Mazda 3 BL (2009-13) Arka Sis Farı Modifiye

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Güzel olmuş, beyazlar yakışmış. Biraz fazla aydınlanma olmuş ama?
İlkin ışığın kameradan kaynaklı fazla görüldüğünü düşündüm de 00:46'ıncı saniyede yoldan geçen aracın farları guzudan daha az aydınlatıyordu. :p

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
La ön drlleri taktık. Adama ikinciyi sipariş verip getirdik. Bi de kargoladık... Ben daha video çekecem adam arkaları takmış bile. :)
Öndeki 3.nesil drlleri takmadan video çekmem lazım :D

Şaka bi yana güle güle kullan. Ama sol sise kırmızı beyaz olayında ısrarcıyım. Onu çift renk kırmızı beyaz yapıp sis açtığında kırmızı olacak şekilde halletsen muayenede fln uğraşmana gerek kalmaz.
Gerçi arka sis hafif kusurla geçiyor diye biliyorum.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arka sis çift olacak beyaz kırmızı olarak ama beyaz mı öncelik ama kırmızı mı öncelik karar vermedim ?

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@ibrasoft arka sis kırmızı olmazsa kalıyormuş...

E geçen sene şirket aracı istasyona girdi. Sis lambası içerdeyken patladı, yanmasıyla sönmesi bir oldu. Arka sis fonksiyonu yerine getirmiyor, çalışmıyor hafif kusur diyip geçmişti..
İlla lamba dıştan kırmızı olacak diyorlarsa folyo yapıştırsın üstüne :-D

Kadir çift renk yapacaksan öncelik kırmızı olacak. Zaten tek lamba. Gözüne dursun 4 lambanın birini sise ayıracan onu da ikinci plana mı verecen :-D

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
E geçen sene şirket aracı istasyona girdi. Sis lambası içerdeyken patladı, yanmasıyla sönmesi bir oldu. Arka sis fonksiyonu yerine getirmiyor, çalışmıyor hafif kusur diyip geçmişti..
İlla lamba dıştan kırmızı olacak diyorlarsa folyo yapıştırsın üstüne :-D

Kadir çift renk yapacaksan öncelik kırmızı olacak. Zaten tek lamba. Gözüne dursun 4 lambanın birini sise ayıracan onu da ikinci plana mı verecen :-D
Bence öncelik beyazda olmalı, sonuçta geri viteste takınca yanıyor sadece. Yoksa geri yandığı anlaşılmaz siste. Gerçi bu ışıklarla karşıdan araba geliyor gibi görünecek ama :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Çatal sunar
Çatal sundu :)

İşlemler ve malzemeler.
Aslında bu sistem araçın ön kısmı için ama arkayada oluyor görüyorsunuz.:koptum::koptum:

Drl kitindeki taş dirençleri alüminyum dirençle değiştirdim.

Sinyaller ve geriler led oldu.
Toplamda 4 tane t20 beyaz geri led , ve 2 tane t20 sinyal ledimiz olmuş oldu.

Biraz daha karanlıkda geriye takıldıgında araçın önü mü arkası mı belli olmuyor
La napmışın napacan o kadar geri beyazı 2 tane iyiydi işte. :D
Bu sinyalli drl nasıl kaliteli gibi mi? Uzun süre gider mi öne takılsa?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
La napmışın napacan o kadar geri beyazı 2 tane iyiydi işte. :D
Bu sinyalli drl nasıl kaliteli gibi mi? Uzun süre gider mi öne takılsa?
Geri iyidir iyi bide bagaj altı kayan ledmi yapsam ;) (denedik ama yapıştırılacak yüzey çok bicimsiz içimize sinmedi )

Benim kullandıgım 2. nesil taş direçli kutulu ben kutuyu açıp içindeki taşları söküp alüminyum 50w direnç koydum.
Sinyal hızı gayet iyi

Önlere 3.nesil drl kutulu taş dirençli bununda direçlerini iptal edip direk bağlıyacam inşallah yükü dengeli olur.

Bunuda hafta sonu takarım büyük ihtimal.

