Bebek Arabası Tavsiye

badilcan

Katılımcı
Evet , Hb araba alımından sonra nasip olursa Aralık ayı sonunda ailemize yeni bir üyemiz daha katılıyor .
Herşeyden önce umarım isteyen her çifte allah bebek sahibi olmayı nasip eder .
Malesef günümüzde sebebi bilinmeyen durumlardan dolayı bir çok çift bebek sahibi olmak için çok farklı uğraşlar veriyor .
Bizlerde yıllarca bekledikten sonra hiç ummadığımız bir anda bu heycana kendinimizi kaptırmış durumdayız .
Allah (ya da herneye inanıyorsanız, niyetimiz iyi olsun yeter benim için ) herkesin gönlüne göre versin .

Gelelim ana konuya ,
Bizlerin bebeklik döneminde böyle çok fonksiyonlu şeyler yoktu , hatta analarımızın bebek arabası bile yoktu .
Bir şekilde bizleri bir noktadan diğer noktaya götürüyorlardı. Fakat zaman geçtikçe beklentiler ve ihtiyaçlarda değişir durumda .
Bebek arabası konusuna son zamanlarda içinde araba kelimesi geçtiği için ben bakıyorum .
Çok farklı opsiyonlar ve seçenekler var . Baston , travel , puset , ağırlık ,yer kaplama ,yağmurluk,tam yatma vs .
Bebek arabasında ikinci el tercih edermisiniz ?
Sizlerin tecrübelerine göre model seçerken nelere dikkat edilmeli ?
Sizlerin kullandığı ve önerdiği modeller nedir ?
Hb araba parametresinide göz önünde bulundurarak önerilerinizi bekliyorum .

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Değerli hocam Allah hayırlısı ile elinize almayı nasip etsin.bizde 7 yıl bekledik.sizin bu yazılarınızı okuyunca 7 yıl gözümün önünden geçti.allah izin verirse Şubat'ta bizde bekliyoruz kizimizi.
Gelelim bebek arabası konusuna.ben size haddim olmayarak akıl vermek değil de tavsiyede bulunmak isterim.hic bir şey almayın.sadece bir ana kucağı yeter.su an sizde bizde aman diyoruz şöyle olsun böyle olsun hiç gerek yok.n11 de anakucagi aldim bebek arabası travel aldığınızda ilerde yenge hanım diyecekmis ki öyle diyorlar bu çok ağır baston alalım.cogu kişi aynı şeyi söyledi .kanımca bu şekilde olması daha uygun olacak.yine de siz bilirsiniz.baston hem hafif hemde çok kullanışlıdır.hb arabaya da çok uygundur.ana kucağı ň11 de 110 TL idi .baston için de Chicco yada Kraft 400 600 arası alınabilir.bana göre çok bekleyenler olarak biz evvamli oluyoruz o olsun bu olsun.gerek yok.yine de siz daha iyi bilirsiniz.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Hiç bu kadar fazla seçenek olduğunu düşünmemiştim. Allah kolaylık versin araba almak kadar zor bir mesele bu :)

badilcan

Katılımcı
Değerli hocam Allah hayırlısı ile elinize almayı nasip etsin.bizde 7 yıl bekledik.sizin bu yazılarınızı okuyunca 7 yıl gözümün önünden geçti.allah izin verirse Şubat'ta bizde bekliyoruz kizimizi.
Gelelim bebek arabası konusuna.ben size haddim olmayarak akıl vermek değil de tavsiyede bulunmak isterim.hic bir şey almayın.sadece bir ana kucağı yeter.su an sizde bizde aman diyoruz şöyle olsun böyle olsun hiç gerek yok.n11 de anakucagi aldim bebek arabası travel aldığınızda ilerde yenge hanım diyecekmis ki öyle diyorlar bu çok ağır baston alalım.cogu kişi aynı şeyi söyledi .kanımca bu şekilde olması daha uygun olacak.yine de siz bilirsiniz.baston hem hafif hemde çok kullanışlıdır.hb arabaya da çok uygundur.ana kucağı ň11 de 110 TL idi .baston için de Chicco yada Kraft 400 600 arası alınabilir.bana göre çok bekleyenler olarak biz evvamli oluyoruz o olsun bu olsun.gerek yok.yine de siz daha iyi bilirsiniz.
Hocam sizin içinde hayırlısı olsun .
Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler , sonuçta herkes tecrübesini paylaşacak .
Ana kucağı olayını bir arkadaşımız sağolsun verdi .

