Satılık Atiker Sıralı Sistem LPG Dönüşüm Tesisatı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Dün Cemşid'in üzerindeki LPG tesisatını söktüğümüzden bahsetmiştim. Bilmeyenler buradan ulaşabilir.

Tesisatı tekrar kullanılacak şekilde özenle çıkarttık ustayla birlikte. Nedeni de gün gelir guzuyu satarken "LPG yok bunda, masrafı var" gibi bahanelerle fiyat düşürmeye çalışacak olan muhtemel alıcılar için "al sana tesisat, montaj parasını düşerim ancak" diyerekten cevap vermeyi hayal ediyordum ki hem evdeki yer darlığından dolayı hem de birisinin işinin görülmesinden ötürü ilanda paylaşmak istedim.

LPG parçaları hakkında çok bir bilgim yok o yüzden fazlaca fotoğraf çekerek sorularınızı azaltmak istedim. Parçaların üretim tarihlerinden az çok tesisatın ne kadar kullanıldığı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kaldı ki ruhsata da işli değildi. Tipinden de anlaşılıyor yeni takıldığı...

Tesisatta hiç bir problem yoktur. Aracı ilk aldığımda kullanmıştım bir süre; kaçağa, ayarsızlığa, teklemeye falan rast gelmedim. Tankı simit şeklinde olanlardan, tamamen boşaltıp tekrar doldurduğumda 41-42 litre gaz alıyordu.

Test ettik gördüğünüz gibi, kaçak falan göremedik. :D

0.jpg

Fiyatı konusunda tesisatlar hakkında bir bilgim olmadığından yorum yapamayacağım. Sıfırı kaç liradır bilmiyorum da... İnternet üzerinden baktığımda çok değişik rakamlar çıkmakta. O yüzden ihtiyacı olan ciddi alıcılar (forumumuzda olmaz ama yine belirteyim) ölücülüğü bir kenara bırakarak ikinci eldeki ederine yakın teklifte bulunurlarsa duruma göre değerlendiririm. Diğer türlü de paketledim, sardım guzuyu satana kadar da bir köşede bekletirim. Parçalar ayrı ayrı olarak istenmemesi rica olunur. :p

2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
8.jpg eee.jpg1.jpg

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Guzu daha rahat nefes alacaktır şimdi ama günlük kullanılan bir araçta lpg'siz binmek cebi yakar.
Azman'ı aldığımdan bu yana yaklaşık 3-4 bin liralık yakıt aldım diye tahmin ediyorum. Eğer lpg olmasaydı en az 6-7 bin lira cepten çıkmış olurdu sanırım.

Cemşid'e keyifle bin Hamdi abi hergeçen hafta orijinalliği artıyor aracın.

Hayırlı satışlar olsun. 125 cc motor alma niyetim var, alırsam bu tüp tesisatını alırım senden. Tüpszüz araca binemem

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Guzu daha rahat nefes alacaktır şimdi ama günlük kullanılan bir araçta lpg'siz binmek cebi yakar.
Azman'ı aldığımdan bu yana yaklaşık 3-4 bin liralık yakıt aldım diye tahmin ediyorum. Eğer lpg olmasaydı en az 6-7 bin lira cepten çıkmış olurdu sanırım.

Cemşid'e keyifle bin Hamdi abi hergeçen hafta orijinalliği artıyor aracın.

Hayırlı satışlar olsun. 125 cc motor alma niyetim var, alırsam bu tüp tesisatını alırım senden. Tüpszüz araca binemem

LPG candır. Ben hep arkasında durmuşumdur LPG'nin. Bir araçta LPG olmazsa o araç tam değildir; tesisatı sattığım için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. :p
Şaka şaka, takmayın böyle şeyler. Tankı bir çıkarttık bir de ne göreyim: üç tane kocaman delik, aşağısı görünüyor. o_O Şimdi oraları nasıl hakkıyla kapatacağım onu düşünüyorum. Hiç mi acımadınız yaa? :mad:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Astina varken bende sökmüştüm ve sadece 1 sene dayanabildim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
LPG candır. Ben hep arkasında durmuşumdur LPG'nin. Bir araçta LPG olmazsa o araç tam değildir; tesisatı sattığım için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. :p
Şaka şaka, takmayın böyle şeyler. Tankı bir çıkarttık bir de ne göreyim: üç tane kocaman delik, aşağısı görünüyor. o_O Şimdi oraları nasıl hakkıyla kapatacağım onu düşünüyorum. Hiç mi acımadınız yaa? :mad:

Piercing o görsellik sağlıyor. :D:D:D

Şaka bi yana zeminde yağmur oluklarını kapatmak için plastik bir kapak olur onlardan alıp uydurup takabilirsin.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
@Bayraktar bu sistemi lpg işi yapan bir yere götür bırak, ben bu kadar para istiyorum siz fiyatını biçin satın de. Bunu şahıs zor alır, çünkü işletme için evrak hazırlaması gerekiyor ve bu biraz masraflı.

Onlar yeterince para kazanıyor zaten, bir de benim üzerimden kazanacaklarına ilk elden daha ucuza da olsa birisinin işi görülmesi taraftarıyım. Misal bu parçaları alıp LPG'ci takarsa yine fatura düzenleyebiliyor, projelendirebiliyor yeni yürütmeliğe göre. Ben işlettirmek için LPG'ciye ne yapmam gerektiğini sorduğumda yeni yürütmeliğe göre montajlanacak, projenelendirilecek ve faturalandırılacak demişti. Tüm bunlar için de 250 lira istemişti.

Ayrıca misal satış sitelerine baktım, bir tank için ortalama 100 lira; bir beyin için 100-150 arası; bir şamandıra için 50-100 lira arası para istiyorlar. Bunlardan biri veya birkaçı bozuk olan biri komple seti alarak da çok ucuza yenileme yapabilir. Ya da önceden tesisatı vardır yenilemek ister gibi gibi... Pek konuya hakim olmadığımdan anlatamamış olabilirim de...

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Şu nanofast ecu göz kırpıyor bana ama komple satılmasını gerekli tabiki;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Şu nanofast ecu göz kırpıyor bana ama komple satılmasını gerekli tabiki;)
Dediğin şey hangisi bilmiyorum inan ki? ;) Çok mu pahalı bir şey? Bulunmuyor mu? Lazımsa hallederiz...
Benden tüccar olmaz yeminlen daha ne sattığımı bilmiyorum değil mi? :koptum::koptum::koptum:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt