Aracımı Satayım mı? Kararsızım.

Rotkiw

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Herkese merhaba, hayırlı günler. 160.000 de aldığım mazda6 aracım şu an 208.000 de. Aracın kondisyonu çok iyi. Uzun zamandır aracıma birileri talip oluyor, gerek piyasada insanların beş para etmeyecek araçlarına biçtiği değer, gerekse alıcıların güvenli, full donanımlı ve ekonomik araç istemesinden dolayı benim mazda6'ya sürekli teklif ediyorlar. Ben de aracımdan çok memnunum allah var. Aracım hem baya donanımlı hem de ekonomik ve rahat. 60 bin lira veriyorlar bu paraya satsam eş değer bir araba bulmam çok zor. Satıp satmama konusunda kararsızım o yüzden size sormak istedim. Gönül isterki 2013 sonrası bir m6'ım olsun ama çok pahalı. İlerde inşallah. Görüşlerinizi bekliyorum
49051

ekremsenturk

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 626 GLX
Araç Renk ve Tip
Koyu Mavi
İyi günler aracınızdan memnunsanız satmayın derim o fiyatlara emsal araba bulamazsınız bulsanız bile mazdayı ararsınız bence mazdanın altarnatifi yine bir mazda dır kaldı ki mazda bir aşktır bana göre

Alperen

42 LU 626
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Ben memnun olunan arabaya sat ısrarlarına teşekkür ile mukabele etme taraftarıyım. Babamda 2000 model Clio var 48.000 küsür km.'de, boya yok. Bomboş donanımlı arabaya anlam veremediğim bir sat ısrarı var, 28.000 ₺ ortalaması olan arabaya 40.000 ₺ veriyorlar. Babam arabada ekonomi ve kusursuzluk sever. Babama bundan sonra alacağın arabada aynı ekonomiyi, temizliği, pürüzsüzlüğü arayacaksan en az 80.000 ₺ değerinde bir araba almalısın; tebdil-i araçta ferahlık vardır, üstünü tamamlarım diyorsan sat ama 40.000 ₺ civarı başka model dersen, hal-i hazırdaki arabanın temizliğini ararsın diyorum. Eğer kafanızda elinizdeki parayla ortalama fiyatının %10-15 üstünü vererek temizini alabileceğiniz bir model varsa satmak düşünülebilir. Fakat iyi düşünülmeli.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Şuan herkesin elindeki araç iyi para ediyor. GG M6 içinde 60 bin de kulağa hoş geliyor ama yerine daha iyisini ne kadara alabileceksiniz ? Buna imkan varmı? Şartlar elveriyorsa satılabilir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Herkese merhaba, hayırlı günler. 160.000 de aldığım mazda6 aracım şu an 208.000 de. Aracın kondisyonu çok iyi. Uzun zamandır aracıma birileri talip oluyor, gerek piyasada insanların beş para etmeyecek araçlarına biçtiği değer, gerekse alıcıların güvenli, full donanımlı ve ekonomik araç istemesinden dolayı benim mazda6'ya sürekli teklif ediyorlar. Ben de aracımdan çok memnunum allah var. Aracım hem baya donanımlı hem de ekonomik ve rahat. 60 bin lira veriyorlar bu paraya satsam eş değer bir araba bulmam çok zor. Satıp satmama konusunda kararsızım o yüzden size sormak istedim. Gönül isterki 2013 sonrası bir m6'ım olsun ama çok pahalı. İlerde inşallah. Görüşlerinizi bekliyorumEkli dosyayı görüntüle 49051
Durumunu çok iyi anlıyorum, satmak senin için şu anda önlenemez bir dürtü olarak kafanda mevcut, fakat bir plan yaparak, sattığında ne alacağını, nasıl alacağını düşündüysen satmak mantıklı, @Ilgaz-p hocam gibi yarım günde aracını satıp, yeni aracını alabiliyorsan da helal olsun deriz gari... :D

Araçtan sıkılmış olman, değişim dürtüsü, maddi olarak bütçenin var olması, satışı tetikler, ancak, yukarıda yazdığım gibi bir planın yoksa, satın alacağın araç ve bütçe belli değilse, büyük zorluk çekersin demedi deme...

Benim naçizane tavsiyem, şartlar yerine oturana dek, satma canım kardeşim. Piyasa allak bullak ve bulanık suda balık avlanmaz derler. Hayalindeki Skyactiv Mazda 6'yı kapının önüne çekecek şartlar oluştuğunda hiç durma... :)

Her şartta, hakkında hayırlısı.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
benzer teklifler banada oluyor ama sizinkine yakın fiyatlar istiyerek püskürtmeye çalışıyorum ama tahrik olmuyorda değilim :rolleyes:
neyseki aklımdaki araçlar için yeterli birikimim yokda gaza gelemiyorum :)

Ilgaz-p

Katılımcı
Araç Markası
2007 - Mazda 6 - GG
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Durumunu çok iyi anlıyorum, satmak senin için şu anda önlenemez bir dürtü olarak kafanda mevcut, fakat bir plan yaparak, sattığında ne alacağını, nasıl alacağını düşündüysen satmak mantıklı, @Ilgaz-p hocam gibi yarım günde aracını satıp, yeni aracını alabiliyorsan da helal olsun deriz gari... :D

Araçtan sıkılmış olman, değişim dürtüsü, maddi olarak bütçenin var olması, satışı tetikler, ancak, yukarıda yazdığım gibi bir planın yoksa, satın alacağın araç ve bütçe belli değilse, büyük zorluk çekersin demedi deme...

