Mazda 626 GE (1991-97) Bagaj Kapağı Sorunu

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
93 model sedan aracımın bagajı havada durmuyor ayaklarda birşeyler eksik sanırım gergi halatları ile denedim ama yinede tutmuyor , acaba hangi parçalar eksik çıkmacıya ne demem gerekiyor?
48015
48016

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sistemde bulunan yayların zamanla deforme olmasından kaynaklı sorun... Çıkma tavsiye etmem, gelen parçanın da aynı deformasyona uğramış olma ihtimali yüksek.

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sistemde bulunan yayların zamanla deforme olmasından kaynaklı sorun... Çıkma tavsiye etmem, gelen parçanın da aynı deformasyona uğramış olma ihtimali yüksek.
Hangi parça eksik acaba ne diye almam gerekiyor?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
93 model sedan aracımın bagajı havada durmuyor ayaklarda birşeyler eksik sanırım gergi halatları ile denedim ama yinede tutmuyor , acaba hangi parçalar eksik çıkmacıya ne demem gerekiyor?Ekli dosyayı görüntüle 48015Ekli dosyayı görüntüle 48016
Görüntülere göre eksik parça yok kaynağı kopmuş parça var. Bagaj kapağının iki yanında bulunan U şeklindeki yerlere doğru, birinden birine dik uzanan ve orta kısmında kesişen iki parça yuvarlak ince demir vardır. İkinci fotoğrafta daha net görülüyor ki o parçanın ucu U şeklindeki yerden kopmuş ve hatta tel ile tutturulmaya çalışılmış.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Benimde aracımın bagaj kapağı ayrıca Torpido gözü zor kapanıyor iki elimle sert kapatmam gerekiyor ikisini de kilit kısmını kontrol edeceğim ilk fırsatta

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benimde aracımın bagaj kapağı ayrıca Torpido gözü zor kapanıyor iki elimle sert kapatmam gerekiyor ikisini de kilit kısmını kontrol edeceğim ilk fırsatta
Bagaj kapak kilidini kontrol edin, tam oturmuyorsa kapaktaki değil de kasadaki kilit sağa sola ayar yapılabiliyor. Sıvı gres ile yağlarsanız daha da rahatlar. Torpido için de söküp temizlik yapılıyor, rahatça kapanıyor sonra. Yine hafif sıvı gresle iş çözülür.

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Hocam bana bagaj kapağı gergi demirlerinin fotosunu atar mısın , uzun uğraşlar sonunda çıkma gergi demirleri buldum eksik olan ama montajını yaparken elimde örnek olsun diye senin aracın bagaj kapağı gergi demirlerine bakayım , sana zahmet olmazsa soldan ve sağdan net şekilde bagaj gergi demirlerinin fotosunu çeker misin

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Hocam bana bagaj kapağı gergi demirlerinin fotosunu atar mısın , uzun uğraşlar sonunda çıkma gergi demirleri buldum eksik olan ama montajını yaparken elimde örnek olsun diye senin aracın bagaj kapağı gergi demirlerine bakayım , sana zahmet olmazsa soldan ve sağdan net şekilde bagaj gergi demirlerinin fotosunu çeker misin
Ustam ben o sorunu çözdüm kilit kısmı denk gelmiyormuş onu anladım aracım sanayide yarın veya bugün gün içinde uğrarsam fotoğraf çekerim

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Ustam çektim işine yarar inşaallah

Ekli dosyalar

• 20200317_110437.jpg
    20200317_110437.jpg
    179.7 KB · Görüntüleme: 70
  • 20200317_110442.jpg
    20200317_110442.jpg
    216.1 KB · Görüntüleme: 63
  • 20200317_110432.jpg
    20200317_110432.jpg
    222.8 KB · Görüntüleme: 63
  • 20200317_110415.jpg
    20200317_110415.jpg
    158 KB · Görüntüleme: 61
  • 20200317_110421.jpg
    20200317_110421.jpg
    260.6 KB · Görüntüleme: 61

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Bu demir yolculuk halindeyken kırıldı bir ses geldi sandım tüp patladı çok korktuk o ses nasıl çıktı anlayamadım şimdi bagajım açtığımda düşüyor kapanıyor tutmuyor kısaca ve ön kaput kadar ağır açmak için güç sarfediyorum baya doğal olarak kumanda dan açma da işlevini yitirdi kilit açıldığında açılmaya meyilli olmadığından @Orcunuz sen nasıl çözdün bu işi

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Kırılan parça bu @Fatihipek28 sağolsun yollayacak bu parçayı

Ekli dosyalar

• 20200511_145422_HDR~2.jpg
    20200511_145422_HDR~2.jpg
    191.3 KB · Görüntüleme: 47
  • 20200511_145422_HDR.jpg
    20200511_145422_HDR.jpg
    187.9 KB · Görüntüleme: 48
  • 20200511_145418_HDR.jpg
    20200511_145418_HDR.jpg
    100.3 KB · Görüntüleme: 47

Orcunuz

Sessiz
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
[/
Hocam ben çözemedim daha iki demiri tutan kısım işlevini görmüyor tam ortadaki ama sizin ki çıkmacidan alınca düzelir aynı şekilde takarsanız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu demir yolculuk halindeyken kırıldı bir ses geldi sandım tüp patladı çok korktuk o ses nasıl çıktı anlayamadım şimdi bagajım açtığımda düşüyor kapanıyor tutmuyor kısaca ve ön kaput kadar ağır açmak için güç sarfediyorum baya doğal olarak kumanda dan açma da işlevini yitirdi kilit açıldığında açılmaya meyilli olmadığından @Orcunuz sen nasıl çözdün bu işi
Valla ben aylardır o ağırlığı kaldırıyorum hocam sormayın valla keşke amortisörlu olsaydı şimdiye kadar değiştirirdim bu demir sistemi çok zor kırıldı mı ayakları falan uğraş dur , benim kırık olan kısım bide tam ortadaki yer sökülüp takılmıyor da çıkma da alamıyorum

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Hocam ben çözemedim daha iki demiri tutan kısım işlevini görmüyor tam ortadaki ama sizin ki çıkmacidan alınca düzelir aynı şekilde takarsanız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla ben aylardır o ağırlığı kaldırıyorum hocam sormayın valla keşke amortisörlu olsaydı şimdiye kadar değiştirirdim bu demir sistemi çok zor kırıldı mı ayakları falan uğraş dur , benim kırık olan kısım bide tam ortadaki yer sökülüp takılmıyor da çıkma da alamıyorum
Usta senin arıza benimki gibi değil mi yollar mısın foto tüm parçaları bulabiliriz ne eksikse seninkinin

Üst Alt