Mazda 6 GG (2002-08) Bagaj İzolasyonu

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Nihayet bugün uygulama yapma fırsatı buldum. Hava çok soğuk olduğu için yapışma zor olur diye düşünmüştüm ama ısıtıp yapıştırırnca hiç sorun yaşamadım. 2-3 saat içerisinde hiç bilmeyen birisi bile kolayca yapabilir.

Malzemeler
- Bitüself (10*1000 cm) 1 paket fazla bile geliyor.
- Ses yalıtım süngeri 2 tabaka
- Maket bıçağı
- Isı tabancası

Öncelikle klips girişlerini vs kapatmadan, bitüself ile fazla özenmeden zemini parça parça kapladım.
20170128_124632.jpg

20170128_133841_HDR.jpg

Bitüself kaplaması bitince ses yalıtım süngerini yapıştırmaya başladım.

20170128_140034.jpg

20170128_141609.jpg

Sonrasında klipsleri tazeleyerek bagajı toparladım. Yerine oturmayan bir şey olmadı.

20170128_145608.jpg

Akşam deneme şansım oldu seste fark var, taban izolasyonu yapılınca çok daha iyi olacak :)

Özellikle bitüself iyi ısıtılınca hamur gibi şekil alıyor, istediğiniz gibi yapıştırıyorsunuz ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Eline sağlık başkan. Havalar ısınsın bende yapacam. Malzeme temininde yardım ve ısı tabancasını kiralıcam senden :)

Artık muayenede LPG deposunun altına yalıtım istiyorlarmış. Sen böyle bişey duydun mı abi?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eline sağlık başkan. Havalar ısınsın bende yapacam. Malzeme temininde yardım ve ısı tabancasını kiralıcam senden :)

Artık muayenede LPG deposunun altına yalıtım istiyorlarmış. Sen böyle bişey duydun mı abi?

Evet. Tank altında şilte olmazsa muayeneden geçmiyormuş :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Oooo çok güzel görünüyor. Hayırlı olsun. :) Malzeme ücretleri ne tuttu?

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Harika konular peş peşe geliyor :harika: Bagaj pakağının iç kısmına bir işlem oldu mu ya da düşüncede var mı ustad? Ayrıca sese etkisi nasıl oldu detaylı bir yorum istiyorum mümkünde. Kolay gelsin...

naci042

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri
Ellerinize sağlık. Ben de bir araca ortalama 6 ay binmek gibi bir sıkıntı var. Eğer yaza satmaz ve uzun süre binmek için karar verirsem uygularım. Ankara da uygulamak isteyen arkadaşlarla bi uygulama buluşması yaparız:)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ellerinize sağlık. Ben de bir araca ortalama 6 ay binmek gibi bir sıkıntı var. Eğer yaza satmaz ve uzun süre binmek için karar verirsem uygularım. Ankara da uygulamak isteyen arkadaşlarla bi uygulama buluşması yaparız:)

Benimde ortalama kullanım sürem 6 ay ama az bineceğim, nasılsa satacağım diye hiç bir şeyini eksik etmem :) sonuçta her yapılan araç için artı bir değer, bizim içinde tecrübe oluyor :)

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benimde ortalama kullanım sürem 6 ay ama az bineceğim, nasılsa satacağım diye hiç bir şeyini eksik etmem :) sonuçta her yapılan araç için artı bir değer, bizim içinde tecrübe oluyor :)
Alacak kişinin faturasına ekleniyor nasıl olsa :)

C6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Biz araç alırken hiç senin gibi düşünen birine denk gelmiyoruz malesef

Üst Alt