Mazda 3 BL (2009-13) Arka Park Sensoru Ses Sorunu

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Ilgili konu goremedigim icin buradan yaziyorum.
Arka park sensorunun sesi cok kısık. Bu sesi artirmanin bir yolu var mi? Bir de sesin kaynagi buzzer nerede? Belki onu biraz daha ortaya cikarirsam ses daha iyi duyulabilir.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Buzzer ı kendiniz bulacaksınız. Ben de arka sol koltuk altında. Siz de geri vitese takıp sesin kaynağını bulabilirsiniz
Tesekkurler. Belki bir ayar vardir diye sordum. Bi kurcalayayim bakalim.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
İyi geceler herkese
Yoldan geldim şimdi...Hemen yazıyorum arka park sensörü sesi garip geliyor, ekolu gibi normal alışkın olduğum ses degil... Park sensörü hoparlörünü patlatmış olabilir miyim? Aracı 3-4 gün önce yıkattım,ses normaldi geri vitese aldığımda su vs işi değil....
Bir ara müziğin sesini abarttım 50 de dınledim bayagı bas bas arabada :) o yüzden olmuş olabilir mi ama müzik dinlerken hopörlör sesi rahatsız etmedi :)
Ben kızıma yıne ne yaptım???

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
İyi geceler herkese
Yoldan geldim şimdi...Hemen yazıyorum arka park sensörü sesi garip geliyor, ekolu gibi normal alışkın olduğum ses degil... Park sensörü hoparlörünü patlatmış olabilir miyim? Aracı 3-4 gün önce yıkattım,ses normaldi geri vitese aldığımda su vs işi değil....
Bir ara müziğin sesini abarttım 50 de dınledim bayagı bas bas arabada :) o yüzden olmuş olabilir mi ama müzik dinlerken hopörlör sesi rahatsız etmedi :)
Ben kızıma yıne ne yaptım???
Park sensörü hoparlörü ile kapılar aynı değil yani park sensörü hoparlörü ayrı diye düşüyorum çünkü sesi açtığınızda o yükselmiyor.
Yeride nerde bilmiyorum
Sizinki orjınal park sensörü mü?

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Park sensörü hoparlörü ile kapılar aynı değil yani park sensörü hoparlörü ayrı diye düşüyorum çünkü sesi açtığınızda o yükselmiyor.
Yeride nerde bilmiyorum
Sizinki orjınal park sensörü mü?
Bende öyle düşündüm ayrıdır muhtemel de nerede bu arka park sensörü :) soguk yapar mı ki şehir dışındaydım 2 saat Yol yaptım o kadar soguk değildi ki gerçi :) çok üzüldüm ben Ya sesi duyunca neyse 2-3 gün bekleyeyim geçmez sıkıntı devam ederse servisi ararım...orijınal olmalı ben aynı aracın sıfırını da kullandım birkaç yıl vardı diye biliyorum ahahaga ben biraz forumda okuyayım arastırayım yinede......

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bende öyle düşündüm ayrıdır muhtemel de nerede bu arka park sensörü :) soguk yapar mı ki şehir dışındaydım 2 saat Yol yaptım o kadar soguk değildi ki gerçi :) çok üzüldüm ben Ya sesi duyunca neyse 2-3 gün bekleyeyim geçmez sıkıntı devam ederse servisi ararım...orijınal olmalı ben aynı aracın sıfırını da kullandım birkaç yıl vardı diye biliyorum ahahaga ben biraz forumda okuyayım arastırayım yinede......

Orjınalmiş sizdeki impesive oldugunu görmedim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
50 ses seviyesi orjinal sistem için çok fazla. Hoparlörlerin patlamış olma ihtimali var. Baslarda eskisi gibi kaliteli ses vermez cızırtı yapmasından anlayabilirsiniz. Orjinal park sensörü sisteminde de hoparlörden veriyorsa sesi bu nedenle değişmiş olabilir.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
50 ses seviyesi orjinal sistem için çok fazla. Hoparlörlerin patlamış olma ihtimali var. Baslarda eskisi gibi kaliteli ses vermez cızırtı yapmasından anlayabilirsiniz. Orjinal park sensörü sisteminde de hoparlörden veriyorsa sesi bu nedenle değişmiş olabilir.
Hiçbirsey demıyorum ,fazlaysa niye yapıyorlar ,özellik olsun diye mi ,sistemin kaldırmıyorsa yapma ,ilk defa soğudum mazdadan super eger sebep buysa seneye kısmet olursa araç degısımınde aynı logo olmaz sırf bu yüzden bile olsa olmaz....Umarım degıldir daha inmedim asagıya tekrar bakacağım ola ki patlattım hopörlörü bilginiz var mı orijınal yenılemem kaça mal olur sevmıyorum yarım iş ben

