Mazda CX-3 Skyactiv Bagaj Kapağından Gelen Ses

ozknglnc

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
Merhabalar, CX-3'ün bagaj kapağını kapattığında tok bir ses yerine çok cılız bir ses çıkıyor.
Ben plakalıktan olduğunu düşündüm. Plakayı silikon ile yapıştırdıktan sonra bagaj kapağı kapatıldığında aynı ses devam etti.
Yaptığım incelemede bagaj kapağı üzerinde bulunan rüzgarlığı elimle kontrol ettiğimde hafif sallandığını fark ettim.
Montaj hatası vs bir şey değil, fabrikasyon kaynaklı bir şekilde duruyor.
Diyeceğim o dur ki, bu sesi biraz azaltmak adına ne yapılabilir? camla rüzgarlık arasına bir şeyler yapılabilir mi?
Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
eğer anlatamadıysam yakında video yükleyebilirim...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Kendiniz sökebilirseniz söküp çift taraflı kalın şeffaf bantla sağlamlaştırıp tekrar monte edebilirsiniz , yapamazsanız servise veya sanayiye başvurabilirsiniz

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Öncelikle aracın garantisi devam ediyorsa servise göstermenizde fayda var. Bu sorunla ilgili bülten yayınlanmış olabilir. Sonuç alamazsanız en kötü ihtimalle sese neden olan yer tespit edilip çözüm bulunur.

Son düzenleme:

ozknglnc

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda CX-3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Crossover
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
aracım 42 bin km'de ve bugün (21.06.2019) servise gittim. servis bitiminde bagaj kapağından gelen sesi söyledim. incelediler. camla rüzgarlık arasına silikon sıkmışlar. dışarıdan belli olmuyor. ses şuan daha iyi. ucuz araba bagaj kapağı sesi gitti. şimdi bagajı kapattığımda daha tok ses geliyor.
ayrıca serviste duyduğuma göre klimalar ile ilgili güncellemelerin olduğu, kendi aracım için sorduğumda 2017 model olduğu için güncellemenin gerek olmadığı bildirildi. sanırım 2015 modeller için geçerli bu durum. bilginiz olsun.

BEYAZ KAZAK

Sessiz
Merhabalar, CX-3'ün bagaj kapağını kapattığında tok bir ses yerine çok cılız bir ses çıkıyor.
Ben plakalıktan olduğunu düşündüm. Plakayı silikon ile yapıştırdıktan sonra bagaj kapağı kapatıldığında aynı ses devam etti.
Yaptığım incelemede bagaj kapağı üzerinde bulunan rüzgarlığı elimle kontrol ettiğimde hafif sallandığını fark ettim.
Montaj hatası vs bir şey değil, fabrikasyon kaynaklı bir şekilde duruyor.
Diyeceğim o dur ki, bu sesi biraz azaltmak adına ne yapılabilir? camla rüzgarlık arasına bir şeyler yapılabilir mi?
Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
eğer anlatamadıysam yakında video yükleyebilirim...
böyle durumlarda ilk önce servise gitme taraftarıyım her zaman hocam

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Hatcback
böyle durumlarda ilk önce servise gitme taraftarıyım her zaman hocam
Bu forumda herkes kendi aracını önce kendi tamir etme taraftarı, servis ikinci planda :D Mazda neden az arıza veriyor çünkü mazda kullanıcıları kendi araçlarındaki arızayı kendileri gideriyor :D Hoşgeldin

Üst Alt