Benzinin Oktan Sayısı ve Geç Çalışma (Sorun Çözüldü, LPG Regülatör Diyaframı)

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
aracınız nedir bilmiyorum ama Krank açı pozisyon sensörü varsa aracınızda, onu söküp temizleyip geri takın, kirlendiği zaman gerekli okumayı yapamadığından geç çalışmaya sebebiyet verir.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
aracınız nedir bilmiyorum ama Krank açı pozisyon sensörü varsa aracınızda, onu söküp temizleyip geri takın, kirlendiği zaman gerekli okumayı yapamadığından geç çalışmaya sebebiyet verir.

Krank açı sensörü arızalı ise giderken de stop ettiriyormuş, o başıma hiç gelmedi ama dediğini deneyeyim bi yapabilirsem...

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Marş otomatiğini değiştirmiştik. Ben ilk aldığımda böyle bir sorun olmuştu. Bunun başka bir ismi de var ama ayıp kaçar şimdi.

MX9

Ahmet TEKİR
Araç Markası
1997-Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Lacivert-sedan
Her zaman yapmıyordu benimki. Birazda benden kaynaklandı arabanın sessizliğine alışamadım ilk başlarda. Çalışırken marş bastım.

Bu otomatik her yerde bulunuyor ayrıca servise falan gerek yok.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Krank açı sensörü arızalı ise giderken de stop ettiriyormuş, o başıma hiç gelmedi ama dediğini deneyeyim bi yapabilirsem...
Bahsettiğim sensörü krankın açısının marş için uygun olduğu anı okuması lazım okuyamazsa marşı geciktirir. Yağsız kontak spreyi ile veya bir tinerli bezle silmeniz kafi, bazen önüne toz kir gelince tam okuma yapamaz, stop etmemesi temiz olduğu anlamına gelmez. Bi deneyin derim.

Bir de marştaki gecikme her seferinde oluyor mu yoksa sabah ilk marş veya uzun bekleme sonrasındaki marşta mı gecikme yaşanıyor

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
lpg montajı yapılırken benzin pompasına röle bağlanmış mı ?
buda sabahları geç çalışmaya sebeb olabiliyor hortumdaki basınç azaldığı için
akşamdan benzine alarak deneyin birde sabahları normal çalışıyorsa suçu hemen LPG ye atın :D

Üst Alt