Bankacılık İşlemleri (Danışma-Dayanışma-Tavsiye)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım müşterileri imzalanan protokol ile bu bankaların tüm ATM’lerini işlem limitleri dâhilinde hiçbir ücret ödemeden kullanabilecek

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Devlet bankaları bunu yapmak için çok geç kaldı zati.

Bizim enpara'da aylık 3 sefer diğer atmlerden masrafsız para çekebiliyoruz.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Devlet bankaları bunu yapmak için çok geç kaldı zati.

Bizim enpara'da aylık 3 sefer diğer atmlerden masrafsız para çekebiliyoruz.
Enpara'nın farklı bir atm'lerden para çekme uygulamasında son şekil bir ay içerisinde maksimum 500 er TL olmak üzere 2 çekim ücretsiz hale getirildi.

Yine ücretsiz ayağına reklam yapılıyor ama kıstaslar ile sınırlandırılıyor.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Kredi Kartı İşlemlerinde 2018 Yılı Üçüncü Çeyreğinde Uygulanacak Azami Faiz Oranlarına İlişkin Basın Duyurusu

1 Temmuz 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,02 (önceki oran 1,84), aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,52 (önceki oran 2,34), yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,62, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,12 olarak belirlenmiştir.

Bankalar, diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlemektedir. Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır.

muratyavuz

Katılımcı
Araç Markası
2005 Mazda 3 Sport Dyn
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hb
Bankaların BES (bireysel emeklilik sistemi)ile başı belada olanlara tavsiyem axa sigorta konu ile alakalı güzel çalışma yapmış ,tercih edilmeli işinizi azaltır kolaylık sağlar . Katılım emeklilikten sonra çok iyi geldi. :harika:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bankaların BES (bireysel emeklilik sistemi)ile başı belada olanlara tavsiyem axa sigorta konu ile alakalı güzel çalışma yapmış ,tercih edilmeli işinizi azaltır kolaylık sağlar . Katılım emeklilikten sonra çok iyi geldi. :harika:
Ne tür bir baş belası oluyor ki bu sistem? Benim paramı Halkemeklilik tahsil ediyor, bilmemiz gereken farklı şeyler var mı acaba?

muratyavuz

Katılımcı
Araç Markası
2005 Mazda 3 Sport Dyn
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hb
hazırlık aşamasında muhasebecilerin çalışırken daha kolay hazırlık yapmaları açısından diğer firmalarda karışık exel tabloları , çalışan sayıları fazla ise çok vakit alıyor . Kesinti ile ilgili bir sıkıntı yok ;)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Milyonlarca banka kullanıcısını sevindiren haber, Danıştay'dan geldi. Hesap işletim ücreti yönetmeliğini iptal etti. Bundan sonra vatandaştan hesap işletim ücreti adı altında ücret alınamayacak. Danıştay, iptal kararına gerekçe olarak, hesap işletim ücretinin niteliğinin ortaya konulmamasını gösterdi. Hesap işletim ücretinin "ücret, komisyon ve masrafların haklı, makul ve belgeli olması gerektiği" kriterlerine aykırı olduğuna dikkat çekti.

Alınan karar hakkında açıklamalarda bulunan Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şube Başkanı Avukat Dilek Gündoğan, “Bankaların yasal bir dayanak olmadığı halde yönetmeliğe dayanarak tüketicilerden almış olduğu hesap işletim ücretine Danıştay izin vermedi. Bundan sonra bankalar tarafından tüketicilerden hesap işletim ücreti adı altında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir. Danıştay kararı sonrasında tüketiciler geçmişe dönük 10 yıl içinde kendilerinden tahsil edilen hesap işletim ücretlerini geri alma imkanına da kavuştu.

Tüketicilerimiz bankalardan kendilerinden hesap işletim ücreti kesildiğini gösteren dekont ya da ekstreleri talep ederek bu belgelerle birlikte hakem heyetlerine başvurabilirler. Tüketicilerimizin talep edeceği bedel 4 bin 570TL’nin altındaysa ikametgahlarının bulunduğu yerdeki ilçe hakem heyetine başvurabilirler” diye konuştu

İHA

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Milyonlarca banka kullanıcısını sevindiren haber, Danıştay'dan geldi. Hesap işletim ücreti yönetmeliğini iptal etti. Bundan sonra vatandaştan hesap işletim ücreti adı altında ücret alınamayacak. Danıştay, iptal kararına gerekçe olarak, hesap işletim ücretinin niteliğinin ortaya konulmamasını gösterdi. Hesap işletim ücretinin "ücret, komisyon ve masrafların haklı, makul ve belgeli olması gerektiği" kriterlerine aykırı olduğuna dikkat çekti.

Alınan karar hakkında açıklamalarda bulunan Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şube Başkanı Avukat Dilek Gündoğan, “Bankaların yasal bir dayanak olmadığı halde yönetmeliğe dayanarak tüketicilerden almış olduğu hesap işletim ücretine Danıştay izin vermedi. Bundan sonra bankalar tarafından tüketicilerden hesap işletim ücreti adı altında herhangi bir ücret tahsil edilmeyecektir. Danıştay kararı sonrasında tüketiciler geçmişe dönük 10 yıl içinde kendilerinden tahsil edilen hesap işletim ücretlerini geri alma imkanına da kavuştu.

Tüketicilerimiz bankalardan kendilerinden hesap işletim ücreti kesildiğini gösteren dekont ya da ekstreleri talep ederek bu belgelerle birlikte hakem heyetlerine başvurabilirler. Tüketicilerimizin talep edeceği bedel 4 bin 570TL’nin altındaysa ikametgahlarının bulunduğu yerdeki ilçe hakem heyetine başvurabilirler” diye konuştu

İHA
Bu durum daha önce netleştirilerek kanunlaştı ve bunun üzerine alındı diye hatırlıyorum... Yoksa, kafasına göre yapılabilecek bir şey değil gibi geliyor bana... Ya da; bankaların güvendiği dağlara kar mı yağdı acep?

Ben zaten senelerdir hep enpara kullandığım için unutmuş olduğum ücret :)
Hatırladığım kadarıyla 2003 yılında; Yapı Kredi maaş müşterisi olmaktan çıktığım için o günün parasıyla altı aylık periyotlar şeklinde 30 milyon (30 lira) kesmişti bende hesabımı kapattırmıştım, bu durumu bilmeden hâlâ arada bir arayıp duruyorlar... 2008 yılında da aynı banka kredi kartımı hem gold yapıp, hem de ücretini 30 liradan 50 liraya çıkardığında kredi kartımı kapattırmıştım. Son 10 yıldır da hesap işletim ücreti ile işim olmadı çok şükür. İş Bankası ile mutlu mesut geçinip gidiyoruz... :)

Üst Alt