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Sesi sonuna kadar açtım hoparlör patladı diye bir durum olmaz orijinal halindeyse, sorunu başka yerde aramak lazım, yanlış bilmiyorsam sensör sesi kapı içi hoparlörlerinden gelmiyor zaten.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hiçbirsey demıyorum ,fazlaysa niye yapıyorlar ,özellik olsun diye mi ,sistemin kaldırmıyorsa yapma ,ilk defa soğudum mazdadan super eger sebep buysa seneye kısmet olursa araç degısımınde aynı logo olmaz sırf bu yüzden bile olsa olmaz....Umarım degıldir daha inmedim asagıya tekrar bakacağım ola ki patlattım hopörlörü bilginiz var mı orijınal yenılemem kaça mal olur sevmıyorum yarım iş ben

Kapı hoparlörleri Çıkma orjinaller 50tl cıvarında ihtiyacınız olursa @Murat abi ile iletişime gecebilirsin.

Yok ben sıfırını alıcam derseniZ orjınalı 250 tl bose olan 500tl :) ~

Orjınal kolonları anfi ile besliyorum daha yanmadı :) nasıl yakmayı beceriyorsunuz anlamıyorum yada nasıl bi müzik dinliyorsunuz :) :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kapı hoparlörleri Çıkma orjinaller 50tl cıvarında ihtiyacınız olursa @Murat abi ile iletişime gecebilirsin.

Yok ben sıfırını alıcam derseniZ orjınalı 250 tl bose olan 500tl :) ~

Orjınal kolonları anfi ile besliyorum daha yanmadı :) nasıl yakmayı beceriyorsunuz anlamıyorum yada nasıl bi müzik dinliyorsunuz :) :)
Kolonların sorunlu olduğu nereden çıktı ki, Mutlu bir taş attı patladı gitti, aksine müzik dinlerken hiç bir sorun yok demiş sadece sensör sesi ekolu hale geldi demiş, bence aracın kolonlarında sorun yok gibi müzikte problem yoksa.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Çıkma orjinaller 50tl cıvarında ihtiyacınız olursa @Murat abi ile iletişime gecebilirsin.

Bilmiyorum ki ,anlık, sevdıgım parçaya eşlik edeyim dedim altı ustu 50 liraysa birsey değil adam gibi bir sistem 2 milyar ve ustu denıldi bana
Beyler ben gerçekten yarım iş sevmiyorum ahahaga arabadan anlayan insanları aradım biz sana mazda alma demedik Miyi de duydum sınır iyice tavan yaptı
Buradan mazda turkıye dıstırıbutörlerine de alkış markanıza muhtemelen sizden daha çok değer veren önemseyen insan var gece gece Opet’te cek Bırak arabaların içinde logosunu görünce bayagı sevindim, hiçbirsey yapmayın ,oyuncak araba ya,biraz reklam zor mu ,sonra milletin ağzına sakız edıyorsunuz
Mazdaseverleri
Ben costum yıne ama lafımın arkadındayım daha inemedim ineyim eger hoparlörler patladı olursa ki sahibinden de olur kızım elimi ayağımı topladıktan sonra
Digerleri daha fena diyeceksınız ok bilmiyorum pek anlamam ama eger bu şekildede aldığım üründe abuk sabuk yaklaşım görursem laf olsun diye konulmuş opsiyon ben yokum ,bu ev al ama kapıları az aça benzer
Evet beyler ben düzüm, oyle kadın gibi değil bayagı düz sorun küçük ama ağlayacağım sinirden

