Avrupalı Kia Optima Tanıtıldı

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kia, Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki resmi gösteriminin öncesinde Optima modelinin Avrupa’da satışa sunulacak versiyonunu tanıttı.

Bu yılın sonunda satışa sunulması beklenen model, “kaplan burnu” ön ızgara, yanlara uzanan arka farlar ve çamurluklardaki ızgaralarla Amerikan modelini tasarım olarak yakından takip ediyor. Modelde aynı zamanda LED arka farlar ve 16 ile 18 inç arasında değişen jantlar bulunuyor. Yeni Optima, 4855 mm’lik uzunluğa, 1860 mm’lik genişliğe ve 1465 mm’lik yüksekliğe sahip. Otomobilin aks aralığı ise 2805 mm. Kia, otomobilin büyüyen boyutlarının, daha fazla baş ve diz mesafesiyle daha rahat ve geniş bir iç mekan ve daha büyük bir bagaj alanı sunmasını sağladığını belirtti.

İç mekandan bahsetmişken detaylara girersek, bolca yumuşak plastik ve metal detaylara sahip parlak siyah trim kullanılmış. Diğer göze çarpan detaylardan bazıları ise ekstradan kullanılan ses yalıtım malzemeleri, basitleştirilmiş orta konsol ve 7 veya 8 inç olarak alınabilen bir multimedya ekranı olarak sıralanabilir. Model aynı zamanda kablosuz akıllı telefon şarj sistemi ve 10 hoparlörlü Harman Kardon premium ses sistemi gibi yeni opsiyonlara da sahip.

Kaputun altında, 163 PS / 196 Nm değerlerine sahip 2 litrelik CVVL dört silindirli benzinli motor ve geliştirilmiş bir 1.7 litre CRDi dizel motor seçenekleri bulunacak. 1.7 dizel ünite 141 PS güç üretirken 340 Nm’lik bir tork değerine sahip olacak. Yeni Optima; motor seçimine göre altı ileri manuel, altı ileri otomatik veya yeni yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzıman seçenekleriyle alınabilecek. Kia, otomobil piyasaya çıktıktan sonra plug-in hybrid versiyonunu ve üreticinin ilk yüksek performanslı sedanını da tanıtacak.

m9ObjR.jpg

ZMNHI1.jpg

5rMSx8.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Diğer Kore li kardeşine göre Kia nın daha başarılı işler çıkardığını düşünüyorum.
Aynı fikirdeyim abi; şöyle örnekleme geldi aklıma; Birisi Seat, diğeri Skoda ama hangisi ne bilemedim bak... :)

Ya da; Hindai Fosurgense eğer, Kia; Audi diyerek bağlamaya çalışayım en iyisi... :)

Üst Alt