Mazda 3 BL (2009-13) Arka Park Sensoru Ses Sorunu

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
@tugba sakin ol şampiyon ;) elindeki anahtarı sakince yerine bırak ve kendine güzel bi çay demle :D
Ahaha spora geldim aslında olay o nutellayı yiyip pişman olmamla başladı üstüne sensör bir de lanet olası Bursa trafiği :) iyiyim geçti

Moderatörün son düzenlenenleri:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Evet beyler açılın indim çalıştırdım kızım tas sensör sesi de düzelmiş :) tabi ben üzülüp o gazla yazdım çizdim hatta anlamadıgım için başkalarına da sordum, ben Meltem’den kasırga yapabildiğim için hasta olduğumu ifade ettiler araçlarımızda park sensörü hopörlere bağlı olmazmış genelde :)))) evet sakinim ama altı ustu iki saatlik yola gidip azıcık müzik sesi açtım diye 2 bin tl ödeme ihtimali yıkmış olabilir beni bir de dedim Ya düzüm :) gereksız mesajımla yine kafanızı şişirdim teşekkürler imkanlar el verirse kırmızı sky activli aracı almak için tahmini 1 senem var ahahahaha gectı cıldırmam bayagı mutluyum :)
bi ses yüzüne güzelim arabadan vazgeçiyordunz ya:(:(biz bu mazda için nelere katlanıyorz bi bilselero_O

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Mazdanın park sensörü hoparlörü torpidonun arkasında oluyor. En azından benimki orda. Ayak altı led mubbeti zamanında torpidoyu komple sökmüştüm beyin ve hoparlör orada. Benim aracında soğukta kornası bi değişik çalıyor :) bademcikleri şişiyor sanırım:D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hoparlörler gitse de orjinale gerek yok. 100 tl ye standart, 200 tl ye iyi kalitede hoparlör alınır takılır.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Mazdanın park sensörü hoparlörü torpidonun arkasında oluyor. En azından benimki orda. Ayak altı led mubbeti zamanında torpidoyu komple sökmüştüm beyin ve hoparlör orada. Benim aracında soğukta kornası bi değişik çalıyor :) bademcikleri şişiyor sanırım:D

Sinyal rölesi nerde biliyonmu?
Yada bcm den mi acaba sinyaller? :)

Hoparlörler gitse de orjinale gerek yok. 100 tl ye standart, 200 tl ye iyi kalitede hoparlör alınır takılır.
Kapılar bende 8ohm baglı , anfiden full rangeye alıp veriyorum sesi yıkıyor ortalıgı :) ama hemen kısıyorum.
Napsam bi deneme yapsammı?

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive

Kapılar bende 8ohm baglı , anfiden full rangeye alıp veriyorum sesi yıkıyor ortalıgı :) ama hemen kısıyorum.
Hangi bcm :koptum: ben o işlere tövbeliyim artık. Bana bcm deme :D

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan

Valla ben kaliteyi artırdım bangır bangır bağırtma ihtiyacı duymuyorum. :) Zaten 30 a gelince yeteri kadar fazla ses oluyor içeride.
Kapı dış sac içi bitüselfin etkisi çok çok fazla.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Valla ben kaliteyi artırdım bangır bangır bağırtma ihtiyacı duymuyorum. :) Zaten 30 a gelince yeteri kadar fazla ses oluyor içeride.
Kapı dış sac içi bitüselfin etkisi çok çok fazla.
Aynen kapı izolasyonu önemli...

Şans eseri tanıştıgım merso sahibi aracına 15 bın tl ses sistemi yapmış tatmin olmamış hepsini söküp kapılara focal ses izolasyonu yaptırmış 3 kat , kapı sacı , kapı gövde saçı , kapı döşemesi bunca zaman boşuna para harcamışım dedi...

Yani bu kadar etkili kapı izolasyonu ama bu bile iyi para...

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aynen kapı izolasyonu önemli...

Şans eseri tanıştıgım merso sahibi aracına 15 bın tl ses sistemi yapmış tatmin olmamış hepsini söküp kapılara focal ses izolasyonu yaptırmış 3 kat , kapı sacı , kapı gövde sadı , kapı döşemesi bunca zaman boşuna para harcamışım dedi...

Yani bu kadar etkili kapı izolasyonu ama bu bile iyi para...

Aynen Kadir. Aslında 1 kat değil 2 kat bitüself yapıştıracan garanti olsun diye. :D Yazın yine orta vadeli yurtdışı olmasaydı bu yaz tamamen yalıtım yapmıştım ama sonraya kalır heralde.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aynen Kadir. Aslında 1 kat değil 2 kat bitüself yapıştıracan garanti olsun diye. :D Yazın yine orta vadeli yurtdışı olmasaydı bu yaz tamamen yalıtım yapmıştım ama sonraya kalır heralde.
Zemin bitü tamam ama kapı ve ses birleşince bitü diyemiyorum focal yada macustic marka aklıma geliyor.

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar merhaba, 2010 Mazda imp. sahibiyim. (2 haftalık bende). Bugün, daha önceden farketmediğim bir şeyi duyuyorum. Anahtarı yarım çevirince 4 kez dıt-dıt sesi duymaya başladım. Park destek düğmesi kapalı iken anahtarı yarım alırsam, bu sesi duymuyorum. Yada araç yarım kontakta yada çalışırken, park destek düğmesini kapatıp açtığımda yine aynı sesi duyuyorum. Daha önceden bunu farketmedim. Acaba bir sorun mu var park sensörleri ile yoksa normal hali bu mu?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar merhaba, 2010 Mazda imp. sahibiyim. (2 haftalık bende). Bugün, daha önceden farketmediğim bir şeyi duyuyorum. Anahtarı yarım çevirince 4 kez dıt-dıt sesi duymaya başladım. Park destek düğmesi kapalı iken anahtarı yarım alırsam, bu sesi duymuyorum. Yada araç yarım kontakta yada çalışırken, park destek düğmesini kapatıp açtığımda yine aynı sesi duyuyorum. Daha önceden bunu farketmedim. Acaba bir sorun mu var park sensörleri ile yoksa normal hali bu mu?
Bana normal gibi geldi. Sistemin devreye girdiğini belirtiyor sanki. Siz yine de her sensörden tek tek bir test yapın :)

mtanhu

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp. At
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Bana normal gibi geldi. Sistemin devreye girdiğini belirtiyor sanki. Siz yine de her sensörden tek tek bir test yapın :)

71edb49ce815d1bd1c4e4596f127e4b9.jpg

Kardeşim ben sorunu öğrendim ama kendim çözemedim. Lifte kaldırıp kontrol eseceğim ama henüz fırsatım olmadı. Kitapçığa göre yabancı bir cisim olabilirmiş:)

edit : ayrıca park sensörü düğmesindeki kırmızı ışık sinyal veriyor sürekli. Demek ki sorun var diyor bana:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt