Askere Gidenler - Askerlik Muhabbetleri

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Yıl 1994 baharı, yer Iğdır... :)

İstanbul Jandarma Komando Taburu sayfasında gezerken yeni dikkatimi çekti. O tarihte analog bir makine ile bu kadar güzel kare çıkmış olmasına hem sevindim hem şaşırdım.
analoglar 100 yıldır geliştiriliyor abi dijital ler daha bebe :D şu andada fazla kaliteli insanı memnuniyet duygularını aşırıya çıkaran ve ortaya bir karmaşa çıkaran bir yapıları var ve seni harcamaya sevkeden yapıları var malesef :(
eski yumuşak tonlar daha güzel geliyor bana buna en yakın tonlamalarda fıjifilm de ve leicada mevcut malesef fiyatları malum
bu arada benim lensimde fa yani filmli seriden şimdikilerden ne yavaş nede teknoloji geriliği var yani tam 90larda makineler yeterince kaliteliydi bence :)
zaten fotoğraf meraklıları bilir eski lenslerin fiyatlarının ne kadar pahalı olduğunu :rolleyes:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
analoglar 100 yıldır geliştiriliyor abi dijital ler daha bebe :D şu andada fazla kaliteli insanı memnuniyet duygularını aşırıya çıkaran ve ortaya bir karmaşa çıkaran bir yapıları var ve seni harcamaya sevkeden yapıları var malesef :(
eski yumuşak tonlar daha güzel geliyor bana buna en yakın tonlamalarda fıjifilm de ve leicada mevcut malesef fiyatları malum
bu arada benim lensimde fa yani filmli seriden şimdikilerden ne yavaş nede teknoloji geriliği var yani tam 90larda makineler yeterince kaliteliydi bence :)
zaten fotoğraf meraklıları bilir eski lenslerin fiyatlarının ne kadar pahalı olduğunu :rolleyes:
Fotoğrafı paylaşırken, senin detaylı yorum yapabileceğin aklıma gelmişti, teşükkerler Süleyman... Esasında o zamanlardan itibaren fotoğrafa yoğunlaşsam belki şimdiki bilgim ve tecrübem çok farklı olabilirdi... Elimde; Almanya'dan gelme Kodak ile Rusya'dan gelme Zenit makine vardı... :)

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yazmışım zaten @ezmocesteri abi

Aalayın en meşhur ve dokunulmaz askeri idim.

Komutan bagırıyor askerrrr arkamı dönüyorum yüzümü görünce başkası gelsin diyordu ;)

Ne günlerdi vayy
Screenshot_2017-12-31-12-51-20-696.jpeg

2 üst devrem vardı komutana tekbil veriyor

Kenan küçük sinop emredin komutanım ;) komutanda sen kadirin topragımısın diyor arkadaşda evet diyor , komutanda laaa s... G... Başımdan diyip askeri odasından kovuyor

Az bi meşru olan ben mailden sonra tamamen meşhurrr ve rahat adam olmuştum bileydim böyle olacagını doğdugum gün aatardım maaili ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
He he tamam hatırladım şimdi :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
93 yılının Şubat ayı, o gün acemi birliğindeki son günümüz, sabah sevinçle uyandık haliyle, herkes giyindi çıktı benim botlarım yok... :oops: Bütün koğuşun çıkmasını bekledim ve en son kalan botları da ben giydim çıktım, koğuşta başka birileri var mı yok mu dikkat etmedim. Ama botlar ayağıma büyük geliyor, neyse öğle yemeği için içtimaya geçtik ben hiç farkında olmadan en öne düşmüşüm, usta askerler en önde muhabbet ediyorlar, bi tanesi geldi bana bi tokat asıldı ne olduğunu anlayamadan bi tane daha, sonra diğer askerler tuttu bunu... Sen benim botlarımı nasıl çalarsın diye bağırmaya başladı, bende o sersemlikle bunlar çalıntıysa, benim botlar da çalıntı dedim, tekrar vurmak istedi üst devreleri tuttu yine.

