Aracınızda Navigasyon Sistemi Var mı? (ANKET)

Aracınızda Navigasyon Sistemi Var mı?

• Kullanılan toplam oy
    94

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
evet doğru ayarları yeniden kontrol et

bende dabıl din yok takılır ama ön konsolun tipi uygun diil çok lazım olursa navitech in speak go modeli var onu da ön cama yapıştırdım mı tamamdır

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
evet doğru ayarları yeniden kontrol et

bende dabıl din yok takılır ama ön konsolun tipi uygun diil çok lazım olursa navitech in speak go modeli var onu da ön cama yapıştırdım mı tamamdır

Seçtiğin ayarlar önemli abi

Haklısınız ayarlardan olabilir ama benim kafamı kurcalayan şey; her iki rota planlamasında ayarları değiştirmemiş olmamdır... Kendisi de bunu algılayacak kadar akıllı değildir herhalde; yoksa akıllı mıdır?? :D

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
en son ne zaman güncelledin merkezi polonyada olan naviextrans diye şirket var her 3 yada bir harita güncellemesi yapıyor bir önceki sürümü ücretsiz olarak veriyor du (yeni durumu bilmiyorum) en kısa yolu seçersen sana dağ bayır ne varsa ordan tarif ediyor

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
en son ne zaman güncelledin merkezi polonyada olan naviextrans diye şirket var her 3 yada bir harita güncellemesi yapıyor bir önceki sürümü ücretsiz olarak veriyor du (yeni durumu bilmiyorum) en kısa yolu seçersen sana dağ bayır ne varsa ordan tarif ediyor
Evet bunu yapiyor istanbulun gobeginde toprak yol buldu kendimi offroadcu gibi hissettim :-D

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Abi en son yaklaşık bir ay kadar önce güncelledim ama bu güncellemelerin bize yani taşradaki kullanıcılara çok bir faydası yok maalesef... Bu tarz güncellemeler genelde büyük kentlerdeki değişen güzergahları ve yeni açılan yolları içeriyor... Yani bir nevi; ömür boyu güncelleme olayı tamamen göz boyama ile ilgili diyebiliriz...

Ben rotayı belirlerken ayarlarda; otoyollar kısmı işaretli idi ve ben otoyoldan gitmedim, ısrarla otoyola yönlendirdi, rota bitti ve ben dönüş için rota girdiğimde hiç bir ayarı değiştirmemişken, yani otoyollar işaretli iken bu sefer kısa mesafe olan dağ yollarına yönlendirdi... İşin garibi; kısa mesafe gösterdiği yer süre olarak normal güzergahı ikiye katlıyordu...

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
anladım o zaman bilgine terübene kalbinin sesine dinle :)

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Bende tomtom var, uzun yol için yandexten daha iyi ama şehir içinde trafik için yandex candır.

Konuyu hortlatayım dedim
Benim arabada da tomtom var; ingilizce konuşuyor. Sesli yönlendirme Türkçe nasıl yapılıyor? Menüsünde bulamadım da bir türlü!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2020 - Toyota Corolla
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Konuyu hortlatayım dedim
Benim arabada da tomtom var; ingilizce konuşuyor. Sesli yönlendirme Türkçe nasıl yapılıyor? Menüsünde bulamadım da bir türlü!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15-16 ay önce benim tomtom'un harita yenileme süresi doldu, harita almak yenisi kadardı bende attım.
Hatılamıyorum maalesef :(

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Aynen öyle yılda 4-5 defa kullanılacak birşey için o kadar para vermeye gerek yok sanırım.
Sygic, Here, google maps, yandex maps gayet güzel işliyor.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
internette bazı mazda 3 lerin yol bılgısayarı kısmında navıgasyon gorunuyor...başka ulkelerdekı Mazdalarda..bızımkınde nıye yokkk

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
Müşteri hizmetlerini aradım tomtom un, ne süreden ne paradan bahsetti. İzleyeceğim yolları anlatıp mail attı. Güncelledik.

Kadın ingilizce konuşuyor. Metre değil yarda hesabına göre uzaklığı söylüyor.

Türkiye'de satılan bir aracın dilimize uyarlanabilir olması lazım diye düşünüyorum.

Mstf

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
internette bazı mazda 3 lerin yol bılgısayarı kısmında navıgasyon gorunuyor...başka ulkelerdekı Mazdalarda..bızımkınde nıye yokkk

Japonyada 4x4, direksiyondan otomatik vites seçimi de var. Niye bizde yok? :)
Japonya'ya has çünkü.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Aynen öyle yılda 4-5 defa kullanılacak birşey için o kadar para vermeye gerek yok sanırım.
Sygic, Here, google maps, yandex maps gayet güzel işliyor.
Aslında çoğu zaman işime yarıyor ama hakikaten google maps ve GPS çalışan bir telefon ile işinizi güzelce görebilirsiniz. Vakumlu tutucularla sabitleyip navigasyon moduna alınca sözel olarak da uyarılarda bulunuyor..

alışamadım ben akıllının haritasını kullanmaya. :)
Abi hiç navigasyon cihazım olmadı :p ama telefonun aynı kullanımı sağlaması ile hiç eksikliğini hissetmedim..

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Japonyada 4x4, direksiyondan otomatik vites seçimi de var. Niye bizde yok? :)
Japonya'ya has çünkü.
eğitimin herseyin üstesinden geldiğini gösteren ülke Japonya...bizimkiler ise imam hatıp diye tutturadursunlar...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
3. Nesillerde malumunuz biraz kurcalayinca navigasyonunuz olabiliyor. Ben de biraz kurcaladım ve mutlu son
Kac defa kullandin derseniz... 7 ayda 3 defa, onun da 1 tanesinde yanlis yere goturdu beni.

Üst Alt