Azman

Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gören gibi, Herter gibi yetkili Honda servisi olsa orjinal alırım ama parekende parça satan servis varmı bilmiyorum. Ş.Urfa'daki servisin, bu şekilde satış yapacağını sanmıyorum.
Arkadaş, Civic'e hangi marka baskı balata takıyorsunuz öğrenebilirmiyim diye sormuş, söylememişler. Çalışanları tam uyuz.

Bosch filtrelerinde orjinal muadili olacağını düşünüyorum. Zaten 6-7 bin km gibi yine değişirim.
Şaseni gönder özelden bi bakayım...

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Gören gibi, Herter gibi yetkili Honda servisi olsa orjinal alırım ama parekende parça satan servis varmı bilmiyorum. Ş.Urfa'daki servisin, bu şekilde satış yapacağını sanmıyorum.
Arkadaş, Civic'e hangi marka baskı balata takıyorsunuz öğrenebilirmiyim diye sormuş, söylememişler. Çalışanları tam uyuz.

Bosch filtrelerinde orjinal muadili olacağını düşünüyorum. Zaten 6-7 bin km gibi yine değişirim.
Şaseni gönder özelden bi bakayım...
Sende mi be! Ne var bu şase nosunda arkadaş.
Araba 2.4 2004 model Accord işte

Yarın yollarım
Alırız gönderız abi aybedıon Hergün orda bedava kahve içip kurabıye yıyom sonucta :D
Bak bu olabilir, sen bi soruver zahmet olmazsa Özgür parekende satış varmı? Varsa birde otomatik şanzıman filtresi alırız.

Bayraktar

ve Cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Azman'a da bir Ramazan paketi yaptık. Kesemiz el verince sipariş geçeceğim.
Tavsiye olan varsa alırız

* Atf yağ 7 litre

Benim 2,4 motor aracım olacak, ben gidip ona yarı sentetik yağ koyacağım öyle mi? :(
Liki'nin katkıları iyi hoş da yağları artık çok pahalı gelmeye başladı bana açıkçası. Bu fiyata yine çok iyi markaların tam sentetik yağları alınabiliyor. ;)

Mobil'in 1 serisini veya Motul'ün 8100 serisini bir araştır istersen?

Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
Benim 2,4 motor aracım olacak, ben gidip ona yarı sentetik yağ koyacağım öyle mi? :(
Liki'nin katkıları iyi hoş da yağları artık çok pahalı gelmeye başladı bana açıkçası. Bu fiyata yine çok iyi markaların tam sentetik yağları alınabiliyor. ;)

Mobil'in 1 serisini veya Motul'ün 8100 serisini bir araştır istersen?
Tam da yağ için Motul 8100 5/30'u önerecektim. :) @hakan_emre bence yağı Motul 8100 X-Clean FE 5w30 al.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Aynen @ozgur35 3.0 V6 2007 model :)
Eğer adam gibi servis ise K24 motor de anlarlar ;)

@Bayraktar & @aurora ben zaten Motulcüyüm bilirsiniz. Sizler Liqui ürünlerinden memnun olduğunuzu görünce yağıda Liqui almaya karar vermiştim.

Şuan Motul 8100 var oldukça memnunum.
Liqui yağı iptal ediyorum. Accordcu bir arkadaşta hatta foruma üye eski 626'cı Eneos tavsiye etti.
Eneos ve Motul arasında bir tercih yapacağım.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring Ultra Plus

@Bayraktar & @aurora ben zaten Motulcüyüm bilirsiniz. Sizler Liqui ürünlerinden memnun olduğunuzu görünce yağıda Liqui almaya karar vermiştim.

Liqui yağı iptal ediyorum. Accordcu bir arkadaşta hatta foruma üye eski 626'cı Eneos tavsiye etti.
Eneosu yapıştır gelsin...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Türkiye'de dolum yapılmayan yağı tavsiye ederim her zaman. :) Liki tavsiye etmemin sebebi ilk önce bu kriterdir. Geriye kalan farkları test edecek donanıma sahip değilim zaten.

Motul hakkında bildiğim tek şey Fransız markası olması ve Fransız mallarına da tarihten gelen şahsi bir gıcıklığım olması nedeniyle paramın nasip olmasını istemiyorum.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
@hakan_emre
hakan bu otomatik şanzuman yağ katkılarını nasıl kullanıyorsun?
2 farklı ürün var orada sanırım, hangisi ne amaçla kullanılıyor ve nasıl konuluyor? Hasan Bey' in şanzuman yağını değişmiştik ama herhangi bir katkı koymamıştık

Bayraktar

ve Cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan

Benim Liqui Moly ile tanışmam biraz mecburiyettendi aslında. Eski guzunun yağ içişine önlem alırken Mos2 katkılı yağı var bilirsiniz vs... Ondan önce Motul de kullanmıştım.

Liki’nin katkı ve bakım ürünleri de güzel. Kötü bir marka diyemem tabi. Yine en son Liki’nin 10-40’ını kullandım 75 TL’lik bir yağdı. Tam sentetik kullanmayacaklar için bence seçilebilir bir marka. Sentez teknoloji dediğin zaman işte fiyatları başka markaların tam sentetiği kadar yükseliyor. Şimdi Motul 8100 veya Mobil 1 tam sentetikler 120-150 aralığındayken Liki’ninkiler 250’den başlıyor. Gereksiz bir pahalılık yani. O anlamda dedim.

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
@hakan_emre
hakan bu otomatik şanzuman yağ katkılarını nasıl kullanıyorsun?
2 farklı ürün var orada sanırım, hangisi ne amaçla kullanılıyor ve nasıl konuluyor? Hasan Bey' in şanzuman yağını değişmiştik ama herhangi bir katkı koymamıştık

Ürünlerden biri motor içi temizleyici gibi şanzıman temizleyici.
Aracın şanzıman yağını boşaltmadan koyuyorsun ve aracı çalıştırıp her konumda (P,R,D,S gibi) frene basarak 2'şer dk bekliyorsun. Böylelikle sıvı her yerde dolaşıp temizlik yapıyormuş.

Diğeride yeni yağı koyduktan sonra koyulan bir katkı maddesi. Eğer mekanik bir sorun yoksa vites geçişleri daha yumuşak yapıyormuş.
Bunu ürünü kullansammı bilemiyorum. Şuan ben geçişlerden çok memnunum ama videodaki arkadaş koyulmasını tavsiye ediyor.

Üst Alt