Bankacılık İşlemleri (Danışma-Dayanışma-Tavsiye)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Banka kartına döviz hesabı bağlanabiliyor mu? Yurtdışında atmden para çekmek istediğimizde ana hesabı Türk bankasındaki döviz hesabı olarak gösterebiliyor muyuz?
Bunun dışında cepteteb yurtdışındaki para çekimlerinden komisyon ve ücret almıyor. Fakat çok yavaşlar ve müşteri hizmetleri çok kötü sanırım. Enparanın böyle bir avantajı var mıdır?
Bu bankalar da çakal. Avrupada Euro çekerken önce Dolara sonra TL ye döndürüyorlar ve kur farkının canına okuyorlar. Halbuki direk buradaki Euro heesabına ulaşıp çekebilsek ne güzel olur.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Banka kartına döviz hesabı bağlanabiliyor mu? Yurtdışında atmden para çekmek istediğimizde ana hesabı Türk bankasındaki döviz hesabı olarak gösterebiliyor muyuz?
Bunun dışında cepteteb yurtdışındaki para çekimlerinden komisyon ve ücret almıyor. Fakat çok yavaşlar ve müşteri hizmetleri çok kötü sanırım. Enparanın böyle bir avantajı var mıdır?
Bu bankalar da çakal. Avrupada Euro çekerken önce Dolara sonra TL ye döndürüyorlar ve kur farkının canına okuyorlar. Halbuki direk buradaki Euro heesabına ulaşıp çekebilsek ne güzel olur.
1. Kredi kartını kullanabılıyorsun ama komısyon kesiliyor. Atıyorum sen 5 nısanda alısverıs yaptın yurtdısında Türkiye'deki kura göre sısteme 6 nsanda düştü 100 tl aldıgın sey 110 tl olabılır.
2. Kredi kartın, hem kredı hem bankamatık kartıysa Türkiye'de, yurtdısında o kartı atmye soktun mu Türkiye'deki gibi hesabından nakıt çekemezsin.O yüzden aynı zamanda Bankamatık kartını da götürmen gerekıyor. Atmden para çekımlerını bankamatık kartıyla yapıcan. Ama gene kur farkından komisyondan az mıktar para çekmiş olcan :D
3. Telefon mevzusu yurtdısında şebeke sıkıntısı yaşamamak için gene de müşteri hizmetlerıyle görüş.
Kredi kartı kulanmamaya çalış komısyon kesılıyor Yüzdesini şuan hatırlamıyorum İş banka sormuşttum geçen ay.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Senin yararına olan bişey neden yapsınki ;)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@MutluTEKİR enpara'da ana hesap olarak dolar veya euro atayabilirsin. Ama çekim için komisyon alırlar mı bilemem. Müşteri hizmetlerini ara selamımı söyle en ufak detayına kadar anlatsınlar :D

CepteTeb ben de denedim, 3 gün içinde kestim ilişkimi :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
@MutluTEKİR enpara'da ana hesap olarak dolar veya euro atayabilirsin. Ama çekim için komisyon alırlar mı bilemem. Müşteri hizmetlerini ara selamımı söyle en ufak detayına kadar anlatsınlar :D

