Beşiktaş

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
⚡Ankaragücü-Akhisar
Susic'in görevine son verildi

⚡Erzurum-Ankaragücü
Mehmet Altıparmak'ın görevine son verildi

⚡F.Bahçe-Ankaragücü
Cocu'nun görevine son verildi

⚡Konyaspor-Ankaragücü
Rıza Çalımbay'ın görevine son verildi.

Ankaragücü 2 hafta sonra Beşiktaş ile oynayacak. :D

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Pepe, Beşiktaş'taki alacakları için TFF'ye başvurdu. (A Spor)

Allahalla, burada imzalar kalplere atılmıyor muydu:komik::komik:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Beşiktaş'ta taraftarla sosyal medya aracılığıyla girdiği diyalog üzerine savunması istenen Ryan Babel, kadro dışı bırakıldı.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Beşiktaş, PSV Eindhoven'dan Nicolas Isimat-Mirin ile anlaştı. (beIN Sports)

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Beşiktaş’tan ayrılıp Porto’ya transfer olan Pepe L’equipe’e konuştu:

“Maçlardan önce Şenol Güneş birşeyler anlatıyordu ama anlamıyordum. Sordum ne diyor diye, anlattılar yine anlamadım. Ayrılırken Fikret Orman “Ama imzalar kalbeydi hani” dedi. Onun da ne dediğini anlamadım”

:komik:

Birkaç nispeten güvenilir site yazmış olduğu için paylaştım ama asılsız diyenler de var, ama olsun gerçek olmasa da doğru sonuçta :D

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Beşiktaş’tan ayrılıp Porto’ya transfer olan Pepe L’equipe’e konuştu:

“Maçlardan önce Şenol Güneş birşeyler anlatıyordu ama anlamıyordum. Sordum ne diyor diye, anlattılar yine anlamadım. Ayrılırken Fikret Orman “Ama imzalar kalbeydi hani” dedi. Onun da ne dediğini anlamadım”

:komik:
Avrupa veya dünya piyasasında şöhreti dağları taşları aşmış ancak çaptan düşmüş futbolcuları transfer edersin, önce yazılı ve görsel basın yazar da yazar, sonra hava limanında cafcaflı karşılama yaparsın, fiyakalı imza töreni yapılır, ilk demeçlerde sanırsın ki; futbolcu bütün her şeyi ile kulüp için geldi... Oysa ki, sadece ve sadece "emekli olmaya az kaldı, son 10 yılda kazandığımı bir iki yılda kazanayım" düşüncesi ile gelmiştir, kulüp yetkilileri bunu belki bilir ama taraftar hak getire...

Kallavi bi sözleşme yapılır, memleketine gidiş dönüş uçak biletlerinden tutun da, oturduğu evin aidatına, çocuklarının kreşine, okuluna kadar kulüp sponsor olur... Hatta, devlet de, futbolcunun ödeyeceği vergiyi kulüpten alır daha doğrusu alamaz, sonra affeder veya öteler...

Her şey iyi giderse, yani futbolcu orta seviyede (geldiği yerdeki gibi değil, orta seviyede) futbolunu oynarsa ne âlâ, değilse yandı gülüm keten helva... Git dersin, gitmez çünkü sözleşmesi başka ülkelerde bu kadar ballı börek olmayacaktır, oyna dersin oynamaz, yaşı zaten otuz küsur...

Ya; sözleşmesinde yazan bütün paralar verilir, kıçına teneke bağlanır, hava alanındaki o coşku yerini "defol git" söylemlerine bırakır, ya da; oynamasa da paşa paşa parası ödenir... Hiç olmadı, kabadayılık yapılır ve hiç bir şey ödenmez, futbolcu soluğu FİFA'da alır, çok değil 1-2 yıl sonra 3 öyrosunu 13 öyro olarak tazmin eder...

* * *

Ülke futbolu böyle böyle, bu günkü "beş parasız" konuma geldi işte... Şimdi tulumbadaki su bitti ve herkes sineğin yağını hesap etmeye çalışıyor ama akıllanıp, ders alındığını zannetmiyorum... Az bitleri canlansın, hepsi aynı haltı yemeye devam edecektir. Çünkü; yıldızı sönmüş, çaptan düşmüş futbolcu getirmek, yöneticilerin para götürmesine imkan sağlayan yağlı kapı... Kimse, o kapıyı kapatmak istemez...

Genel olarak; iyi ayrılmayan futbolcular da; kulüplerin veya ülkemizin arkasından Pepe örneğinde olduğu gibi haklı veya haksız yere sallar durur... :(

* * *

Anlatmış da, anlamamış, bi daha anlatmışlar yine anlamamış... Yürü git pislik, karaktersiz yavşak, beyinsiz... :bsmagryr:Paralar hesabına günü gününe yatsa her şeyi cin gibi anlayacaktın öyle mi?:mad:

Üst Alt