsun, güle güle kullanın..
Eyvallah sağolun Bülent bey.
Hayırlı uğurlu olsun. Amcanın söz verip de sonra ilana koyma tavrı yakışık almamış.
Sağolun can bey..insanoğlu işte ne diyelim bende o haraketinden sonra vazgeçmiştim ama araya arkadaşlar girip fiyatı 80’den ilanaa koyalım da pişman edelim yaptığına ayrıca ar eden kar edemez dedikleri için ses etmedim

moonlight

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Bugün itibariyle yeni Renault Clio 2 aracımızı almış bulunmaktayım.sonunda aradığım aracı buldum demek isterdim ama araç 5 yıldır burnumun dibindeydi hiç aramadım ama sahibi her yıl satılığa çıkarıyodu bi türlü satmaya gönlü el vermiyordu.2 hafta önce kararlı bi şekilde yanıma geldi kardeş emektardan bıktım artık 15 yıldır kahrımı çekti artık satma vakti dedi ama önceliğim bi araç bulup öyle satılığa çıkarmak dedi araç ele gitmesin piyasasının altında sana bırakırım dedi bende tamam abi dedim araç konfor güvenlik olarak hiç hoşuma gitmiyordu lakin piyasanın gidişatı ile ilgili olarak artık gün günü aratır olduğundan araç piyasa aracı olması,sahibi ilk sahibi olması,değişen-boya olmaması ve en son km’sinin henüz 85 binde olması aklımı çeldi bende mantık evliliği yapayım dedim abiyi de tembihledim başkasına söz verme diye o da sağolsun başkasına söz vermedi ama piyasanın da altına vermedi pek ama canı sağolsun yapacak bişey yok 1 hafta önce kendi aradığı aracı buldu ve aynı gün clio’yu ilana koydu istediği fiyata satamayınca dün yoğun pazarlık çalışmalarımız sonucu bugün notere giderek clio’yu nüfusumuza aldık.araç konfor ve motor olarak pek bana hitap etmesene hanımın acemiliğini atması için ve hanemiz araçsız kalmasın ele güne muhtaç olmayalım dedim. Ha baktık piyasa yükselerek devam ediyor daha nereye kadar yükseleceği bilinmediği ve düşmeyeceği de kesin olarak bilindiğinden ilerde otomatik bi Japon’a geçilecek olmamız nedeniyle aradaki piyasa farkını bi nebze olsa da sabit tutmak adına çocuklar
İlk araba aldım ve markasını sorduklarında reno deyince neden Mazda değil diye haklı bi tepki verseler de borç harç buldum aldım bakalım.kullandıkça tecrübelerimi aktarmak üzere kompozisyonumun giriş kısmını böylelikle konumun altına tanıtıcı bi kaç foto ekleyerek tamamlamak istiyorum.modifiye için cam filmi,zenon far ve çelik jant düşünüyorum şimdilik ama modifiye olarak siz değerli forum üyelerinin önerilere de açığım.
Aracın başlıca özellikleri:
2004 model clio 2, 1.4 authentique 8 valf olan modeli, klima,abs, hidrolik direksiyon, kasetli teybi ve tek hava yastığı ne yazık ki daha sayamadığım birçok özelliği var demek isterdim ama hepsi bu kadar:(
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inş

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın. Lpg varsa yakıtına inanamayacaksınız. Çok az yakan bir araç. Şehiriçi kıvrak. Motor ağırlığa göre fena değil. Zamanında bizde 2001 model 1.6 Hb olanından vardı. Yakıt hesabında kesin bir yanlışlık var diye diye mırıldanırdım. Abs olması büyük avantaj. Benim aracım frene basınca sadece yavaşlıyordu:) Bu araçlarda belli bir seride motor bloğu çatlama kronik problemi var derler ki ben de yaşadım bu durumu. Radyatör suyuna yağ karışıyordu. Umarım sizde olmaz.
Yan aynaların kör noktası baya sıkıntılı. Çoğu zaman kafayı çevirip bakmak gerekiyor.
Onun dışında büyük beklenti olmadiktan sonra özellikle şehiriçinde tam bir görev adamı. Ben severdim kendisini. Eşim ve ben şimdiye kadar en endişesiz Clio'yu kullanmışızdır. Usta ve parça bir tek A101'de yok gibi birşey:)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Hayırlı uğurlu olsun , Allah kaza bela vermesin :) her ne kadar Fransız olsa da yerli malı yurdun malı diyerek hep sevilen ve sevilecek bir araçtır kendileri.

