Mazda 323 BJ (1999-03) Astina Debriyaj Seti Nedir?

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
1.8 astinaların orjinali daikın mı yoksa aısın mı arkadaşlar benimki yanık değiştiricemde

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Orijinali serviste satılandır. Daikin orijinali ama piyasadan aldığınız daikin ile servisteki aynı olmayabiliyor.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Servise sorduğum da daikin demişti. Eğer bütçeniz uygunsa daikin taktırın. Kısıtlı ise valeo da güzel ve uygun fiyatlı bir seçenek. Ford araçların bazı modelleri fabrika çıkışı valeo markasını kullanmakta. Bende valeo taktırmıştım 1 yıla yakın bir sorun yok.

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Orijinali serviste satılandır. Daikin orijinali ama piyasadan aldığınız daikin ile servisteki aynı olmayabiliyor.
Serviste çok ii fiyat veriyo amortisör takozu aldım iki adet arka 400 tl servistekiyle farklı olucanı sanmam inşallah

Servise sorduğum da daikin demişti. Eğer bütçeniz uygunsa daikin taktırın. Kısıtlı ise valeo da güzel ve uygun fiyatlı bir seçenek. Ford araçların bazı modelleri fabrika çıkışı valeo markasını kullanmakta. Bende valeo taktırmıştım 1 yıla yakın bir sorun yok.
Valeo ucuz ama valeo yerine aısın daha ii olur bence toyotanın orjinali valeo kore diye biliyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Serviste çok ii fiyat veriyo amortisör takozu aldım iki adet arka 400 tl servistekiyle farklı olucanı sanmam inşallah

Valeo ucuz ama valeo yerine aısın daha ii olur bence toyotanın orjinali valeo kore diye biliyorum
Orijinalini sormuşsun orijinali serviste kısacası çünkü araca göre parça iyileştirmesi dahi yapılıyor zaman içerisinde. Dışarıdan alacağın set, o seti kullanan tüm araçlara göre yalın halde. Bu dışarıdan alırsan sorun yaşarsın demek mi? tabiki değil. Arka amortisör takozu iki adet 400 TL ama 20 sene dayanıyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
bnde valeo ile değişim yapmıştım ama kaçırma yapıyordu ayarı beni baya uğraştırmıştı , E-5 de çeyrek depo benzin ve 2 saat gibi bi sürede ayarlamaıştık ama bi zaman sonra yine kaçırmaya başlamıştı.

Belkide astınama yansanayi soktugum tek şeydi neden bunu taktırtık hiç bilmiyom.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
bnde valeo ile değişim yapmıştım ama kaçırma yapıyordu ayarı beni baya uğraştırmıştı , E-5 de çeyrek depo benzin ve 2 saat gibi bi sürede ayarlamaıştık ama bi zaman sonra yine kaçırmaya başlamıştı.

Belkide astınama yansanayi soktugum tek şeydi neden bunu taktırtık hiç bilmiyom.
Normal bir kullanıcı için belki yeterli seviyede olabilir valeo ama bizim gibi 5 den 3 çekip sınırları zorlayanlar için doğru seçenek olmayabilir. O anda kaçırdığını görürsem yakarım o şanzımanı :D

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
O konuda hemfikiriz Oğuzhan. Benim gibi sakin kullanıcılara bir alternatif valeo.
Birde usta var ustacık var. Debriyajı söktüğünde volantta çizikler varsa tornaya gitmesi gerekli diyen usta da var volantı yağlı bezle silip birde güzelim balatayı yağlı eldivenlerle sıvayıp takan ustacıkta var. Buna da dikkat etmek lazım.

Üst Alt