Gittim koğuşa, depodan sivillerimi aldım ve giyindim, o gün yediğim dayakla hem gün bitmiş oldu, hem de acemi birliğim... :) Aklıma geldikçe, benim botların yerini değiştiren anası belli, babası meçhul askerin kulaklarını çınlatırım... :suspus:

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
313.donem yedek subay olarak jandarma komando eğitimi almak üzere eski Foçada 3 ay eğitim aldim.askerligimda çok orjinal insanlar denk geldi.bir animi paylaşmak istedim .Foça da eğitim çok ağır devam ederken 5 .gün akşamı 380 asteğmen adayı tugay komutanı gelecek sizinle tanışacak diyerek karargaha getirildi.tugay komutanı Selahattin tuğgeneral geldi rütbeliler çıksın dedi o ara rütbeli binbaşı yüzbaşı komutanlar bize bakıp pis şekilde güldüler anlam veremedim.komutsn başladı doğuda PKK yı şöyle yaptik anasini bacısını diyerek sovmeye başladı.millet yorgun koltukta kendini salma durumu olurken o unutulmaz cumleeler ağzından dökülmeye başladı komutanın.ben size bu kadar şey anlattım ya dedi eğer sizin kalbinizde vatan sevgisi oluşmamış ise ben sizin hepinizin ta anasını.... Dedi.ne diyor la bu dedim içimden derken demez olaydım ikinci şok geldi .gidin beni genelkurmay a şikayet edin dedi size madalya verecekler onu da ananizin ... Takarsiniz dedi.hepimiz irkildik koltukta şöyle bir dik oturmaya kutsal peygamberimizin ismini defaatle zikrettik.uzman çavuşlar koşmuyor diye eğitim de beylik tabancası ile yere Ateş Eden adami artık mazur görmeye başlamastik.ah Foça ah özledim lan seni.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
313.donem yedek subay olarak jandarma komando eğitimi almak üzere eski Foçada 3 ay eğitim aldim.askerligimda çok orjinal insanlar denk geldi.bir animi paylaşmak istedim .Foça da eğitim çok ağır devam ederken 5 .gün akşamı 380 asteğmen adayı tugay komutanı gelecek sizinle tanışacak diyerek karargaha getirildi.tugay komutanı Selahattin tuğgeneral geldi rütbeliler çıksın dedi o ara rütbeli binbaşı yüzbaşı komutanlar bize bakıp pis şekilde güldüler anlam veremedim.komutsn başladı doğuda PKK yı şöyle yaptik anasini bacısını diyerek sovmeye başladı.millet yorgun koltukta kendini salma durumu olurken o unutulmaz cumleeler ağzından dökülmeye başladı komutanın.ben size bu kadar şey anlattım ya dedi eğer sizin kalbinizde vatan sevgisi oluşmamış ise ben sizin hepinizin ta anasını.... Dedi.ne diyor la bu dedim içimden derken demez olaydım ikinci şok geldi .gidin beni genelkurmay a şikayet edin dedi size madalya verecekler onu da ananizin ... Takarsiniz dedi.hepimiz irkildik koltukta şöyle bir dik oturmaya kutsal peygamberimizin ismini defaatle zikrettik.uzman çavuşlar koşmuyor diye eğitim de beylik tabancası ile yere Ateş Eden adami artık mazur görmeye başlamastik.ah Foça ah özledim lan seni.
Gece gece iyi güldüm :D

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Askerde yaşadığım bi anıyı paylaşmak istiyorum sizinle. Koğuşta insan üstü horlayanlardan dolayı kendime bi kulak tıpası almıştım askere giderken. Yanı başımdaki adam da horlayınca gece uyumaya başlamadan önce tıpayı takıyordum. Bir gece tıpa kulağımın içerisine kaçtı ve gecenin bi yarısı beni revire götürecek adam aramaya başladım çünkü herkes uyuyor. Çavuşa gidiyorum uykusu ağır adamı sallamama rağmen uyandıramadım neyse başka bi çavuş buldum ve durumu anlattım revire doğru yola koyulduk. Revire geldik nöbetçi astsubay doktor uyuyor. Bi kaç uyumayan nöbetçi asker, astsubayı uyandırdı ve astsubay doktor durumu sordu bana. Bende durumu olduğu gibi anlattım. Kulağıma tıpa kaçtığını çıkarılması gerektiğini vs. Doktor bey askerlere dönerek ağrı kesici iğne yapın dedi ve beni odadan apar topar dışarıya çıkardı. Yanımdaki çavuşa iğne ile ilgili bi durum olmadığını kulağımda tıpa olduğunu çıkarılması gerektiğini vs anlatmaya çalışıyordum ki sen doktordan daha mı iyi bileceksin demekki iğne gerekiyor diyerek beni tersledi. Neyse iğne mahaline doğru ilerlerken bu sefer umutlarım nöbetçi askerlerdeydi beni birinin anlayacağını biliyordum. Çocuklara durumu biraz da ses tonunu yükselterek izah ettim ve durumu anlayan çocuklar beni tıpadan kurtardı :)
Trajikomik olaylar beni çeker :)
@Domestos

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Burda ne kadar çok 116 jandarma alayını gören varmış ya mahsallah.it durmaz of of :)

Üst Alt