Mazda 3 BL (2009-13) Bagaj Amortisör Sorunu

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Arkadaşlar 2010 model hb aracı bakıma götürdüm. Serviste bagaj amortisörleri ve koltuk braketlerini ücretsiz değiştirdiler. Geri çağırma gibi bir şeymiş galiba. Ondan sonra bi durum fark ettim. Bagaj kapağı 5-10 dk daha fazla açık kalırsa, kapatmak istediğimde sertleşiyor. Zor kapanıyor. Ama kısa aç kapalarda sorun yok. Bu normal mi yoksa sadece bende mi oluyor?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kapak tamamen yukarı kalktığında, amortisörün içindeki gaz işlevini yerine getirecek şekilde yani kapağı orada tutacak şekilde olduğu için kapatırken sana sert gibi gelebilir, kapağın kafana düşmemesi için bu durum gayet normal. Amortisörlerin yeni olmasından dolayı ilk etapta sert gelmesi de normal...

Belki bir ihtimal değerleri arasında fark varsa ki, düşük ihtimal bu sertlik ondan kaynaklı olabilir ama dediğim gibi serviste değiştiği için değer farkı yoktur.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arkadaşlar 2010 model hb aracı bakıma götürdüm. Serviste bagaj amortisörleri ve koltuk braketlerini ücretsiz değiştirdiler. Geri çağırma gibi bir şeymiş galiba. Ondan sonra bi durum fark ettim. Bagaj kapağı 5-10 dk daha fazla açık kalırsa, kapatmak istediğimde sertleşiyor. Zor kapanıyor. Ama kısa aç kapalarda sorun yok. Bu normal mi yoksa sadece bende mi oluyor?
Bu işlemler ne kadar sürüyor serviste Tansu? Nereye gittin bir de?

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Florya beka. Bagaj amortisörleri 5 dk koltuklar 15 dk falan.

Yani bana garip geldi. Bi süre açık kalınca kapatmak istediğimde sanki amortisör bozukmuş da ben zorluyormuşum gibi geldi. Yağsız bi amortisörü zorlar gibi diyeyim. O an kuvveti yarıda bıraksam o noktada kalıyor bagaj kapağı. Zorlayıp kapatınca tekrar aç kapa yapıyorum. sorun kayboluyor. Olması gerektiği gibi. Neyse. Dursun bakalım böyle.

Üst Alt