Mazda 3 BL (2009-13) Bagaj Aydınlatması Hakkında

YAFES

Sessiz
Selamun aleyküm arkadaşlar sedan mazda aracın bagaj aydınlatması yetersiz kalıyor ek bir led çekmek istiyorum ama o küçük ampul nasıl ve nereden çıkacak kafalıklar arkasındaki döşemeleri sökmek mi gerekiyor? Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ek LED çekmek yerine ampül değişimi yapmak daha mantıklı değil mi? Aynı şeyden bahsediyorsak eğer kafalıklar ve döşeme ile alaka kuramadım, koruyucu plastik var tırnaklı, zorlayınca yanlardan içe doğru tırnak kurtuluyor ve çıkıyor, sonra da ampül yuvasından çıkarılıp yenisi takılır. Ben mi yanlış anladım yoksa?

YAFES

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ek LED çekmek yerine ampül değişimi yapmak daha mantıklı değil mi? Aynı şeyden bahsediyorsak eğer kafalıklar ve döşeme ile alaka kuramadım, koruyucu plastik var tırnaklı, zorlayınca yanlardan içe doğru tırnak kurtuluyor ve çıkıyor, sonra da ampül yuvasından çıkarılıp yenisi takılır. Ben mi yanlış anladım yoksa?
Ben yanlış anlattım sanırsam sorun let ya da ampul değişimi değil. Zaten ikisini de yapabilmek için ampulü çıkarmam gerekiyor. Plastiği çıkardım ama ampul çok küçük birşey. Onu ordan nasıl çıkarabilirim asıl merak ettiğim bu. Ampulü çıkarmak için kafalık arkasındaki plastikleri komple çıkarmam mı gerekiyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben yanlış anlattım sanırsam sorun let ya da ampul değişimi değil. Zaten ikisini de yapabilmek için ampulü çıkarmam gerekiyor. Plastiği çıkardım ama ampul çok küçük birşey. Onu ordan nasıl çıkarabilirim asıl merak ettiğim bu. Ampulü çıkarmak için kafalık arkasındaki plastikleri komple çıkarmam mı gerekiyor
Şundan mı bahsediyoruz?

20150316_163257.jpg

20150316_163309.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arka koltuk oturma yeri

C sutun altındaki plastikler(tırnakları uzun parçayı kırmamaya özen gösterin)

C sutunu plastikler (airbag klipsi uğraştırır ilk kez sökecekseniz)

Panzotu altında beyaz sekmanları görürsünüz onlara pense çekiş vs vurun yerinden attırın sanırım 3-5 adet

Panzot artık boşda

Kolay gelsin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bk kasada bende ampulü sökememiştim... Kargaburun ucuyla sıkmadan çekince ampul çıkmıştı. Dikkat edin, Fazla sıkarsanız ampul patlayabilir...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çekip çıkarınca yeni ampulü direkt takabilir miyim oraya duy içine kaçar mı diye duyu meydana çıkartıp söküp çıkarmayı düşünmüştüm
Tabi ki takarsın, yanlış bilmiyorsam T5 ampül var orada, LED olanla değişebilirsin. Yine yetersiz gelirse o zaman farklı şeyler denersin.

YAFES

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Pandizotu sökmeden yapılabiliyor..
Ben alttan duyu da, kabloyuda çekip ucuna ek yaptım sağ sol orta olacak şekilde 3 tane 3 lü modül koydum ışıl ışıl bagaj..

Onun için pandizot sökmeye üşenmediniz mi @kadir @Murat Yılmaz
Duyu çekip çıkarırken elimde kalma olasılığı var mı? Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayayım :))))

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Duy içten geçme. Yani duyu çıkarırken içe iteceksiniz, pandizot ile keçe arasında kalacak. Bagajın tavanında duyun çevresindeki boşluktan bi tel yardımıyla çeyip büyük delikten dışarı alabilirsiniz.

Sonra kabloya istediğiniz eki yapın uzatın, ister tekrar pandizotun arasından götürün ister tavanına sabitleyin

Üst Alt