Araç Satış İlanlarındaki Klişe Sözler

Özgür

Geleceğe Cüret Et.
Araç Markası
2011 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz-AT
geçenlerde yeni bir tabir gördüm. Çıtır hasarlı yazıyordu ilanda :nea: daha neler göreceğiz bakalım :)

selmazda

Katılımcı
Yukarıdakine benzer bir de şöyle ilanlar oluyor:

- Araç boyasız ve kazasızdır..
- Yürürü çok iyidir..
- ..............
- ............

Tamam diyorsun bu araba iyi, tam bana göre, fiyatı da çok uygun!

ama o da ne? Altta bir yazı gözüne çarpıyor!;

PERT KAYDI VARDIR! ::)

Ahmetdp

Sessiz
Araç Markası
KİA SEPHİA
Araç Renk ve Tip
PETROL MAVİSİ
-Araç ne durumda herhangi bir problemi var mı o kadar yol gelecez sonuçta
+Hiç bi şey yok gel istediğin ustaya göster sorun değil
"araç ekspertize sokulur"
- E abi araçta gerçekten bişey yokmuş
+ Olur mu ya biz bunu kullanıyoruz Allah Allah Muayeneden nasıl geçtik acaba
- Bilemem Abicim ama bu şekilde mumkün değil Gaz takılı kalıyor ayağını gazdan çek araba gidiyor öyle değil gerçekten gidiyor rampa yukarı bile hatta firene basınca da gidiyor :D arka frenler hiiiç yok balatalar bitmiş sinyal kolu iptal farları yakıyosun uzunlar yanıyor kapatıyorsun farlar sönüyor şaka tabi bu normal :D ve tabiki aracın heryerinden 1000 küsür derecede macun kalınlığı değeri çıktı ve vs vs..
Yaşanmış bir olaydır tarafımca bi de üstüne üstlük ekspertiz raporunu istedi adam benden ver bende dursun bari diyor tabi abi dedim ver 150 lira vereyim he yok ya napacam ben onu dedi lazım değilmiş :)

Son düzenleme:

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
İçinde küfür edilmedi.
Bir de eşim kullanırken park halindeyken, el frenini çekik unutmuşken de felan da fişman. :p

Signature

Sessiz
Araç Markası
2008 Subaru Impreza
Araç Renk ve Tip
Siyah HB
Ağır hasar kayıtlı ancak tutar yazmıyor
Abi bu arabada Türkiye de tek
Proje değişikliği sebebi ile komple boyanmıştır
Stepne hiç kullanılmadı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaslar yazdiklariniz tamamen bizlere özgü bulunmus uydurulmus seyler.. bu durumda 2 elde farkli bir arz talep iliskisi meydana getirmistir.. km si yuksek araba aslinda bakimli arabadir.. parcasi boyanmis değişmiş araba zaten sahibi arabayla ilgilidir en ufak arizasini yaptirmis demektir. Lakin bizde oyle bir algi olusmus ki km si yuksek alinmaz psrca degistirmis araba alinmaz boyali araba tek parca da olsa fiyat öldurulerek alinmaya çalışılır. Ancak arabayi satan kendimiz olunca kirk takla ile satmaya calisiyoruz. Cogumuz hemen hemen boyle.. arada cok dürüstçe yazan yada belirten nadir satici cikiyor..

Ha bi ornekte ben yazayim . Genellikle otobanda uzun yol yapmistir. Kmsi ondan yuksektir.. sehir ici kullanilmamistir.. 2) tek el kullanilmistir..3) calismayan hicbir parcasi yoktur

Moderatörün son düzenlenenleri:

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Bu sezon yenı hıt
-kapı sacı sokulup yenıden takılmıs ama kesınlıkle boya degısen yok
-Kapı sacı nıye sokulmus?(musterı)
-VAllahiii !!!! Biz merak ettık ıcınde var ne yok sonra yıne taktık yaniii vallağii billağii degısen yok kurban :D herbisey orijinal :D :D

Üst Alt