Aslında bende sizin gibi düşünüyorum. Hatta o yüzden ikinci el seçeneği bile gündemimde var .Maclaren diye bir marka gördüm tamamen söküp yıkanıyor .
Yıpranmamış bir tane bulup yıkandıktan sonra kullanılır diye düşünüyorum .
Bizim neyimiz tam idiki onunda eksikleri olsun diyoruz . sonuçta bizler genel olarak memur ya da emekci ailelerinde büyüdük .

Bende 2 tane var çocuklarda büyüdü hazır müşterilerde var hanımla konişimda ilan açayım bari.:D:D
İhtiyacı olan birine ver hocam :) .

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Sağlıklı bir şekilde elinize alırsınız inşallah.

Ben de ikinci el olarak almıştım. Size de o şekilde tavsiye edebilirim. Nihayetinde en fazla 3 sene kullandığın bir gereç. Sahibinden de çeşitli gerekçelerle (arabaya sığmama, vs.) daha doğru düzgün kullanılmamış ne arabalar var.

Aluminyum gövdeli olursa hafif olur.
Tekeri büyük olursa kullanılması rahat olur. Kaldırımları rahat inip çıkarsınız.
Travel sistem olması bebek küçükken de kullanabilmenizi sağlar.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Öncelikle hayırlı olsun :) bizim kullandığımız ürün Hauck malibu travel sistem, ana kucağı ve bebek arabasından oluşuyordu. Ana kucağı 1 yaşa kadar her türlü ihtiyacınız karşılıyor, bebek arabası ise bence çok elzem değil biz 4 ya da 5 kez kullanmışızdır.

Bebeği taşımak güç olur, mağaza mağaza dolaşmayı veya parklarda hava almak istiyorum denirse bebek arabası gerekli. Baston 1 yaş sonrası olmazsa olmazlardan oluyor , bizim sıpa 4 yaşını bitirdi dolayısı ile bastonu silip süpürüp kaldırma zamanı geldi.

4 yıl önce 650 TL ye almıştım şu an ne kadar bilemiyorum..
Hauck Malibu Travel Sistem Bebek Arabası / Brown Fiyatı

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Evet , Hb araba alımından sonra nasip olursa Aralık ayı sonunda ailemize yeni bir üyemiz daha katılıyor .
Herşeyden önce umarım isteyen her çifte allah bebek sahibi olmayı nasip eder .
Malesef günümüzde sebebi bilinmeyen durumlardan dolayı bir çok çift bebek sahibi olmak için çok farklı uğraşlar veriyor .
Bizlerde yıllarca bekledikten sonra hiç ummadığımız bir anda bu heycana kendinimizi kaptırmış durumdayız .
Allah (ya da herneye inanıyorsanız, niyetimiz iyi olsun yeter benim için ) herkesin gönlüne göre versin .

Gelelim ana konuya ,
Bizlerin bebeklik döneminde böyle çok fonksiyonlu şeyler yoktu , hatta analarımızın bebek arabası bile yoktu .
Bir şekilde bizleri bir noktadan diğer noktaya götürüyorlardı. Fakat zaman geçtikçe beklentiler ve ihtiyaçlarda değişir durumda .
Bebek arabası konusuna son zamanlarda içinde araba kelimesi geçtiği için ben bakıyorum .
Çok farklı opsiyonlar ve seçenekler var . Baston , travel , puset , ağırlık ,yer kaplama ,yağmurluk,tam yatma vs .
Bebek arabasında ikinci el tercih edermisiniz ?
Sizlerin tecrübelerine göre model seçerken nelere dikkat edilmeli ?
Sizlerin kullandığı ve önerdiği modeller nedir ?
Hb araba parametresinide göz önünde bulundurarak önerilerinizi bekliyorum .
Be Safe markasını öneriyorum. Volvo tesislerinde üretilen, güvenlik konusunda bir çok ödülü olan firma. Allah analı babalı büyütmek nasip etsin.Darısı başımıza inşallah.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Daha kullanma fırsatımız olmasada geçen ay fiyat performans arabası olarak değerlendirdiğimiz "Yoyko Luxury Travel" diye arama yapılınca çıkan arabadan aldım.
İndirimli bir günde kargo dahil 699 TL'ye almıştım. Bir göz atın isterseniz