Öne 3.nesil tavsiye ederim daha takmadım ama 3.ışık şiddeti daha fazla fiyatıda :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Geri iyidir iyi bide bagaj altı kayan ledmi yapsam ;) (denedik ama yapıştırılacak yüzey çok bicimsiz içimize sinmedi )

Benim kullandıgım 2. nesil taş direçli kutulu ben kutuyu açıp içindeki taşları söküp alüminyum 50w direnç koydum.
Sinyal hızı gayet iyi

Önlere 3.nesil drl kutulu taş dirençli bununda direçlerini iptal edip direk bağlıyacam inşallah yükü dengeli olur.

Bunuda hafta sonu takarım büyük ihtimal.

Öne 3.nesil tavsiye ederim daha takmadım ama 3.ışık şiddeti daha fazla fiyatıda :)
Link alalım?

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
çatal tuning sen bi harikasın dostum , ellerine sağlık

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Böyle kaliteli arka stoplar için var mıdır? 7443 çift duy kırmızıdan.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Böyle kaliteli arka stoplar için var mıdır? 7443 çift duy kırmızıdan.
@ibrasoft Maxi gibi bir marka demişti hatırlayamadım tam markayı.

@ibrasoft neydi o?

2x Yüksek Güç T20 7443 W21/5 W 30 W 50 W 80 W CREE Çip LED ampuller Araç Durdurma Fren Sinyali Yedekleme DRL Işıklar DC12V 24 V Beyaz Kırmızı Amber
2x High Power T20 7443 W21/5W 30W 50W 80W CREE Chip LED Bulbs Car Stop Brake Signal Backup DRL Lights DC12V 24V White Red Amber-in Signal Lamp from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu ürünü bir yıldır kullanıyorum. Frenler için 50 watt olan seri, sis ve geri lambası için 80wattlık serisini aldım. Arkalar komple bu ürün. Sis ve geri için satıcıyla görüşüp bir kırmızı bir beyaz sipariş verebilirsiniz. Frenler için 80 lik çok fazla gelir diye düşündüm. 50lik bile normal ampülden güçlü zaten.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
2x Yüksek Güç T20 7443 W21/5 W 30 W 50 W 80 W CREE Çip LED ampuller Araç Durdurma Fren Sinyali Yedekleme DRL Işıklar DC12V 24 V Beyaz Kırmızı Amber
2x High Power T20 7443 W21/5W 30W 50W 80W CREE Chip LED Bulbs Car Stop Brake Signal Backup DRL Lights DC12V 24V White Red Amber-in Signal Lamp from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bu ürünü bir yıldır kullanıyorum. Frenler için 50 watt olan seri, sis ve geri lambası için 80wattlık serisini aldım. Arkalar komple bu ürün. Sis ve geri için satıcıyla görüşüp bir kırmızı bir beyaz sipariş verebilirsiniz. Frenler için 80 lik çok fazla gelir diye düşündüm. 50lik bile normal ampülden güçlü zaten.
Bunu tam olarak anlamadım.

Siparişde seçerken beyaz seçersek tek duymu geliyor?

Kırmızı seçersek çift mi park + fren şeklinde

Seçenekde tek renk seçenegi var.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bunu tam olarak anlamadım.

Siparişde seçerken beyaz seçersek tek duymu geliyor?

Kırmızı seçersek çift mi park + fren şeklinde

Seçenekde tek renk seçenegi var.

Çift duy. Fren lambası gibi. Ama çift devre led değil. Aynı ledler park lambası modunda kısık yanıyor, fren hattından elektrik geldiğinde tam güç yanıyor.
Sinyal ve fren için 50watt yeterli. Sürekli kullanılmayan geri ve sis için 80watt kullanılabilir.
Fren için 7443;
Sinyal, sis ve geri için 7440 soket olacak.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Çift duy. Fren lambası gibi. Ama çift devre led değil. Aynı ledler park lambası modunda kısık yanıyor, fren hattından elektrik geldiğinde tam güç yanıyor.
Sinyal ve fren için 50watt yeterli. Sürekli kullanılmayan geri ve sis için 80watt kullanılabilir.
Fren için 7443;
Sinyal, sis ve geri için 7440 soket olacak.
Düştü düştü :)
Geçti düştü

Üst Alt