CepteTeb ben de denedim, 3 gün içinde kestim ilişkimi :D
Finansbankın Araplara satılmasından sonra sevmesem de eğer ana hesap olarak atanabilip yurtdışında banka kartını atmye takınca direk o euro hesabından çekecekse güzel gelirim hemen. :D
Özgür biliyorum anlattıklarını acemilik yok bende, sadece bu artan kur fiyatlarıyla fazla düdüklenmek istemiyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Finansbankın Araplara satılmasından sonra sevmesem de eğer ana hesap olarak atanabilip yurtdışında banka kartını atmye takınca direk o euro hesabından çekecekse güzel gelirim hemen. :D
Özgür biliyorum anlattıklarını acemilik yok bende, sadece bu artan kur fiyatlarıyla fazla düdüklenmek istemiyorum.
QNB olduktan sonra bende soğudum, ama kampanyalar vs bir tık daha iyi oldu ve benim için en önemlisi atm sayısı da arttı.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
QNB olduktan sonra bende soğudum, ama kampanyalar vs bir tık daha iyi oldu ve benim için en önemlisi atm sayısı da arttı.
Maalesef olmuyormuş. Ama müşteri hizmetleri hızıyla hayran bıraktılar. Önce dolara sonra da tl ye çevriliyor yine. komisyon almıyor sadece 3.5 dolar kesiyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
O zaman yanında yüklü nakit taşıyacaksın ve her alışverişi kartla yapacaksın...
@Murat abi, yurtdışı anlaşmalı bankaları göremedim. En azından sadece kur farkıyla yırtıp başka ücretler çıkmaz. Var mı anlaşmalı banka sitesi?
Valla çözüm nakit taşıma da, ben burada bile 200-300 tl taşıdım mı tedirgin olurum. :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
@Murat abi, yurtdışı anlaşmalı bankaları göremedim. En azından sadece kur farkıyla yırtıp başka ücretler çıkmaz. Var mı anlaşmalı banka sitesi?
Valla çözüm nakit taşıma da, ben burada bile 200-300 tl taşıdım mı tedirgin olurum. :D
Ben genelde 11 tl taşıyorum yanımda o da sigara parası :D :D fazla olduğu zaman kaşıntı tutuyor beni de :)

Mesela herhangi bir bankadan sadece euro hesabı açıp, kart çıkarttırsan ;)

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Nakit taşımak istemiyorsan Western Union sistemiyle kendine para gönderip yurtdışına çıktığında ordan paranı alabilirsin yada komisyonları kabul etmen gerekecek :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Nakit taşımak istemiyorsan Western Union sistemiyle kendine para gönderip yurtdışına çıktığında ordan paranı alabilirsin yada komisyonları kabul etmen gerekecek :)
western unionda da komisyon var ki. 2 ucu ... değnek misali. :)
Murat abi onu bugün Vakıf ile Ziraate soracam. Euro hesabına bağlı kart çıkarttıracaklarını hiç zannetmiyorum ama deneyeceğim.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
western unionda da komisyon var ki. 2 ucu ... değnek misali. :)
Murat abi onu bugün Vakıf ile Ziraate soracam. Euro hesabına bağlı kart çıkarttıracaklarını hiç zannetmiyorum ama deneyeceğim.
Burdaki ziraat ile yurtdışındaki ziraat birbiri ile farksız. Birinin adı Ziraat Türkiye diğerinin adı Ziraat Belçika öyle düşün. Onlar burdaki hesapları burdakilerde ordaki hesapları göremez. Western komisyonları ile kart komisyonlarını karşılaştır hangisi daha çok aklına yatarsa artık :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Burdaki ziraat ile yurtdışındaki ziraat birbiri ile farksız. Birinin adı Ziraat Türkiye diğerinin adı Ziraat Belçika öyle düşün. Onlar burdaki hesapları burdakilerde ordaki hesapları göremez. Western komisyonları ile kart komisyonlarını karşılaştır hangisi daha çok aklına yatarsa artık :)
Farklı iştiraklar evet, bunu maalesef 2 sene önceki çıkışımda kötü bir deneyimle öğrenmiştim. Üstelik atmleri de bina içinde olduğundan mesai vakitleri dışında atmlere de erişilemiyor.
Maaş hesabım olan vakıf ile devam edeceğim sanırım. 2.5 dolar sabit ücret ve kur oranının %1,5 fazlası sadece. Yapacak birşey yok.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yurtdışı ATM Kullanımı | Türk Ekonomi Bankası

Ceptetebe ve tebe kaldım mecbur.
Euro döviz hesabından çekilebiliormuş. Anlaşmalı bankalarla ücretsiz hem de. Bu durumdakilerin bilgisine.

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bu Aktif İleti isimli rezil firmaya ulaşabilen var mı? Ne telefonları var, ne arayabilirsiniz diye gönderdikleri mesajdaki telefon ulaşılabilir. Ne şubesi var. Ne kadar saçma. Nasıl ulaşılabilir var mı bilgisi olan?

Üst Alt