Ekli dosyalar

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Bence hiç pahalı birşey almaya gerek yok. Yatırılabilen bir baston araba alın keyfinize bakın. Hem bagajda yer kaplamaz, hem de hantal kalmaz. Ana kucağı da aldıktan sonra ooo işinizi görür. Biz kaliteli arab aldık pişman olduk. Hem ağır hem de yer kaplıyor. Çocuklar ona binmedi, yüz liraya aldığımız bastona biniyor.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bence hiç pahalı birşey almaya gerek yok. Yatırılabilen bir baston araba alın keyfinize bakın. Hem bagajda yer kaplamaz, hem de hantal kalmaz. Ana kucağı da aldıktan sonra ooo işinizi görür. Biz kaliteli arab aldık pişman olduk. Hem ağır hem de yer kaplıyor. Çocuklar ona binmedi, yüz liraya aldığımız bastona biniyor.
Yukarda anlatmak istediğimi ozetlemisin hocam teşekkür ederim.

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
29342099-980D-4D4C-931D-24FD27DD7FA0.jpeg
Chicco nun 3 lü setini kullanıyoruz inanılmaz şekilde kullanışlı ve yer tutmuyor çok pratik ve kaliteli materyalden üretilmiş f/p ürünü desem yanlış olmaz...Hafif malzeme portbebe ve pusetin mandalı var sök tak yaparak değiştirebiliyorsun...Katlandığında ufacık oluyor kumaş kalitesi de başarılı...Mazda 3 ün bagajın arka koltuk dibine uzunlamasına sığıyor...Temiz 2. El bulursanız kumaşlarını yıkayıp dezenfekte edip kullanabilirsiniz belli bir süre sonra atıl vaziyette kalacağı için milli sermayeye zarar...Karar sizin...

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Arkadaşlar hızlı bir bilgi geçmek istiyorum .
Kraftın London Plus Baston bebek arabası 559 TL olarak indirime girdi .
Dün hepsiburadada farklı bir satıcıda 699 TL idi.
Ben bu ürünü sipariş verdim .
Kraft London Plus Baston Bebek Arabası Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Baston arayanlar için sağlam ve dayanıklı bir tercih olabilir .
Keşke hepsiburadadan değilde hepsibaşkayerden alsaydınız :)

Bende bebek arabasını hepsiburadadan aldım teslimat çok sıkıntılı oldu ve hepsiburadada müşteri memnuniyeti 0

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Evet şimdi bebek arabası sırası bana geldi:)) Allah izin verirse bizde hayırlısıyla bebek bekliyoruz. Eşim şuanda 8 aylık hamile, ve ilk çocuk ilk torun (iki taraf içinde) ister istemez ilgi alaka ve tecrübesizlik max seviyede. Beğendiğimiz arabalar mağazalarda 2bin civarında ben şok oluyorum o fiyatları görünce, hatta bir arkadaşım Mamas Papas al bir daha bebek arabasını unutursun dedi. Fiyatına baktım 4bin(3990 TL) ya millet çıldırmış, ya da bu işler artık iyice gösteriş haline gelmiş. Ben f/p böyle memur işi ama azda sağlam olsun çok kalitesiz olmasın vs şeklinde tam bir f/p bir ürün arıyorum.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Civilde güzel uygun arabalar oluyor , zaten 2 sene falan anca kullanıyor yüksek mevla vermeye gerek yok
Baby Care BC615-KAH Baby Care Baleno Travel Sistem Bebek Arabası Kahverengi

bu iyi gibi fiyatı da iyiymiş... Neyse biraz daha bakayım...

Ekli dosyayı görüntüle 25844 Chicco nun 3 lü setini kullanıyoruz inanılmaz şekilde kullanışlı ve yer tutmuyor çok pratik ve kaliteli materyalden üretilmiş f/p ürünü desem yanlış olmaz...Hafif malzeme portbebe ve pusetin mandalı var sök tak yaparak değiştirebiliyorsun...Katlandığında ufacık oluyor kumaş kalitesi de başarılı...Mazda 3 ün bagajın arka koltuk dibine uzunlamasına sığıyor...Temiz 2. El bulursanız kumaşlarını yıkayıp dezenfekte edip kullanabilirsiniz belli bir süre sonra atıl vaziyette kalacağı için milli sermayeye zarar...Karar sizin...
bu ürünü de beğendim, sipariş verebilirim bunu da...

Chicco Trio Sprint Seyahat Sistem Bebek Arabası / Red Fiyatı

Üst Alt