Bebek Arabası Tavsiye

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Daha önce de yazmıştım, tekrarlayayım.
İkinci el olarak temiz bir tane alın. Bu 2 senelik döngüye katkıda bulunabilirsiniz. Çocuğu büyüdükçe balkona kömürlüğe depoya vs kaldırılan araçları dolaşıma sokarsınız.
Hem kendi ekonominize hem de ülke ekonomisine faydanız olur.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Daha önce de yazmıştım, tekrarlayayım.
İkinci el olarak temiz bir tane alın. Bu 2 senelik döngüye katkıda bulunabilirsiniz. Çocuğu büyüdükçe balkona kömürlüğe depoya vs kaldırılan araçları dolaşıma sokarsınız.
Hem kendi ekonominize hem de ülke ekonomisine faydanız olur.
Katılıyorum...:harika::harika::harika:

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Bende ikinci elden yanayım.
Hem ekonomik oluşu bir yana hem de kullanım açısından belli aralıklarla değişimi iyi olur.

Örneğin bebek arabalarının çoğu 0-3 yaş desede çocuğun ve ailenin ihtiyaçları değişiyor.
Örneğin 0-1 yaş arası çocukla haldır haldır gezilmiyor pek ve çocuk hassas oluyor. Bu nedenle bence amortisörlü rahat ama birazda ağır bir araba alıp 1 yaş sonrasında onu satıp, konfordan feragat ederek hafif kolay taşınabilen bir modele geçmekte fayda var.

İkisini de yaptığını iddaa edenler var ama ister istemez bişeylerden vazgeçiliyor ve fiyatta yüksek oluyor.

Biz 6 ay kadar önce bebeconfort'un pusetli bir modelini ikinci el 450 TL ye almıştık. 5-6 ay sonra satıp onu satıp baston tipi veya travel sistem denen hafif bir model almayı düşünüyoruz.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Daha kullanma fırsatımız olmasada geçen ay fiyat performans arabası olarak değerlendirdiğimiz "Yoyko Luxury Travel" diye arama yapılınca çıkan arabadan aldım.
İndirimli bir günde kargo dahil 699 TL'ye almıştım. Bir göz atın isterseniz
Hocam aklimdaki urunlere tek tek magazalarda baktim, fakat bu urunu bulamadim, sadece nette bilgileri var rica etsem sen bunun reel fotografini yuklermisin? Birde kullanmak nasip oldumu bilmiyorum ama eger kullandiysan memnunmusun?

Buarada ikinci el bebek arabasi hanimdan veto yedi

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hocam aklimdaki urunlere tek tek magazalarda baktim, fakat bu urunu bulamadim, sadece nette bilgileri var rica etsem sen bunun reel fotografini yuklermisin? Birde kullanmak nasip oldumu bilmiyorum ama eger kullandiysan memnunmusun?

Böyle durumlarda ben buldugumun parasını verir gerisini sen tamamla derim.

Geri dönüşü şiddet içerebilir :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe

Biz öğretmenler gününe özel indirimle hepsiburada.com'dan almıştık.

Henüz kullanma imkanımız olmadı, hanımda ürünleri kontrol edip tekrar kutulayıp balkona atmış, bende şehir dışındayım yoksa fotoğraf çekip yüklerdim.

Ben beğendim sürüşü güzel, aynısından kayınçomda aldı, onlarında içine sindi.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Bebek oto koltuğu kullananlar ve aldığı üründen memnun kalanlar var mı benim araç hb ürün araştırmasına girdim bu aralar isofix falan nasıl oluyor nasıl kuruluyor hiç bi fikrim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

ibrasoft

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bebek oto koltuğu kullananlar ve aldığı üründen memnun kalanlar var mı benim araç hb ürün araştırmasına girdim bu aralar isofix falan nasıl oluyor nasıl kuruluyor hiç bi fikrim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Joienin 0-36 Kg olanını tavsiye ederim. Ben geçen ay aldım. Doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Çocuk büyüdükçe iç aparatlarını çıkararak alan büyütülüyor. En önemli konulardan biri yatış pozisyonu. Mümkün olduğunca yatabilmesi bebeğin yolculukta uyuyabilmesi için önemli. 6 kademe yatış pozisyonu var. 5 ve 6. kademe ters konumda kullanılabiliyor. İlk 4 yatış pozisyonu koltuğun düz konumlandırılmasında kullanılıyor.
Genel olarak 0-18 kg aralığında ters konumlandırılması tavsiye edilir, sonrasında 9-36 kg aralığında düz konumlandırıp isofix bağlantısı yapabilirsiniz.
Mümkün olduğunda ters konumlandırmakta yarar var. Hatta onunla ilgili şu video oldukça açıklayıcı...

