Bankacılık İşlemleri (Danışma-Dayanışma-Tavsiye)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Bu durum daha önce netleştirilerek kanunlaştı ve bunun üzerine alındı diye hatırlıyorum... Yoksa, kafasına göre yapılabilecek bir şey değil gibi geliyor bana... Ya da; bankaların güvendiği dağlara kar mı yağdı acep?

Hatırladığım kadarıyla 2003 yılında; Yapı Kredi maaş müşterisi olmaktan çıktığım için o günün parasıyla altı aylık periyotlar şeklinde 30 milyon (30 lira) kesmişti bende hesabımı kapattırmıştım, bu durumu bilmeden hâlâ arada bir arayıp duruyorlar... 2008 yılında da aynı banka kredi kartımı hem gold yapıp, hem de ücretini 30 liradan 50 liraya çıkardığında kredi kartımı kapattırmıştım. Son 10 yıldır da hesap işletim ücreti ile işim olmadı çok şükür. İş Bankası ile mutlu mesut geçinip gidiyoruz... :)
Senin dediğin dosya masrafı. Bu hesap işletim ücreti ile alakalı olan yeni kazanıldı. Tüketici hakem heyeti BBDK'ya dava açtı ve uzun süre sonunda sonuçlandı. 2014 yılında ilk işe başladığım sırada çat çat die hesaplardan kesiliyordu ne diyeceğimi şaşırıyordum müşteriye

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Senin dediğin dosya masrafı. Bu hesap işletim ücreti ile alakalı olan yeni kazanıldı. Tüketici hakem heyeti BBDK'ya dava açtı ve uzun süre sonunda sonuçlandı. 2014 yılında ilk işe başladığım sırada çat çat die hesaplardan kesiliyordu ne diyeceğimi şaşırıyordum müşteriye
Benim dediğim hesap işletim ücreti, Bu durum netleştirildi ve yasal zemine bağlandı diye hatırlıyorum ki; Halkbankası'nın aylık taksitlerle hesaba yansıttığını anlatmıştı arkadaş... Aylık 4 lira kesiliyor demişti...

Şimdi gugıl amcaya sordum evet yasal dayanağı varmış ama danıştay kaldırmış...

'Hesap işletim ücreti'nin yasal dayanağı ortadan kalktı

Yani, doğru hatırlıyormuşum ama bu ülkede önemi yok tabi... Dün dündür, bu gün bugündür... :D :D

İleride bir gün; "biz senin sigorta primlerini kestik, tahsil ettik, har vurup harman savurduk, şimdi sana emeklilik falan yok, primleri pavyonda yedik biz" :p demeleri mümkün mü? Evet gayet mümkün...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
@Rcm bankacı olduğundan sana danışayım dedim. Benim hesap kesim tarihi ayın 10 unda vakıfbank. Harcadığım euro lar da dolar olarak kredi kartı ekstresinde görülüyor. İlk ay yabancı para birimi olarak kalıyor, ikinci ayda tl ye çevriliyor. Hesapladığımda dolar kurunu 6.73 den hesaplamış banka. Birdahaki ay tl ye döndürüldüğünde bu kur fiyatının düşmesi gibi bir durum olabilir mi? Sizin bankada bu işler nasıl yürüyor?

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
@Rcm bankacı olduğundan sana danışayım dedim. Benim hesap kesim tarihi ayın 10 unda vakıfbank. Harcadığım euro lar da dolar olarak kredi kartı ekstresinde görülüyor. İlk ay yabancı para birimi olarak kalıyor, ikinci ayda tl ye çevriliyor. Hesapladığımda dolar kurunu 6.73 den hesaplamış banka. Birdahaki ay tl ye döndürüldüğünde bu kur fiyatının düşmesi gibi bir durum olabilir mi? Sizin bankada bu işler nasıl yürüyor?
Hesapladığı, oraya yansıdığı gibi gelir düşme olmaz üstad

Holydao

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bu konuyla ilgili şöyle bir mevzu var, belki bilmeyen vardır: Internet bankaciligi kullanarak kredi karti ayarlarindan ekstre kuru TL, Dolar ve Euro olarak ayri ayri yada hepsi birden diye secilebiliyor. Boylece aliexpres alisverisleri ekstreye dolar olarak dusuyor. Oyle olunca da istediginiz zaman dolar olarak odeyebiliyorsunuz. Ne bileyim mesela bekleyip kur dusukken dolar alip odenebilir. Mesela ben hep hesapta aliexpreste kullanmak uzere 200 dolar civari biseler birakiyorum.

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu konuyla ilgili şöyle bir mevzu var, belki bilmeyen vardır: Internet bankaciligi kullanarak kredi karti ayarlarindan ekstre kuru TL, Dolar ve Euro olarak ayri ayri yada hepsi birden diye secilebiliyor. Boylece aliexpres alisverisleri ekstreye dolar olarak dusuyor. Oyle olunca da istediginiz zaman dolar olarak odeyebiliyorsunuz. Ne bileyim mesela bekleyip kur dusukken dolar alip odenebilir. Mesela ben hep hesapta aliexpreste kullanmak uzere 200 dolar civari biseler birakiyorum.

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Vakıf galiba ya dolar ya tl üzerinden ekstreye izin veriyor. Keşke euro da olsa da 2 defa dönüşümden düdüklenmesem.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bugün baktığımda 6.73 den 6.31 e indirmiş kuru. Kullanılabilir limit artmıştı.

Üst Alt