Benzin, Motorin, LPG Zamları, İndirimler, Kampanyalar

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Zamlarda hatırlanan lpg indirimde de hatırlansa keşke. Ben mi kaçırdım lpgde indirim yok mu? En azından ötv den karşılanan kısım gitse.

Ilgaz-p

Katılımcı
Araç Markası
2007 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Şampanya - Sedan
Zamlarda hatırlanan lpg indirimde de hatırlansa keşke. Ben mi kaçırdım lpgde indirim yok mu? En azından ötv den karşılanan kısım gitse.
lpg de ötv oranı mayısan sonra iyice yükseldi malum en çok kullanılan yakıt olduğu için en son ona indirim gelicek galiba tam olarak ötv miktarını bilmiyorum ancak eşsel mobil sistem şu an kalksa bile en az 0,30 krş gibi zam gelicek gibi

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Yoksa yakın zaman da seçim filan mı var ki.
Bu indirimler hayrı alamet değil. :)
Brent petrol fiyatı (Petrol için en geçerli parite denebilir) 60 dolara düştü. İki ay önce 85 dolarlara kadar çıkmış.
Dolarda da malum iki ay önceye göre %20 civarı düştü.
Yakıt bunlardan sebep düştü.

Tabi bu değişkenler sadece yakıtın vergi harici kısmını etkiliyor. Yoksa yakıtın 4'ün altına gerilemesi gerekirdi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yoksa yakın zaman da seçim filan mı var ki.
Bu indirimler hayrı alamet değil. :)
Bence seçim falan yok Mustafa... Öyle olsaydı; önce sağdan soldan şu madeni bulduk, şurada petrol çıktı haberleri çıkar, sonra da forumdaki "Yerli Araba" konusu hareketlenirdi... :p :D

Daha değişik kriterler de var ama yazması gereksiz şimdilik... :)

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Petrol ve döların düşüşüyle yakıtlardaki sözde kendi ceplerinden karşılıyorlar'mış gibi sundukları eşel mobil sistemin geri kalan son kırıntılarına da bu indirimlerle son veriyorlar. Bundan sonra biz düşünsek iyi olacak gibi... Çünkü bu değirmenin suyu hep böyle akmaz. Petrol ve dolar birkaç vakit sonra "sıkıldım la ben bu inişten" derse hepimiz biliyoruzki artış oranından daha fazlası yakıtlara yansıyacak. O vakte kadar seçimlerde geçmiş olacağına göre... hep dış güçler istemiyor hep...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Bursa’da PO 3.41den 3.11e düşürdü abi il farkı mı var acaba
Başka istasyon yanından geçmediğim için il bazında mı birşey diyemem ama genel olarak indirim bu taraflara geç uğruyor gördüğüm kadarıyla. Hatta 1 sefer çok net hatırlıyorum bu doların yükselmesinden önce LPG'ye yapılan indirim gittiğim istasyonların hiçbirine uğramamıştı.:)

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
EPGİS tarafnıdan yapılan açıklamada, "Akaryakıt ürünlerinde fiyat indirimi 25/12/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak Benzin'de 28 KRŞ/LT, Motorin'de 29 KRŞ/LT Kalorifer yakıtında 16, Fuel Oil’de 12, Yüksek Kükürtlü Fuel Oil’de 14, Kuruş indirim gerçekleşmiştir" denildi.

Üst Alt