Joie ürünün linki;
Joie Every Stage FX 0-36 kg Isofix Oto Koltuğu

Kampanya bekleyin aceleniz yoksa. Üyelik yapın e-bebekten, sepete ekleyin ve pusuya yatın :) 20 gün sepette bekledim ben ürünü, nasılsa puset var idare ederiz bu ay geçsin alırım diyordum. Bi gün size özel indirim kuponu diye mesaj geldi. 1.000 TL ye aldım.

Daha ekonomik bir şeyler düşünüyorsanız aynı modelin isofix olmayan tipi 600TL civarında şuan. İsofix ve arka pandizottaki kanca bağlantı sistemi yok. Diğer kısımları aynı.

Joie Every Stage 0-36 kg Oto Koltuğu

İsofixli modellerin avantajı direk aracın gövdesine bağlı olan isofix bağlantı noktalarına bağlanması. Esneme, hatalı bağlantı nedeniyle yerinden çıkma gibi durumları yok. Diğer türlü aracınızın emniyet kemeri ile bağlıyorsunuz koltuğu.

Joie yi marka olarak beğendik eşimle. Hatta sonradan 6kglık bebek arabasını da aldık aynı markadan. Katlaması ve bagaj alanını kaplama yönünden güzel.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Joienin 0-36 Kg olanını tavsiye ederim. Ben geçen ay aldım. Doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Çocuk büyüdükçe iç aparatlarını çıkararak alan büyütülüyor. En önemli konulardan biri yatış pozisyonu. Mümkün olduğunca yatabilmesi bebeğin yolculukta uyuyabilmesi için önemli. 6 kademe yatış pozisyonu var. 5 ve 6. kademe ters konumda kullanılabiliyor. İlk 4 yatış pozisyonu koltuğun düz konumlandırılmasında kullanılıyor.
Genel olarak 0-18 kg aralığında ters konumlandırılması tavsiye edilir, sonrasında 9-36 kg aralığında düz konumlandırıp isofix bağlantısı yapabilirsiniz.
Mümkün olduğunda ters konumlandırmakta yarar var. Hatta onunla ilgili şu video oldukça açıklayıcı...

Joie ürünün linki;
Joie Every Stage FX 0-36 kg Isofix Oto Koltuğu

Kampanya bekleyin aceleniz yoksa. Üyelik yapın e-bebekten, sepete ekleyin ve pusuya yatın :) 20 gün sepette bekledim ben ürünü, nasılsa puset var idare ederiz bu ay geçsin alırım diyordum. Bi gün size özel indirim kuponu diye mesaj geldi. 1.000 TL ye aldım.

Daha ekonomik bir şeyler düşünüyorsanız aynı modelin isofix olmayan tipi 600TL civarında şuan. İsofix ve arka pandizottaki kanca bağlantı sistemi yok. Diğer kısımları aynı.

Joie Every Stage 0-36 kg Oto Koltuğu

İsofixli modellerin avantajı direk aracın gövdesine bağlı olan isofix bağlantı noktalarına bağlanması. Esneme, hatalı bağlantı nedeniyle yerinden çıkma gibi durumları yok. Diğer türlü aracınızın emniyet kemeri ile bağlıyorsunuz koltuğu.

Joie yi marka olarak beğendik eşimle. Hatta sonradan 6kglık bebek arabasını da aldık aynı markadan. Katlaması ve bagaj alanını kaplama yönünden güzel.
Sağolun hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hanımda e bebek üyeliği varmış sepete artırdım hemen bakalım yazlık izne çıktığımiz zamana kadar indirime girer herhalde temmuz ağustos gibi izne çıkıyoruz doğudan Antalyaya veya izmire geçiyoruz yatabilmesi önemli bebeğin 10 küsür saatlik bi yolculuğu var,ekstradan şuan puset kullanıyoruz.sunnybaby nin bebek arabasını aldım bagaja bass kutusuyla birlikte zar zor sıgıyor bagaj yetmiyor bide hatchback olunca hiç yetmiyor.peki arka koltuklarda bi ara dikkatimi çekmişti isofix yazıyordu arka koltukların oralarda o baglantiyi nasil kurabilirim.

