Mazda 626 GE (1991-97) Ateşleme Sorunu ve Çözümü

Mhaniack

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili Sedan
Abilerim kardeşlerim yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum..

94 626 hergelemde 3 gün önce bi sorun yaşadım tek marşta çalışan arabam akşam işe giderken park ettiğim yerde sabah çalışmadı marş alıyor motor dönüyor ama çalışmıyor velhasılkelam öncelikle akü takviyesi baktım olmuyor buji baktım o da olmuyor kablo derken farkettim ki ateşleme yok hemen farklı bi distribitör denemek ile ise devam ettik fakat yine tık yok sigorta tablosu kontrol edildi herşey çalışır durumda araçta benzin pompası çalışıyor bujiler buji kabloları distribitör farklı araçta denendi hepsi stabil olarak çalışıyor ama benim aracım çalışmıyor ‍♂️ fikir ve tahminlerinizi iletirseniz sizlerinde yardımlarıyla daha emin adımlarla ilerlemeyi planlıyorum abiler araç şuan işinin ehli bi elektrik ustasına emanet tesisatı kontrol ediyor henüz bi sonuca ulaşamadık..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Muhtemel seçenekleri denemişsin... :rolleyes: Aklıma beyin geliyor ama inşallah değildir. Kontağı açtığında gelen dın'lamalar normal mi?

Mhaniack

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Muhtemel seçenekleri denemişsin... :rolleyes: Aklıma beyin geliyor ama inşallah değildir. Kontağı açtığında gelen dın'lamalar normal mi?
Evet abi hepsi normal,ışıkların normal,sesli uyarilar normal hatta akü değişimi yaptıktan sonra ilk çalıştırmada yanmayan abs ışığım bile yanmaya başladı yani herşey fazla normal

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Lpg varsa, ilk marşı lpg ile yapmayı denedin mi? :rolleyes:

Mhaniack

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili Sedan
Lpg varsa, ilk marşı lpg ile yapmayı denedin mi? :rolleyes:
Evet abi onu da denedim fakat yakıt konusunda sorun görünmüyor enjektörlerim benzin pompam faal buna rağmen senin gibi düşünüp daha kolay ateşler diye lpg de çalıştırmayı da denedim ama nafile tek kıvılcım bile atmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bende beyinden korkuyorum abi eğer beyin çıkarsa bilgi veririm o zaman istediğiniz tüm 626 sedan parçaları bende mevcut demektir istemeyerek de olsa aracımı parça parça satarım başka birinin kullanmasına yüreğim el vermez çünkü :)

Son düzenleme:

Mhaniack

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili Sedan
Volan sensörünede baktırmak lazım. Motor beynide ihtimal dahilinde
Volan sensoru mu o hic aklıma gelmedi abi tam olarak ne ise yarıyor onu da söylersen mantığını bilerek müdahale etmem çok daha iyi olur ? :(

Mhaniack

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili Sedan
Aşağıdaki bilgiyi buldum.
Teşekkür ederim bu yazıya göre bizim araçtaki krank mili sensörünün tipini öğrenmek gerekiyor öncelikle ustaya iletiyorum bunu beni aşan bi konu tesekkur ederim @hagakure başka fikir varmıdır abiler ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi ustam aradı öncelikli olarak mars motorunun sargısı yandığı için yavaş çeviriyor dedi değişmesini söyledim olmuşken tam olsun diyerek bunu dipnot olarak ekliyorum etkisi varmıdır emin değilim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İnşallah, marş motorunun yavaş çevirmesidir sorun da; yeni bir şey daha öğrenip, konuyu tatlıya bağlarız... Marş motoru da pis yerde, benim ustanın kalfası iki saatte ancak sökebilmişti.

Mhaniack

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili Sedan
İnşallah, marş motorunun yavaş çevirmesidir sorun da; yeni bir şey daha öğrenip, konuyu tatlıya bağlarız... Marş motoru da pis yerde, benim ustanın kalfası iki saatte ancak sökebilmişti.
Aynen öyle abi allahtan usta kendisi ugrasiyordacabuk hallediyor yoksa vay halimize şimdi söktü onu hallediyorum tabi vardiya kurbanı olarak hergeleyi bırakıp iş yoluna düştük ama hayırlı haberler bekliyoruz inşallah

Mhaniack

Sessiz
Araç Markası
1994 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili Sedan
İnşallah cozulmustur problemi arabanın
Evet problem çözüldü araç şuan sarsıntılı çalışıyormuş onu da distribitör değişimi sırasında avans ayarını bozmuş olabilecegime yoruyorum yarın sabah hergeleyi teslim alırken herşey belli olacak bakalım :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Sorunun çözülmüş olmasına sevindim sanki lpg ile yapılan kötü bir işçilik duyacakmışız gibi geliyor :)

Üst Alt