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inş
Eyvallah sağolasın kardeş..
Hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın. Lpg varsa yakıtına inanamayacaksınız. Çok az yakan bir araç. Şehiriçi kıvrak. Motor ağırlığa göre fena değil. Zamanında bizde 2001 model 1.6 Hb olanından vardı. Yakıt hesabında kesin bir yanlışlık var diye diye mırıldanırdım. Abs olması büyük avantaj. Benim aracım frene basınca sadece yavaşlıyordu:) Bu araçlarda belli bir seride motor bloğu çatlama kronik problemi var derler ki ben de yaşadım bu durumu. Radyatör suyuna yağ karışıyordu. Umarım sizde olmaz.
Yan aynaların kör noktası baya sıkıntılı. Çoğu zaman kafayı çevirip bakmak gerekiyor.
Onun dışında büyük beklenti olmadiktan sonra özellikle şehiriçinde tam bir görev adamı. Ben severdim kendisini. Eşim ve ben şimdiye kadar en endişesiz Clio'yu kullanmışızdır. Usta ve parça bir tek A101'de yok gibi birşey:)
Eyvallah sağolun Mehmet hocam. Motor kısmında biraz yağ kaçakları var usta bi yıkat 5-10 gün bin bakalım ddedi conta veya kapakta bişey olabilir deyip her ikisinin de masrafını söyledi ama inşallah blokta felan bi çatlama yer yoktur abi arabayı tek el kullandı hep pek de zorladığını zannetmiyorum ama bugün yıkatıp gözlemleyeceğim bir de giderken 2’de 3’de vites topuzunda sallantı var onu anlayamadım.şehir içi gayet atak hocam yakıtının gayet iyi olduğunu söyledi sahibi.
Hayırlı uğurlu olsun , Allah kaza bela vermesin :) her ne kadar Fransız olsa da yerli malı yurdun malı diyerek hep sevilen ve sevilecek bir araçtır kendileri.
Amin Allah razı olsun Naim abi.pek karmaşık değil basit araç..

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Eyvallah sağolasın kardeş..
Eyvallah sağolun Mehmet hocam. Motor kısmında biraz yağ kaçakları var usta bi yıkat 5-10 gün bin bakalım ddedi conta veya kapakta bişey olabilir deyip her ikisinin de masrafını söyledi ama inşallah blokta felan bi çatlama yer yoktur abi arabayı tek el kullandı hep pek de zorladığını zannetmiyorum ama bugün yıkatıp gözlemleyeceğim bir de giderken 2’de 3’de vites topuzunda sallantı var onu anlayamadım.şehir içi gayet atak hocam yakıtının gayet iyi olduğunu söyledi sahibi.

Amin Allah razı olsun Naim abi.pek karmaşık değil basit araç..
Yağ kaçağı normal abi eski araba sonuçta contaların ömrü doluyor malum. O vitesin oyması yok muuuuu:) Gaza basarsan vites kolu bütünüyle öne hareket eder, gazdan ayağını çekince tekrar arkaya gelir :koptum::koptum::koptum: O manzara gözümün önüne geldi. Sanayide yanlış hatırlamıyorsam vites burcunu ve bir parçayı değişince epey düzelmişti.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun, Allah kaza bela nazar vermesin inşallah. Forumda ilanı paylaşarak durumu izah etseydin keşke, şahsen günde beş vakit arayıp "50'ye olursa gelip alayım"
"50 liram var, yap bi güzellik"
"50 liraya olursa müşterisi hazır" @DarK PaSSenGeR :p
"Ben hep 50 liralık araba alıyorum"
"50 iyidir, hellaleşelim mi?"

Derdim... :D

Konu başlığı cuk oturmuş. :harika:

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Yağ kaçağı normal abi eski araba sonuçta contaların ömrü doluyor malum. O vitesin oyması yok muuuuu:) Gaza basarsan vites kolu bütünüyle öne hareket eder, gazdan ayağını çekince tekrar arkaya gelir :koptum::koptum::koptum: O manzara gözümün önüne geldi. Sanayide yanlış hatırlamıyorsam vites burcunu ve bir parçayı değişince epey düzelmişti.
Bugün aracın motorunu yıkattım resmen motor kısmı sıfır gibi oldu güzelce kuruttuk bi 15 dk. Çata pata gezdim normale döndü ustam 5-10 gün gez kaçakların durumuna göre contadan başlarız değişmeye dedi. Vites kolu aynen dediğiniz gibi hocam azer bülbül misali vites burcunu da ustaya söyleyeyim o zaman vitese elim gittikçe canımı sıkıyor birde 2. Viteste bazen hafif tekleme yapıyor onu da usta bujilere bağladı debriyaj yukarıdan kavrıyor genelde ona alışamadım harici ş.içi piratik ve hızlanması güzel..
Hayırlı olsun, Allah kaza bela nazar vermesin inşallah. Forumda ilanı paylaşarak durumu izah etseydin keşke, şahsen günde beş vakit arayıp "50'ye olursa gelip alayım"
"50 liram var, yap bi güzellik"
"50 liraya olursa müşterisi hazır" @DarK PaSSenGeR :p
"Ben hep 50 liralık araba alıyorum"
"50 iyidir, hellaleşelim mi?"

Derdim... :D

Konu başlığı cuk oturmuş. :harika:
Sagolasın Allah razı olsun abi. Dediğin taktiği 3-5 kişi ile denedik en son 60’a razıydı lakin işyerindeki bazı arkadaşlar benim alıcı olmama rağmen ciddi ciddi 65’e hemen notere gidelim deyince bende Covidden temaslı olmam nedeniyle evden çıkamayınca mecbur telefon ile Pazarlığı bitirmek zorunda kaldım nasip böyleymiş abi yapacak bişey yok benim tezcanlılığımdan oldu..
Eyvallah sağolasın Murat bey..

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
en son 60’a razıydı lakin işyerindeki bazı arkadaşlar benim alıcı olmama rağmen ciddi ciddi 65’e hemen notere gidelim deyince bende Covidden temaslı olmam nedeniyle evden çıkamayınca mecbur telefon ile Pazarlığı bitirmek zorunda kaldım nasip böyleymiş abi yapacak bişey yok benim tezcanlılığımdan oldu..
Siz 60'a alacakken iş yerinden arkadaşlar 65'e mi almaya niyetlendiler?

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Siz 60'a alacakken iş yerinden arkadaşlar 65'e mi almaya niyetlendiler?
Aynen maalesef hocam benim haberim olmayacak sandılar işyyerininn kenefinde konuşurlarken benim arkadaş içerde çok afedersiniz şey ederken dışaarıda konuşurlarken 65 verdik vermedi ama zaten alıcı bulamaz demişler p.tesi de çok pahalıya almışın ama hayırlı olsun demeye çay içmeye gelirler yanıma ama bende 65 alamadık diye üzülmeyin ben size 1 ay sonra 75’e satarım derim artık ama millette yüz yok ki anlasınlar..

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Hayırlı olsun , alınmış her zaman alınmıştır . Reno Türkiye şartlarında bence mantıklı bir araba ( 2010senesinde 95 model springimiz vardı çok severdim) yakıt ucuz , masraf pek olmaz , parça ucuz ,vergi düşük .. daha ne olsun güle güle kullanin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun , alınmış her zaman alınmıştır . Reno Türkiye şartlarında bence mantıklı bir araba ( 2010senesinde 95 model springimiz vardı çok severdim) yakıt ucuz , masraf pek olmaz , parça ucuz ,vergi düşük .. daha ne olsun güle güle kullanin

Son düzenleme:

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sagolun Allah razı olsun hocam.2006-2013 arası bizde broadway kullandık ve herkes gibi iyi kötü bi reno mazimiz var.araç tanındık bildik ilk el araç olduğu için ve saydığınız gerekçelere istinaden renoya (bizim memlekette bu markaların 75 modeline de 2020 modeline de hep reno diye hitap ediliyor) yöneldim şu an kendimi toparlayana kadar Allah kaza bela vermezse geçiş aracı olarak hanemize misafir edeceğiz inşallah..

Üst Alt