Askere Gidenler - Askerlik Muhabbetleri

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Bir kaç gün sonra geçer :) Benim askerlik biteli 13 sene oldu, belli aralıklarla ayn rüyayı tekrar tekrar görüyorum... Rüyamda beni tekrar askere almak istiyorlar, her seferinde ben yaptım ettim diyorum ama anlamıyorlar :)

Neyse ki artık alıştım nasıl olsa rüya deyip geçiyorum :D
Demek ki tek ben değilmişim. Valla Rüya müya dinlemiyor, ızdırap gibi geliyor bana, biter mi bu şimdi diye.
İlk geldiğimde de nöbete çok götürürlerdi. Neyse ki onu atlattık ama şu geri almalarına çözüm bulamadım daha :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
3. Alay 2. Tabur 1. Bölük gibi

ha hahaa...3-2-1 anlamı ne bu rakamların yaa...yada 2-3-1 olunca ne oluyor;)
Askerlik artık kolay. Mantıka temizliğinden başka angarya iş olmaz.

Er-Erbaş için eskisi gibi zorlu eğitimler yok, ağır cezalar yok, dayak yok.
Hele şansı olanların botu postalı çamur bile olmaz askerlik hayatı boyunca.
Toplu yaşantıların elbet zorluğu da olur ama ona da 6 ay yada 12 ay sabredecek.
Trakya ve Kıbrıs biraz daha hareketlidir. G.Dogu'da yaşam şartları zor olsa da kafa daha rahattır, para biriktip dönenler bile olabilir

Son düzenleme:
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Ankara'nın gobeginde kısa dönem askerlik yaptım, bilinçli olmayan bir toplulukla yaşamanın zorluğunun dışında tek derdim çavuşluktan komutanın rızası dışında vazgeçince sürgün görevi mahiyetinde bir süre alay kapısında aynacılık yapıyor olmamdı :)
Lojman önünde MP-5 ile nöbet tutup geleni geçeni izlemek, gece kulaklığı kask içine koyup telefonla konuşmak çoğu zaman keyifli bile sayılabilirdi..

colak0242

Sessiz
Araç Markası
1991-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Hatchback
Gidebilecegin en guzel yere gidiyorsun kardesim ben kahraman marasliyim hataya cok gelip gittim hataydan daha buyuktur iskenderun ilcesi

Ben askerlige doyamadim uzm cvş oldum hayirlisi ile gidip gelmek nasip eylesin allahim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Gidebilecegin en guzel yere gidiyorsun kardesim ben kahraman marasliyim hataya cok gelip gittim hataydan daha buyuktur iskenderun ilcesi

Ben askerlige doyamadim uzm cvş oldum hayirlisi ile gidip gelmek nasip eylesin allahim
gitti geldi sağlıcakla çok şükür. :) geleli neredeyse bi askerlik süresi daha geçti.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Askerlik şartları tutan herkesin, gerektiği gibi ocu, bucu, şucu diye ayırmadan sağlam 3 ay eğitime tabi tutulmasını isterdim... Silah kullanmayı, askeri disiplini, sabretmeyi ve hayatta kalma şartlarını öğrense yeter... Geri kalan için profesyonel ordu yeterli.
Geriye ne kaldi ki abi :)

Üst Alt