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Kolonların sorunlu olduğu nereden çıktı ki, Mutlu bir taş attı patladı gitti, aksine müzik dinlerken hiç bir sorun yok demiş sadece sensör sesi ekolu hale geldi demiş, bence aracın kolonlarında sorun yok gibi müzikte problem yoksa.
İhtimal karşısında paylaşımda bulduk abi eğer teypde sorun varsa eyvah diyorum :D:D

Bilmiyorum ki ,anlık, sevdıgım parçaya eşlik edeyim dedim altı ustu 50 liraysa birsey değil adam gibi bir sistem 2 milyar ve ustu denıldi bana
Beyler ben gerçekten yarım iş sevmiyorum ahahaga arabadan anlayan insanları aradım biz sana mazda alma demedik Miyi de duydum sınır iyice tavan yaptı
Buradan mazda turkıye dıstırıbutörlerine de alkış markanıza muhtemelen sizden daha çok değer veren önemseyen insan var gece gece Opet’te cek Bırak arabaların içinde logosunu görünce bayagı sevindim, hiçbirsey yapmayın ,oyuncak araba ya,biraz reklam zor mu ,sonra milletin ağzına sakız edıyorsunuz
Mazdaseverleri
Ben costum yıne ama lafımın arkadındayım daha inemedim ineyim eger hoparlörler patladı olursa ki sahibinden de olur kızım elimi ayağımı topladıktan sonra
Digerleri daha fena diyeceksınız ok bilmiyorum pek anlamam ama eger bu şekildede aldığım üründe abuk sabuk yaklaşım görursem laf olsun diye konulmuş opsiyon ben yokum ,bu ev al ama kapıları az aça benzer
Evet beyler ben düzüm, oyle kadın gibi değil bayagı düz sorun küçük ama ağlayacağım sinirden

2 dk inip bak şunada bi nefes alalım artık :D:koptum:

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
İhtimal karşısında paylaşımda bulduk abi eğer teypde sorun varsa eyvah diyorum :D:D

2 dk inip bak şunada bi nefes alalım artık :D:koptum:
Çok yaşlı tonton bir teyze var evde kahve de yaptım inecegım aklım orada zaten de sanırım 65 yıl önce kayınvalidesının yaptığı zulmü anlayacak kimsesi Yok
Teli de bırakayım ayıp ama bitsın geliyorum bu gazla bakıp....

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Çok yaşlı tonton bir teyze var evde kahve de yaptım inecegım aklım orada zaten de sanırım 65 yıl önce kayınvalidesının yaptığı zulmü anlayacak kimsesi Yok
Teli de bırakayım ayıp ama bitsın geliyorum bu gazla bakıp....
Kolay gelsin , çok zor bi durumdasın ama tonton teyzeler bi harikadır perde astırmadıkca :) :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Durun noldu yahu 30 dk yoktum konu nerelere gelmiş. Orjinal park sensöründe hoparlörden geliyor sandım öyle yorum yaptım.
Orjinal hoparlörler çok dandik bunun mazdayla alakası yok hangi markayı alırsanız alın hoparlörleri dandikdir. Ben de zamanında 2 3 defa son ses dinledim, sonrasında önler baslarda cızırtı yapıp sinir etmeye başlamıştı. Patlamış gözükmüyordu ama baslar iğrençleşmişti. Başka bir hoparlör ile değiştirildi, sorun giderildi.

Müzik dinlerken sorun yok kısmını okumadım, eğer park sensörü srsi ayrıysa, araç çalışmazken kontak açıkken geri vitese takın ve geri vites sesini takip edip bulun. Büyük ihtimalle onun yeri kaymıştır vs.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Evet beyler açılın indim çalıştırdım kızım tas sensör sesi de düzelmiş :) tabi ben üzülüp o gazla yazdım çizdim hatta anlamadıgım için başkalarına da sordum, ben Meltem’den kasırga yapabildiğim için hasta olduğumu ifade ettiler araçlarımızda park sensörü hopörlere bağlı olmazmış genelde :)))) evet sakinim ama altı ustu iki saatlik yola gidip azıcık müzik sesi açtım diye 2 bin tl ödeme ihtimali yıkmış olabilir beni bir de dedim Ya düzüm :) gereksız mesajımla yine kafanızı şişirdim teşekkürler imkanlar el verirse kırmızı sky activli aracı almak için tahmini 1 senem var ahahahaha gectı cıldırmam bayagı mutluyum :)

Üst Alt