ibrasoft

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Sağolun hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hanımda e bebek üyeliği varmış sepete artırdım hemen bakalım yazlık izne çıktığımiz zamana kadar indirime girer herhalde temmuz ağustos gibi izne çıkıyoruz doğudan Antalyaya veya izmire geçiyoruz yatabilmesi önemli bebeğin 10 küsür saatlik bi yolculuğu var,ekstradan şuan puset kullanıyoruz.sunnybaby nin bebek arabasını aldım bagaja bass kutusuyla birlikte zar zor sıgıyor bagaj yetmiyor bide hatchback olunca hiç yetmiyor.peki arka koltuklarda bi ara dikkatimi çekmişti isofix yazıyordu arka koltukların oralarda o baglantiyi nasil kurabilirim.
Pusetinizi isofix olarak bağlayamazsınız maalesef.
Uzun çubuk şeklinde çıkıntıları oluyor ve o çıkıntılar aracın koltuk arasından girip şaseye bağlanıyor. Ürünün videoları youtube da mevcut inceleyebilirseniz görebilirsiniz.
Bagaj sorununuz varsa (benim sedan olduğu halde çok memnunum) yine 'joie pact' bebek arabasını düşünebilirsiniz. Bu hafta aldık biz de. 550tlye düştü bu hafta. Hanıma kolaylık olsun diye aldık 6kg katlanmış hali 50 cm civarında. Bebek ağırlığı 0-15kg aralığında kullanılabiliyor. Aynı muadil ürün kraft marka olarak 1,000tl. Ablasından gelen eski tip araba vardı 13kg. Soldan sağa bagajı komple, yükseklik olarak da nerdeyse bagajın yarısını kaplıyordu hem de hanım ben yokken indiremiyordu. Düşünüyorsanız hazır indirimdeyken tavsiye ederim onu da. Ürün sayfasında videosu mevcut. Tam hb araç için.
Joie Pact Bebek Arabası

Son düzenleme:

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Pusetinizi isofix olarak bağlayamazsınız maalesef.
Uzun çubuk şeklinde çıkıntıları oluyor ve o çıkıntılar aracın koltuk arasından girip şaseye bağlanıyor. Ürünün videoları youtube da mevcut inceleyebilirseniz görebilirsiniz.
Bagaj sorununuz varsa (benim sedan olduğu halde çok memnunum) yine 'joie pact' bebek arabasını düşünebilirsiniz. Bu hafta aldık biz de. 550tlye düştü bu hafta. Hanıma kolaylık olsun diye aldık 6kg katlanmış hali 50 cm civarında. Bebek ağırlığı 0-15kg aralığında kullanılabiliyor. Aynı muadil ürün kraft marka olarak 1,000tl. Ablasından gelen eski tip araba vardı 13kg. Soldan sağa bagajı komple, yükseklik olarak da nerdeyse bagajın yarısını kaplıyordu hem de hanım ben yokken indiremiyordu. Düşünüyorsanız hazır indirimdeyken tavsiye ederim onu da. Ürün sayfasında videosu mevcut. Tam hb araç için.
Joie Pact Bebek Arabası
Yok hocam bebek arabamız var extra bi dünya daha para veremem 1200 tl ye almıştım bebek arabasını sunny baby den güzel ama baya bi büyük, bahsettiğim şey puseti isofixe bağlamak değildi aslında emniyet kemerine bağlıyorum bu puseti zaten,cocuk koltuğundan bahsediyordum

ibrasoft

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Yok hocam bebek arabamız var extra bi dünya daha para veremem 1200 tl ye almıştım bebek arabasını sunny baby den güzel ama baya bi büyük, bahsettiğim şey puseti isofixe bağlamak değildi aslında emniyet kemerine bağlıyorum bu puseti zaten,cocuk koltuğundan bahsediyordum
Ben yanlış anlamışım..
Bebek koltuğunu ters kullanımda isofixe bağlayamıyorsunuz. Koltuk alt tablasında iki köşeden sürgülü şekilde çıkan ucu kapı kilit mekanizmasına benzer çubuklar var. Bu çubukları koltuğunuzun oturma minderi ile yaslanma minderinin kesişim yerindeki aralıktan (elinizle aralarsanız görebilirsiniz) şase millerine geçiriyorsunuz. Mil yuvaya oturunca koltuğun çubuklarındaki kırmızı çizgiler yeşile dönüyor. Yakınlarınızda ebebek mağazası varsa hem ürünü görebilir, hem oradaki demo koltukta isofix bağlantısını ve normal bağlantıyı görebilirsiniz. En önemlisi bebeğinizi içine oturtup durup durmayacağını, rahat edip etmeyeceğini deneyebilirsiniz. Ben üç ayrı gün bu koltuğun yanında bir kaç koltukta daha deneme yaptım. En rahat yatış pozisyonu ve rahat durduğu koltuk bu oldu. Zaten içime sinmişti, bir de bebeğimiz içinde huzursuz olmayınca diğerlerini eledim.

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
geçen gün bizim kırtasiyenin araba sina bebek arabasını koymuştum.nasıl oldu ise yan arka kapı açıldı ve bebek araba si aşağıya düştü.tekerleyn altında kaldı ve kullanılmaz hale geldi..orada ki vatandaşlar da bebek arabasını ezdim sandı ve çığlık atmaya başladılar:(:(dedim sakin olun için de bebek filan yok..kadınlar ister istemez sitrese soktular beni..
bizim kız 4 yaşına girecek ama hanım bir yere giderken bebek araba sini kullanıyor mecbur.ufaklık 1 dakika yürüdüğü zaman hemen yoruldum diyor:):)
ilan lar iyi oldu. şu bastonlu dan alalım bir tane:harika::harika:

Üst Alt