Benim naçizane tavsiyem, şartlar yerine oturana dek, satma canım kardeşim. Piyasa allak bullak ve bulanık suda balık avlanmaz derler. Hayalindeki Skyactiv Mazda 6'yı kapının önüne çekecek şartlar oluştuğunda hiç durma... :)

Her şartta, hakkında hayırlısı.
@Domestos Teşekkür ederim , :D benim biraz nasip kısmet işi oldu ama bende aracımı satıp üzerinde 3 bin tl koyarak mazda 6 ya yükselttim size de iyi fiyat vermişler ben hiç düşünmeden verirdim aracımı sizde öyle yapın bence @Rotkiw ancak temiz araç bulmak da nasip biraz

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Bende bakıyorum arabalara .. fiyatlar inanılmaz uçuk, anlamsız pahalı . Bakıyorum benim 626 nin sağladıklarını sağlayacak arabalar 50 60 70 .. sonra diyorum ne gerek var :)

Ilgaz-p

Katılımcı
Araç Markası
2007 - Mazda 6 - GG
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
2. el araçlardaki alım satımındaki artışı üzerine ÖTV indirimi düzenlemesi gelecek gibi bir beklenti var, yada 2. el araçların satışlarının bu kadar artması sebebiyle yılda 1 den fazla araç değiştirene ek vergi geliyor da diyebiliriz :)

Rotkiw

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hepiniz saolun. Bugün işten güçten ancak siteye girebildim geç yazdım kusura bakmayın. Gün içinde benim de sürekli aklımı kurcalayan konuydu bu, sürekli düşündüm. Zaten daha önce de çıkış bulamadığım için size danışma gereği duydum. Aracımla az önce eşimi ve çocuğu alıp eve geldim. Bana yetmeyen neyi var bu arabanın diye yolda da kafa patlattım :) aracın konsolu iyi, koltuklar deri, ısıtmalı ve hafızalı, tavana baktım sunroof, 6'lı cd değiştirici, lpg de performans eksikliği yok, diri ve kazasız araç, herşeyi iyi. 2015 model bir tane m6 var 125 bin lira civarında fiyatı, onu almak için kredi kullanmam lazım, ekstra borca girmem gerekiyor, krediyi yük olarak görmüyorum ama ne gerek var diyorum :) eşime ilk önce yeni m6'yı gösterdim çok beğendi sonra konuyu açtım gereksiz gördü. Zaten bizim arabamız var ve her isteğimize cevap veriyor deyip konuyu kapattı :) ben de bir süre daha düşünüp karar vericem. Burdan yazarım yine. Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bana yetmeyen neyi var bu arabanın diye yolda da kafa patlattım :) aracın konsolu iyi, koltuklar deri, ısıtmalı ve hafızalı, tavana baktım sunroof, 6'lı cd değiştirici, lpg de performans eksikliği yok, diri ve kazasız araç, herşeyi iyi.
Ona bakarsak, Kaya'da Hülya'yı aldatmadı mı? :huhuu:

Ilgaz-p

Katılımcı
Araç Markası
2007 - Mazda 6 - GG
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Hepiniz saolun. Bugün işten güçten ancak siteye girebildim geç yazdım kusura bakmayın. Gün içinde benim de sürekli aklımı kurcalayan konuydu bu, sürekli düşündüm. Zaten daha önce de çıkış bulamadığım için size danışma gereği duydum. Aracımla az önce eşimi ve çocuğu alıp eve geldim. Bana yetmeyen neyi var bu arabanın diye yolda da kafa patlattım :) aracın konsolu iyi, koltuklar deri, ısıtmalı ve hafızalı, tavana baktım sunroof, 6'lı cd değiştirici, lpg de performans eksikliği yok, diri ve kazasız araç, herşeyi iyi. 2015 model bir tane m6 var 125 bin lira civarında fiyatı, onu almak için kredi kullanmam lazım, ekstra borca girmem gerekiyor, krediyi yük olarak görmüyorum ama ne gerek var diyorum :) eşime ilk önce yeni m6'yı gösterdim çok beğendi sonra konuyu açtım gereksiz gördü. Zaten bizim arabamız var ve her isteğimize cevap veriyor deyip konuyu kapattı :) ben de bir süre daha düşünüp karar vericem. Burdan yazarım yine. Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bence çok doğru bir karar vermişsiniz , bende sizinle aynı düşüncedeyim, yok araç eskidi deyip değiştirip araba firmalarını zengin etmeye de gerek yok ne zaman ihtiyacınızı karşılamaz düzeye gelir o zaman değiştirmeyi düşünebilirsiniz veya elinize çok güzel bir fırsat denk gelir o zaman düşünülebilir, ben eski aracımı daha boyatalı 1 ay olmuşken sırf aracımı otomatik vites olsundiye aracımı değiştirdim, yoksa durduk yere dertsiz başa dert aramaya gerek yok

Üst Alt